راهنمای پایانه خود دریافت راهنمای پایانه خود دریافت

دستگاه خود دریافت

امروز نقش تحول آفرین و بی بدیل انفورماتیک و سیستمهای نرم افزاری در تمامی تحول و پیشرفت های بانکداری نوین ، امری بدیهی بنظر میرسد بانک مسکن در تداوم ارائه خدمات نوین بانکداری و همسو با شیوه های بانکداری جهانی و به منظور تسهیل و تسریع در انجام امور دریافت اقساط از مشتریان و جلب رضایت آنان ، فناوری کارت هوشمند و ماشین های خود دریافت را به عنوان اولین بانک در نظام بانکی کشور به خدمت گرفته است در این سیستم اطلاعات حساب پس انداز و تسهیلات مسکن هر یک از مشتریان به صورت الکترونیکی و برروی کارتی هوشمند که مختص به همان مشتری است در اختیار صاحب حساب قرار داده می شود .
 


توجه:

دارنده کارت می تواند ضمن پرداخت اقساط از طریق دستگاه خود دریافت از آخرین وضعیت حساب خود (تعداد اقساط پرداختی اقساط معوق ، جریمه دیر کرد سررسید قسط بعدی و نظایر آن ) اطلاع حاصل نماید.
همچنین با استفاده از این سیستم پرداخت از طریق پایانه های کارت هوشمند دستگاه خود دریافت ( pos) نیز امکان پذیر است.
 

مزایای استفاده از دستگاه خوددریافت :
  •  با استفاده از این دستگاه مشتری می تواند یک قسط را در طول یک ماه و در چند قسط پرداخت کند.
  •  در طول یک ماه اگر قسطی کامل پرداخت نشود ، جریمه متعلقه به آن فقط به اندازه همان کسر پرداختی یک قسط محاسبه می شود .
  •  در صورت اضافه پرداخت ، مازاد در قسط بعدی منظور شده و به مشتری جایزه خوش حسابی تعلق می گیرد.
  •  با استفاده از کارت هوشمند دستگاه خود دریافت از سیستم خدمات اطلاع رسانی به مشتریان بهره مند خواهید شد. 
نحوه استفاده از دستگاه خوددریافت:

سیستم خوددر یافت بانک مسکن در هر مرحله راهنمائی های لازم جهت کار با دستگاه و انجام عملیات مورد نظر را به صورتی صوتی و تصویری از طریق بلند گو و صفحه نمایش ارائه می دهد کافیست به این راهنمائی ها توجه فرمائید : 
  • برای استفاده از دستگاه خود دریافت پیش از هر کار ضروری است کارت خود را از سمت و به صورت صحیح داخل کارت خوان دستگاه وارد نمائید .
  • دستگاه با خواندن کارت ، آخرین وضعیت و اطلاعات حساب شما نظیر مبلغ قسط ، تعداد اقساط پرداختی ، جریمه دیرکرد ، اقساط معوقه ، سرسید قسط بعدی و ... را نمایش می دهد .
  • هریک از عملیات مورد نظر از قبیل شمارش وجه ، اضافه نمودن به مبلغ پرداختی قبلی ، خاتمه عملیات و دریافت کارت در هر مرحله گزینه ای مناسب بر روی صفحه نمایش در نظر گرفته شده است . جهت انتخاب و اجرای فرامین مربوط به این گزینه ها لازم است کلید کنار صفحه نمایش در دو سمت محل گزینه انتخابی را فشار دهید .
  • در هر مرحله از شمارش می توانید تا دویست برگ اسکناس را در وضعیت صحیح ( تا نخورده و مرتب شده ) درون دریچه دریافت قرار دهید .
  • ممکن است تعداد بسیار معدودی از اسکناسها یی که از کیفیت مناسب برخوردار نیستند پذیرفته نشونددر اینصورت اسکناسهای پذیرفته نشده از دریچه برگشت مرجوع می شوند و الباقی به حساب شما منظور می گردد. همزمان اطلاعات کارت شما بهنگام می شود .

توجه:

اسکناسهائی که در شمارش بار اول پذیرفته نشده اند چنانچه کیفیتی خیلی نامطلوب نداشته و تقلبی نیز نباشند ، می توانند در شمارش بار دوم پذیرفته شوند . برای این منظور کافی است اسکناسهای مرجوعی را درون دریچه دریافت قرار دهید و یکی از دو کلید مجاور در دو سمت گزینه " اضافه نمودن به مبلغ قبلی " را فشار دهید .
نکات ضروری

جهت استفاده از دستگاه خود دریافت بانک مسکن ضروری است : 
1. فقط از اسکناسهای 5000 ریالی و 10000 ریالی و 20000 ریالی و 50000 ریالی استفاده نمائید.
2. کارت خود را از جهت صحیح داخل کارت خوان دستگاه قرار دهید .
3. برای انتخاب هر گزینه کافیست فقط یکبار کلید مقابل آن را فشار دهید.
4. به پیغام های دستگاه توجه کامل نموده و برای انجام هر عمل منتظر پیغام دستگاه بمانید.
5. پول خود را قبل از قراردادن درون دستگاه شمارش نمائید.
6. از قراردادن اسکناسهای پاره ، تاخورده ، مچاله شده و خیلی کثیف و همچنین اسکناسهای چسب یا منگنه خورده درون دستگاه جدا خودداری نمائید.
7. قبل از قراردادن اسکناسها داخل دستگاه باند آن را باز کرده ، مرتب نموده و در وضعیت صحیح درون دریچه مخصوص قرار دهید .
8. در صورتیکه دستگاه به هر علتی اسکناسهای شما را از دریچه بازیافت عودت داد ، تا پایان عملیات از برداشتن آنها خودداری نمائید.
9. پس از پایان عملیات پرداخت حتما کارت و رسید خود را از دستگاه دریافت نمائید.
10. در صورت بروز هرگونه اشکال ، مسئول مربوطه را مطلع نمائید.

تاریخ ویرایش1394/2/19- 8:20