اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیرعامل بانک در سفر به گیلان عنوان کرد

بخش مسکن مولد چرخه اقتصاد کشور در شرایط پسا تحریم است

دکتر محمد هاشم بت شکن ، مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک ، در جمع اعضای هیات مدیره ، برخی از مدیران امور ، مشاوران و روسای ادارات ، برداشتن تحریم ها را آغاز فصلی نو برای تلاش بیشتر تمامی همکاران خواند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت استان گیلان ، دکتر بت شکن که در گردهمایی یک روزه روسای شعب و دوایر مدیریت استان گیلان سخن می گفت ؛ با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص رفع تحریم ها اظهار داشت: با توجه به بخش نخست فرمایشات مقام معظم رهبری، از نگاه بالاترین مقام کشور مهمترین اولویت کشور در مقطع زمانی فعلی ، گشایش در اقتصاد ملی و تاکید بر گشایش اقتصادی و بهبود در معیشت مردم است که همه این موارد در چارچوب اقتصاد مقاومتی و نیز تلاش خردمندانه بی وقفه و عزم و اراده ملی محقق خواهد شد.
دکتر بت شکن ادامه داد : با در نظر گرفتن این نکته که بخش مسکن به عنوان یک بخش واقعی و مولد اقتصاد در گشایش اقتصادی کشور تاثیرگذار است و نیز با توجه به توانایی مشهود و موثر بانک در این خصوص ، بانک مسکن بخوبی خواهد توانست دغدغه کشور را در این زمینه مرتفع ساخته و به عنوان یک لوکوموتیو با ایجاد جریان مثبت در جامعه، منجر به گشایش اقتصادی و بهبود معیشتی مردم شود.
وی با تاکید بر بحث اقتصاد مقاومتی گفت : با اتکا به ظرفیت های درونی کشور در سه بخش نیروی انسانی مستعد، مردمی بودن اقتصاد و دانش بنیاد بودن آن که از ویژگی های اصلی برای درون زایی اقتصاد است، بخش مسکن و ساختمان توانسته با دارا بودن تمامی سه ویژگی مورد نظر ، ابزار مهم و موثری را در راستای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی ایجاد کند و با استفاده از آن به عنوان نقشه راه، مشکلات موجود را مرتفع سازد.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک ضمن اشاره به پیش بینی افزایش سرمایه بانک ، گفت : این افزایش سرمایه در مقایسه با افزایش سرمایه کل نظام بانکی در سال جاری قابل تامل بوده و نشان از جایگاه بانک مسکن و نقش آن به عنوان بزرگترین بانک توسعه ای - تخصصی کشور دارد .
دکتر بت شکن سال 1395 را بر اساس پیش بینی کارشناسان اقتصادی ، سال رشد و شکوفایی اقتصادی دانست و افزود: با توجه به فرهنگ حاکم در کشور و نگاه مردم ایران به خرید و یا ساخت مسکن به عنوان یک سرمایه گذاری اقتصادی در بخش مسکن و ساختمان و نیز با ایجاد جذابیت در صنعت ساخت با کمک مالی بانک مسکن، می توان با اهرم قرار دادن منابع محدود دولت ، چرخه اقتصاد را به حرکت در آورد .
دکتر بت شکن با اعلام خبر انتشار اوراق مشارکت رهنی در آینده نزدیک ، انتشار اوراق را به عنوان ابزار انحصاری در تامین مالی طرح های مسکن برای بانک عنوان کرد و اظهار داشت : با توجه به اینکه سپرده های بانک به طور عمده کوتاه مدت و عندالمطالبه است ، تطابق زمانی بین سررسید تسهیلات بلند مدت و سپرده ها برقرار نبوده که این خلع با کمک اوراق رهنی مرتفع می شود.
وی تسریع و اتمام فروش اقساطی مسکن مهر تا پایان سال 95 را موضوع مورد تاکید دولت دانست و با اشاره به نوسازی بافت های فرسوده شهری گفت : بافت فرسوده از دیگر اولویت های دولت است که هدفمند بوده و بخش وسیعی از کشور را دربرمی گیرد ، که با در نظر گرفتن زیرساخت های موجود، با تکیه بر قدمت مناطق مختلف شهری و برآورد میزان آسیب پذیری ساختمان ها نسبت به زلزله و سایر بلایای طبیعی در امنیت شهرسازی نقشی موثر خواهد داشت.
دکتر بت شکن با تاکید بر جذب منابع ارزان قیمت توسط کارکنان خاطر نشان کرد : با تکیه بر ابزارها و محصولات منحصر به فرد بانک مسکن ، می توان میزان منابع در سپرده صندوق پس انداز مسکن یکم و یا صندوق پس انداز ممتاز را افزایش دهیم.
وی بر تلاش بیشتر در جذب منابع سپرده صندوق یکم تاکید کرد و عدم موفقیت جذب منابع این بخش را زنگ خطری برای بانک خواند و آثار منفی آن را برشمرد.
دکتر بت شکن در ادامه به اهمیت وصول مطالبات اشاره کرد و از بانک مسکن به عنوان سالمترین بانک در کشور نام برد .
وی با تاکید بر استمرار جریان وصول مطالبات در بانک، اضافه کرد : از این پس در ارزیابی عملکرد بانک، منابع که ترکیبی از جذب سپرده و وصول مطالبات و همچنین میزان فروش اوراق مشارکت است ، مورد سنجش قرار خواهد گرفت .
دکتر بت شکن به رویکرد توسعه ای – تخصصی بانک مسکن اشاره کرد و دلیل این نامگذاری را تجهیز این بانک به منابع بلند مدت و عموما ارزان قیمت عنوان کرد و افزود : ما در این زمینه با سایر بانک های تجاری رقابت نمی کنیم و برای تحقق این رویکرد جدید نیازمند پوست اندازی در ساختار ستاد مرکزی بانک هستیم.
وی در این خصوص ادامه داد: تاکنون سه اداره مستقل « اعتبارات و تامین مالی » ، « اداره بررسی های اقتصادی و توسعه محصولات » و « اداره مهندسی مالی و حسابداری » در ساختار ستاد مرکزی بانک تشکیل شده و به همراه دو شرکت جدید « گروه مالی بانک مسکن » و « شرکت تامین سرمایه بانک مسکن » برای ایجاد ظرفیت های بانکداری توسعه ای در بانک مسکن اقدامات لازم را انجام داده اند.
مدیرعامل وجود ساختار مناسب ، نیروی انسانی مستعد و تاسیس شرکت های مرتبط را لازمه شروع فعالیت بانکداری توسعه ای ذکر کرد و مهمترین ماموریت بانک توسعه ای مسکن را فراهم کردن امکان ورود به حوزه مسکن ، ساختمان و زیرساخت برای کمک به رونق اقتصادی کشور خواند و عدم اتکا به منابع سپرده ای و تامین منابع مالی مسکن از محل انتشار اوراق بهادار مانند صکوک ، گواهی سپرده خاص و اوراق استثنای را از دیگر رویکردهای فعالیت بانک دانست.
دکتر بت شکن همچنین آموزش کارکنان بانکدار مشاور را یکی دیگر از اولویت های این طرح به منظور ارایه محصولات و جذب منابع از طریق بازار سرمایه نامید و معرفی و راه اندازی سپرده صندوق پس انداز یکم را یکی دیگر از اهرم های کمک به جذب منابع اعلام کرد.
مدیرعامل بانک در ادامه سخنان خود رونمایی از جشنواره 1+5 را خواستار شد و تاکید کرد : در گردهمایی انتخاب صد بانکدار برتر ، ضرورت دارد برگزیدگان با معیار اقدامات موثر برای پیاده سازی این مدل در سال جاری در حوزه های اعتبارات ، تجهیز منابع ، نظارت و بهداشت اعتباری ، سودآوری و دیگر موارد سنجیده و انتخاب شوند.
وی با تبریک احراز رتبه سوم ارزیابی عملکرد مدیریت گیلان ، از تلاش کارکنان این استان تقدیر کرد و گفت : رشد منابع و تسهیلات اعطایی و ارتقای رتبه بانک مسکن به عنوان سومین بانک استان گیلان و موفقیت حاصله در جذب منابع و رتبه اول ضمانت نامه و نیز کاهش قیمت تمام شده پول ، نشان دهنده عملکرد مطلوب و مناسب مدیریت در این منطقه است که قابل تقدیر می باشد.
مدیرعامل بانک کسب جایگاه مطلوب توسط تمامی شعب را در دوره های آینده ارزیابی عملکرد خواستار شد و تاکید کرد : بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه ای – تخصصی ، بر اساس میزان کمک به دولت در جهت گشایش اقتصادی و کمک به معیشت مردم مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. بنابراین کارکنان بانک مسکن باید با رعایت بهداشت اعتباری و شناسایی مشتریان برند و دارای ارزش اعتباری ، با پرداخت تسهیلات به دنبال ایجاد رونق بخش مسکن و ساختمان باشند.
دکتر بت شکن رسیدگی به امور کارکنان شاغل ، بازنشسته و خانواده های آنان را به عنوان ذی نفعان اصلی بانک از امور در دست اقدام و مورد توجه اعضای هیات مدیره عنوان کرد و افزود : با توجه به اهمیت نقش بازنشستگان به عنوان میراث داران بانک در مرحله نخست ، افزایش معقولی درکمک معیشت بازنشستگان بر اساس مصوبه هیات مدیره ابلاغ و از ابتدای دی ماه سال جاری اجرا شد.
وی همچنین ترمیم حقوق و دستمزد کارکنان شاغل را یادآور شد و اعلام کرد : برای ترمیم در مسایل حقوق و دستمزد شاغلان بانک طرح هایی برای افزایش معیشت کارکنان در نظر گرفته شده که از طریق مدیران ارشد بانک و اعضای هیات مدیره در حال پیگیری است.
در ادامه این نشست مدیر شعب گیلان با تشکر از اقدامات ارزشمند هیات مدیره بانک و هدایت دکتر بت‌شکن و اقدامات مدبرانه ایشان در خصوص استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر، راه‌اندازی صندوق پس‌انداز مسکن یکم و کاهش نرخ سپرده قانونی بانک از محل سپرده صندوق ممتاز اظهارداشت: در مقایسه عملکرد بانک مسکن در استان گیلان طی یکسال گذشته،با تلاش کارکنان افزایش سهم بانک مسکن از 10درصد به 13 درصد از منابع استان ارتقای یافت و این مدیریت توانست با ارتقای دو رتبه مقام سوم شبکه بانکی استان را کسب کند.
حسن نوروزی با ارایه گزارش عملکرد مدیریت در سال 94، به بیان اهم فعالیت‌های انجام شده این مدیریت پرداخته و خاطرنشان کرد: مدیریت گیلان با تشکیل چهار گروه در حوزه‌های مختلف کاری اعم از«بهره‌وری سرمایه انسانی»،«تجهیز و توسعه منابع»،«کاهش مطالبات و مسکن مهر»، «توسعه خدمات بانکداری الکترونیک و درآمدی» در کنار هسته پژوهش و شورای نظارت مدیریت در مجموع 1.141 نفر ساعت کار کارشناسی ارایه کرد که خروجی آن‌ها به‌صورت مدون در اختیار شبکه استان قرار گرفت.
وی، انجام فعالیت‌های آموزشی، اجرای مکانیزم ارزیابی و سیاست‌های انگیزشی متناسب با عملکرد، همچنین اجرای طرح گردش شغلی در 59 درصد از کارکنان را از فعالیت‌های این مدیریت در زمینه بهره‌وری سرمایه انسانی عنوان کرد.
نوروزی، گفت: این مدیریت توانست با استقبال و مشارکت کارکنان نسبت به اجرای فعالیت‌های مختلف مذهبی، فرهنگی و ورزشی اقدام کرده و همچنین اجرای طرح «کمک»(کمپین مطالعات کاربردی کارکنان) را به‌عنوان آموزش حرفه‌ای با رویکرد توانمندسازی و افزایش مهارت شغلی کارکنان در دستور کار خود قرارداده است.
مدیر شعب گیلان با اشاره به طراحی و راه‌اندازی سامانه بازاریابی تحت‌ وب در اینترانت گیلان با رویکرد فراگیری بازاریابی و تاکید بر بازاریابی مویرگی و نهادینه کردن آن در تمامی سطوح بانک، گفت: این سامانه با امکان اخذ گزارش تحلیلی از عملکرد شعب و کارکنان راه‌اندازی شده و نتایج حاصله در بانک اطلاعاتی کارکنان نزد مدیریت ثبت و ضبط می‌شود.همچنین در این مدت سامانه تحت وب «مدیریت پرونده‌های اجرایی» با رویکرد انسجام و انجام اقدامات به هنگام و پیش‌بینی‌پذیری روند مطالبات در مراحل 20 گانه طراحی و به صورت گام‌به‌گام اجرایی شد.
در این نشست، احسان علی‌دوست،کامبیز رضایی‌درستکار،مجید رستمی،مهدی محمدی و جابر غلامی به‌عنوان روسای شعب منتخب به بیان مسایل و مشکلات موجود در حوزه جذب منابع و بازاریابی، وصول مطالبات و مسکن مهر، تخصیص منابع، بانکداری الکترونیک وفرصت‌ها و چالش‌های منطقه آزاد تجاری انزلی پرداختند.
در بخش پایانی این مراسم پس از مراسم تکریم از فرزندان شاهد این مدیریت با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره از 13 نفر از روسای شعب برتر استان در ارزیابی عملکرد سالجاری تقدیر شد.
همچنین در این مراسم با اهدای لوح یادبود و هدیه بازنشستگی از زحمات اسدا... نداف‌فهمیده مدیر اسبق امور مالی بانک نیز تقدیر شد.
آخرین بروزرسانی 1394/12/11

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین