اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیرعامل بانک مسکن:

نقشه راه مصون سازی بانک توجه به آموزه های قرانی است

قرآن روش درست زیستن است و با یک برنامه کامل هم سعادت فردی و اجتماعی و هم سعادت دنیوی و اخروی را تضمین می کند
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن،دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن که در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان این بانک سخن می گفت ؛با بیان این مطلب گفت:توجه به فرامین قرآنی اهمیت زیادی دارد چون به برقراری ارتباط با پروردگار و نیز افزایش آگاهی می انجامد.از سویی دیگر قران حاوی مطالب گذشتگان و حاوی سابقه تاریخی زندگی بشر است و می تواند چراغ راه آیندگان باشد.ضمن اینکه آیات قرآن جهان شمول است و در هر دوره ای هر مصلحی می تواند آن را درک کند و از فرامین آن بهره بگیرد.
وی در ادامه با اشاره به نقش و تاثیر قرآن کریم در محیط سازمانی افزود:ما به عنوان بانکدار در نظام جمهوری اسلامی ایران وظایفی از جمله امانت داری، وفای به عهد ، پرداخت قرض الحسنه،وکالت،حفظ اسرار داریم که به بیانات مختلف و متعدد در آیات قران از آن یاد شده است.همچنین در خصوص مصون سازی و بیمه کردن محیط کاری نیز باید گفت بانک ماهیتا نقش امانتداری و ارایه خدمت دارد .توسعه فرهنگ قرانی باعث افزایش مصونیت شده و به تبع کاهش بهره گیری از ابزارهای کنترلی خواهد شد.فراگیری آموزه های قرآنی و تسری آن در بانک و جامعه باعث تعالی سازمان و جامعه می شود.
مدیرعامل بانک مسکن فرهنگ سازی ابعاد و آموزه های قرانی را به عنوان نقشه راه مصون سازی بانک بیان کرد.
بت شکن همچنین افزود:تشکیل شورای سیاستگذاری فعالیت های فرهنگی در بانک موجب هدفمند سازی و تقویت برنامه های فرهنگی مربوطه می شود.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تدبر در قرآن افزود:تفسیر قرآن یک پژوهش تخصصی است و ضروری است که به مبحث تدبر به عنوان یک پژوهش همگانی توجه شود.هرکس نیازمند تدبر بنیادی در قران است که منجر به اندیشیدن در فرامین قرآنی می شود. قرایت و استماع قرآن چون موجب فکر کردن می شود نیز موجب تدبر است
مدیرعامل بانک مسکن همچنین یادآور شد:.برگزاری محفل نورانی و قرآنی در بانک مسکن موجب مباهات است به ویژه اینکه به دلیل مجاورت با حرم حضرت ثامن الایمه (ع)مزید به بهره بردن از فضایل شخصیتی امام رضا(ع) شود.
یوسف مرتضایی عضو هیات مدیره بانک مسکن نیز طی سخنانی هدف از برگزاری مسابقات قرآن در بانک مسکن را حاکم شدن فضای معنوی در سازمان عنوان کرد تا مفاهیم ارزشمند قرآن کریم در سطح سازمان و در میان کارکنان گسترش داده شود و تعالی سازمانی ایجاد شود.
وی گفت:تقویت ارزش های اخلاقی و معنوی در بانک به تقویت سیستم خودکنترلی و ارتقای سلامت اداری کارکنان می انجامد و روحیه مشتری مداری را تقویت می کند.
شایان ذکر است مرحله نهایی دوازدهمین دوره مسابقات سراسری کارکنان بانک مسکن با حضور 120 نفر از کارکنان بانک و فرزندان آنها به مدت دو روز در مشهد مقدس برگزار شد.
در این دوره از مسابقات کارکنان بانک مسکن در مرحله مقدماتی و نهایی در رشته های کتبی شامل صحیفه سجادیه و نهج البلاغه و در رشته های شفاهی شامل ترجمه شفاهی،قرایت ترتیل و تحقیق،حفظ جزی،حفظ سوره و اذان حدود یک هزار نفرشرکت و نیز فرزندان کارکنان بانک مسکن نیز در رشته های حفظ و قرایت قرٍان کریم به رقابت با یکدیگر پرداختند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین