اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیرعامل بانک مسکن در جمع خبرنگاران تشریح کرد:

شرایط جدید پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به متقاضیان

شرایط جدید تسهیلات خرید و ساخت مسکن، توسط دکتر بت شکن مدیرعامل بانک مسکن در کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران این بخش تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن،در این نشست که با حضور علیرضا بلگوری و ابوالقاسم رحیمی انارکی اعضای هیات مدیره بانک و جمعی از مدیران امور و روسای ادارات برگزار شد، دکتر محمدهاشم بت شکن، مدیرعامل بانک با اشاره به تصویب طرح جدید اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن توسط شورای پول و اعتبار بیان کرد: به منظور ارتقای توان مالی اقشار متوسط جامعه، طرح های جدیدی به این شورا ارایه شد که مورد موافقت قرار گرفت.
وی افزود: منظور از اقشار متوسط جامعه کسانی هستند که توانایی پس انداز کردن و پرداخت قسط دارند.
در ادامه دکتر بت شکن به تشریح شرایط جدید حساب صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخته و گفت: سقف تسهیلات پرداختی از محل این حساب برای زوجین خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی به دو برابر افزایش یافته است. به طوری که زوجین می توانند از محل این تسهیلات در تهران تا سقف 160 میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت تا سقف 120 میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف 80 میلیون تومان استفاده نمایند.
وی با تاکید بر اینکه تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوجین هیچگونه محدودیتی از نظر تاریخ ازدواج ندارد افزود: این سقف ها در صورتی که حداکثر تا 80 درصد قیمت منزل مسکونی را پوشش دهند قابل استفاده می باشند.
همچنین مدیرعامل بانک مسکن نرخ سود تسهیلات را با یک درصد کاهش معادل 13 درصد عنوان و اظهار کرد: بازپرداخت این اقساط 12 ساله بوده و در تهران حدود یک میلیون و 900 هزار تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت حدود یک میلیون و 460 هزار تومان و در سایر شهرها حدود 970 هزار تومان خواهد بود.
دکتر بت شکن با اشاره به شرایط لازم جهت دریافت این تسهیلات بیان کرد: دارا بودن حداقل 18 سال سن و درآمد مستقل، عدم استفاده از تسهیلات شبکه بانکی برای خرید، ساخت مسکن، انتقال سهم الشرکه و جعاله تعمیرات مسکن و همچنین عدم استفاده از انواع امکانات دولتی برای مسکن از جمله شرایط دریافت این تسهیلات است.
وی افزود: امکان اعطای اینگونه تسهیلات از طریق پس انداز فراهم شده است. به عبارتی مبلغ اولیه باید سپرده گذاری شده که با امکان دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات جعاله، قدرت خرید خوبی برای اقشار متوسط جامعه ایجاد می کند به طوری که این قدرت خرید بالای 50 درصد از ارزش یک ملک در سطح کشور را تامین می کند.
در ادامه مدیرعامل بانک مسکن به تشریح طرح دوم پرداخت و بیان کرد: امکان بهره مندی زوجین از تسهیلات خرید مسکن از طریق حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز که اوراق آن در فرابورس وجود دارد نیز فراهم شده است. بر اساس این طرح زوجین می توانند بر روی یک واحد مسکونی در تهران تا سقف 100 میلیون تومان (هریک 50 میلیون تومان)، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت تا سقف 80 میلیون تومان (هر یک 40 میلیون تومان) و در سایر شهرها تا سقف 60 میلیون تومان (هر یک 30 میلیون تومان) تسهیلات دریافت نمایند.
وی افزود: در این طرح نیز امکان دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات جعاله نیز فراهم شده و همچنین به دلیل کاهش روند تورم نیز نرخ سود این تسهیلات با 1 درصد کاهش به 17.5 درصد رسیده است.
دکتر بت شکن ادامه داد: دوره بازپرداخت این تسهیلات 12 ساله بوده و اقساط ماهیانه آن بر اساس دریافت حداکثر سقف تسهیلات در تهران حدود یک میلیون و 500 هزار تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت حدود یک میلیون و 200 هزار تومان و در سایر شهرها حدود 890 هزار تومان خواهد بود.
مدیر عامل بانک مسکن اظهار کرد: این تسهیلات برای زوجینی قابل دریافت است که تاریخ ازدواج آنان از اول فروردین 1385 به بعد می باشد و اعطای این تسهیلات هیچ شرط دیگری ندارد.
دکتر بت شکن در ادامه به تشریح سومین طرح پرداخت و گفت: فراهم آمدن امکان استفاده همزمان از سپرده های تعهدی بانک با تسهیلات بدون سپرده از دیگر طرح های تصویب شده می باشد. بر اساس این طرح، کسانی که طی سال های 1379، 1380 و 1381 در بانک سپرده حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کرده باشند علاوه بر امتیاز تسهیلات متعلقه خود می-توانند تا 100 درصد آن را از تسهیلات خرید بدون سپرده برخوردار شوند. مشروط بر اینکه در تهران مجموع تسهیلات متعلقه از 60 میلیون تومان و در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت از 50 میلیون تومان و در سایر شهرها از 40 میلیون تومان تجاوز ننماید.
مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: سقف های ذکر شده با توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار در خصوص تسهیلات خرید بدون سپرده تعیین شده است و در حال حاضر نرخ سود تسهیلات حساب جوانان 13 درصد می باشد که در صورت تقسیط 20 ساله، اقساط آن با سقف 41 میلیون تومان در تهران ماهانه 400 هزار تومان، در کلان شهرها با سقف 34 میلیون تومان ماهانه 336 هزار تومان و در سایر شهرها با سقف 30 میلیون تومان 294 هزار تومان خواهد بود.
وی افزود: تسهیلات بدون سپرده خرید برای تهران در حالت ذکر شده 19 میلیون تومان خواهد بود که با نرخ 20 درصد و بازپرداخت 10 ساله، اقساط آن حدود ماهانه 335 هزار تومان و در کلان شهرها این تسهیلات 16 میلیون تومان و اقساط آن در حدود ماهانه 280 هزار تومان با مدت بازپرداخت 10 ساله و نرخ 20 درصد و برای سایر شهرها 10 میلیون تومان و قسط آن ماهانه 176 هزار تومان با مدت بازپرداخت 10 ساله و نرخ سود 20 درصد خواهد بود. 
در پایان این نشست دکتر بت شکن به تشریح شرایط اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن در بافت فرسوده پرداخت و گفت: اعطای تسهیلات از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بافت فرسوده بدون در نظر گرفتن شرایط خانه اولی بودن متقاضی ویزه بافت فرسوده امکان پذیر بوده و افراد می توانند تا سقف های مقرر از این تسهیلات استفاده نمایند.
وی افزود: سقف این تسهیلات در تهران به صورت توام برای زوجین به مبلغ 160 میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای 200 هزار نفر جمعیت مبلغ 120 میلیون تومان و در سایر شهرها 80 میلیون تومان تعیین گردیده است.
همچنین مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: از خرداد ماه سال آینده شروع پرداخت تسهیلات برای زوجین دارای صندوق پس انداز مسکن یکم محقق خواهد شد و چنانچه یکی از زوجین فاقد صندوق پ انداز مسکن یکم باشد می تواند تسهیلات خود را در قالب اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن استفاده نماید. همچنین زوجین فاقد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم که تمایل به افتتاح حساب مذکور و سپرده گذاری نداشته باشند می توانند از روز سه شنبه مورخ 18 اسفند ماه 94 به بعد ضمن مراجعه به شعب بانک و اخذ اطلاعات لازم و از محل خرید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بلافاصله نسبت به خرید واحد مسکونی به صورت مشترک در چارچوب ضوابط جدید اقدام نمایند.
آخرین بروزرسانی 1394/12/24

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین