اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیر عامل بانک در سفر به خراسان رضوی خبر داد

طرح تضمین معاملات اقساطی مسکن به تصویب بانک مرکزی رسید

مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک در نشست مدیران، روسای شعب و کارکنان مدیریت خراسان‌رضوی از طرح تضمین معاملات اقساطی مسکن خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان‌رضوی، دکتر محمد هاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک در این نشست که برخی از اعضای هیات مدیره، مدیران و مشاوران امور و نیز برخی از روسای ادارات حضور داشتند گفت: طرح تضمین اقساط مسکن طرح جدیدی است که توسط بانک مسکن به تصویب بانک مرکزی رسید.
وی در خصوص این طرح گفت: انبوه‌سازانی که از بانک مسکن تسهیلات ساخت دریافت نکرده اند، در صورتی که قصد فروش واحدهای خود را به صورت اقساط دارند و از طرفی نگران بازپرداخت اقساط خود هستند طی این طرح می توانند یک قرارداد سه جانبه با بانک امضای کنند و بانک با کارمزد حدود 5 درصدی بازگشت منابع او را تضمین می‌کند. 
دکتر بت‌شکن یادآور شد:70 درصد از ریوس اعتباری بانک مرکزی به بانک مسکن اختصاص یافته است. این به معنی آن است که 70 درصد تصمیمات و وقت کمیسیون‌های اعتباری بانک مرکزی به پیشنهادات بانک مسکن اختصاص پیدا کرده است. و این در حالی است که در گذشته ما فرصت تصمیم سازی برای نظام مالی بخش مسکن را نداشتیم.
وی همچنین با تاکید بر ابزار های انحصاری بانک افزود: طی ماه‌های گذشته 10 هزار میلیارد ریال از سپرده قانونی بانک از سپرده‌های ممتاز آزاد شد و این یک امتیاز منحصر به فرد برای بانک مسکن می باشد.
دکتر بت‌شکن تاکید کرد: باید بتوانیم منابع جمع شده را به مشتریان ارزشمند اعتباری به صورت تسهیلات اعطا کنیم.
وی در خصوص ویژگی‌های مشتریان ارزشمند گفت: این مشتریان باید اهلیت داشته باشند، به عبارتی در بخش مسکن فعالیت داشته و گردش حساب‌های آنان نزد بانک بوده و خدمات خود را از بانک دریافت کنند.
مدیر عامل به تقویت بازاریابی مشتریان هدفمند اشاره کرد و گفت: اعطای تسهیلات ما باید یک مابه‌التفاوت مثبت داشته باشد.
دکتر بت شکن با اشاره به کاهش نرخ تسهیلاتی و سپرده ای اضافه کرد: ما باید به دنبال تسهیلاتی باشیم که حداقل سه در صد مابه‌التفاوت مثبت داشته باشد. 
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اگر نرخ تسهیلاتی یا سپرده ای پایین می آید یکی از راه‌حل‌ها این است که یا منابع ارزان قیمت را تجهیز کنیم و یا جهت گیری سپرده ها را به سمتی ببریم که سپرده قانونی کمتر است که قیمت تمام شده پول کاهش یابد .
وی افزود: باید از مشتریان ارزشمند اعتباری مراقبت کنید و هرچه می‌توانید خدمات کارمزدی را با رعایت بهداشت اعتباری ارایه دهید، در غیر این صورت بانک باید سال‌ها عقوبت عدم اعتبار سنجی مشتریان را متحمل شود. 
در ادامه این نشست دکتر بت شکن با اشاره به محورهای اصلی فعالیت های بانک در سال آینده و با بخش‌بندی دهک‌های جمعیتی کشور به تعریف دهک‌های میان درآمدی پرداخت و گفت: قشر عظیمی از خانوارهای ما در دهک‌های چهار، پنج ، شش و هفت درآمدی کشور قرار دارند و چه خوب است که بخش عظیمی از مخاطبان بانک مسکن از مردم هستند.
وی تاکید کرد: تمام توان و برنامه‌های خود را متمرکز کرده تا قدرت خرید و ساخت افراد را با تاکید خاص افراد میان درآمدی تقویت کنید و بدین ترتیب از دولت برای خروج از رکود بخش مسکن و ساختمان پشتیبانی می‌کنید. 
مدیرعامل یکی از مهمترین مخاطبان بانک در میان اقشار میان درآمدی را زوجین نام برد و ادامه داد: برای ارتقای توان مالی زوجین برای خرید مسکن پیشنهاد کردیم در یک پلاک ثبتی از صندوق پس انداز مسکن یکم به هر زوج تا سقف 800 میلیون ریال در تهران و در مراکز استانها 600 میلیون ریال و سایر شهرها مجموعا به زوجین 800 میلیون ریال تسهیلات خرید مسکن اعطا شود. 
مدیر عامل خاطرنشان کرد: دو برابر کردن سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم خود یک موفقیت بوده و حایز اهمیت است.
دکتر بت شکن ادامه داد: برای ارتقای جذابیت اوراق حق تقدم و نیز سپرده سرمایه گذاری ممتاز هم سقف تسهیلاتی در تهران تا یک میلیارد ریال افزایش یافت. 
وی با اشاره به حساب های قدیمی بانک چون حساب پس انداز جوانان گفت: مشتریانی که طی سال های 1379 ، 1380 و 1381 در بانک سپرده حساب پس انداز جوانان افتتاح کرده باشند هر امتیازی که گرفتند به میزان صد در صد آن تسهیلات بدون سپرده دریافت خواهند کرد و این میزان تسهیلات تا سقف 600 میلیون ریال خواهد بود. 
دکتر بت شکن این اقدام را برای حفظ و نگهداشت مشتریان قدیمی عنوان کرد و گفت: بانک اجازه پرداخت 600 میلیون ریال تسهیلات بدون سپرده را دارد اما چگونگی و مکانیزم این پرداخت باید بررسی شود.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای افزایش جذابیت صندوق پس انداز یکم و توسعه کارکردی آن، تسهیلات بافت فرسوده را از شرایط خانه اولی ها مستثنی کردیم، به عبارتی اگر کسی بخواهد با صندوق پس انداز یکم از تسهیلات بافت فرسوده استفاده کند، اشکالی ندارد که قبلا تسهیلات گرفته باشد. 
مدیر عامل بانک در پایان سخنان خود بر بهبود امور معیشتی و آموزشی همکاران تاکید کرد. 
در ادامه این همایش ابوالفضل مهران، مدیر شعب استان خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت: امروز اگر در بندی از مصوبات بودجه سال 95 صحبت از بانک مسکن به میان می‌آید و اگر بحث افزایش سرمایه بانک، تبدیل بانک مسکن از یک بانک تخصصی به بانک توسعه‌ای مطرح می‌شود و اگر استمهال ده ساله اقساط مسکن مهر و ایجاد صندوق های زمین و ساختمان و صندوق پس انداز منطقه ای و طرح های متنوع دیگری در حال انجام است این نتیجه تلاش های مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک است.
وی با اشاره به حضور فرزندان شهدا در این همایش گفت: اگر امروز با آرامش در کنار هم مباحث بانک را بررسی می کنیم فقط نتیجه جانفشانی‌ها و ایثار خون شهدای عزیز و ایثارگران گرامی است.
مهران از افزایش منابع مدیریت خراسان رضوی به مبلغ 24 هزار میلیارد ریال در پایان بهمن ماه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: سپرده‌های استان نسبت به ابتدای سال جاری 42 درصد رشد داشته و نسبت به ابتدای سال 93 بیش از 100 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در بخش پرداخت تسهیلات نیز در بخش مسکن مهر با فروش اقساطی 11 هزار واحد مسکن مهر، 42 درصد هدف تعیین شده تحقق یافته است و امیدواریم در سال 95 واحدهای باقیمانده مسکن مهر تعیین تکلیف شوند.
مهران خاطرنشان کرد: مدیریت شعب استان به صورت مستمر و مداوم، پیگیر کاهش قیمت تمام شده پول و جذب منابع صندوق پس انداز یکم به عنوان اولویت اول بانک است.
وی افزود: در بخش آموزشی، صددرصد برنامه آموزشی محقق شده و در بخش بازسازی شعب تمام شعب استان بازسازی شده و فقط بازسازی شعبه مرکزی مشهد به عنوان شعبه VIP در برنامه سال آینده مدیریت قرار دارد.
در ادامه این همایش به 32 نفر از فرزندان شهدا که در شعب مشغول به فعالیت هستند، هدایایی توسط مدیر عامل اهدا شد و از رؤسای شعب بلوار وکیل آباد، شهید مطهری، امام رضا(ع) و بلوار سجاد مشهد، ولیعصر قوچان، خواف و عطاملک سبزوار به عنوان روسای شعب برتر مدیریت و چند نفر از کارکنان توانمند مدیریت شعب استان با اهدای هدایایی تجلیل شدند.
شایان ذکر است، دکتر بت شکن در سفر به استان خراسان رضوی از شعب مرکزی، 15 خرداد و امام خمینی نیشابور بازدید کرده و با کارکنان این شعب دیدار و گفتگو کرد.
آخرین بروزرسانی 1394/12/24

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین