اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

دکتر بت شکن:

سال 95، سالی برای نقش آفرینی بانک در رونق اقتصادی و بهبود اشتغال و معیشت مردم است

سومین نشست شورای راهبردی ستاد با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، مدیران امور، روسای ادارات و روسای شرکت های تابعه و همچنین مدیران شعب استان ها و روسای شعب از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک به بررسی موانع و مشکلات بانک در سال 94 پرداخت و بیان کرد: سال گذشته سال بسیار سختی از لحاظ اقتصادی بود. تحریم ها رشد نامحسوس و کم اقتصادی، رکود حاکم بر بخش های مختلف بر اقتصاد و بی سابقه بودن کاهش قیمت نفت و همچنین چسبندگی نرخ سود تسهیلات و سپرده ها علی رغم کاهش تورم و انجماد دارایی های بانک از مهم ترین ریشه های مشکلات سخت اقتصادی بود.
وی افزود: الویت اصلی دولت برای سال آینده رونق اقتصادی، بهبود معیشت مردم و بهبود اشتغال است و امیدواریم که ما به عنوان یک بانک بزرگ دولتی بتوانیم برای این سه هدف نقش آفرینی کنیم.
دکتر بت شکن در ادامه به ارزیابی عملکرد بانک در سال 94 پرداخت و گفت: با تکیه بر الطاف خداوند و همت تمامی کارکنان در اقصی نقاط کشور عملکرد خوبی در تمامی بخش ها داشتیم و معتقدم که 70 درصد اهداف بانک را در سال گذشته محقق نمودیم.
مدیرعامل بانک اظهار کرد: در سال گذشته حجم بالایی از طرح های نوین بانکی که به کمیسیون بانک مرکزی، کمیسیون های اعتباری و شورای پول و اعتبار ارایه شد مربوط به طرح های پیشنهادی بانک بوده که با وجود خلاقیت در طرح ها، محصولات، مورد قبول واقع شده است و این امر نشان دهنده این است که در صورت داشتن برنامه مناسب، می توانیم به اهداف مورد نظرمان دست پیدا کنیم.
همچنین دکتر بت شکن به بررسی فعالیت های راهبردی بانک در سال گذشته پرداخت و گفت: این فعالیت ها در پنج بخش قابل دسته بندی هستند. اولین دسته شامل تغییرات ساختاری مبتنی بر استراتژی های جدید است که از مهم ترین آن ها می توان به ادغام مدیریت شعب مناطق آزاد تجاری اشاره نمود.
وی افزود: همچنین تجدید ساختار مناطق چهارگانه تهران، ایجاد ادارات مختلف شامل اداره اعتبارات و تامین مالی، اداره تسهیلات تبصره ای، اداره بررسی های اقتصادی، اداره ارزیابی عملکرد و برنامه ریزی، اداره سازمان ها و روش ها نیز از دیگر تغییرات مربوط به این بخش می باشد.
مدیرعامل بانک دومین دسته فعالیت ها را تغییرات مدیریتی مبتنی بر شایسته سالاری دانست و بیان کرد: بر اساس این طرح، انتصاب تمامی مدیران در بانک بر اساس برنامه عملیاتی آنان انجام گردیده است.
دکتر بت شکن اظهار کرد: توسعه محصولات جدید و تغییر محصولات جدید مبتنی بر ماهیت تخصصی بانک بوده است و طراحی صندوق پس انداز مسکن یکن و صندوق آباد از جمله این محصولات می باشد. همچنین توسعه محیط کسب وکار مبتنی بر بانکداری توسعه ای که نتیجه آن ایجاد یک تبصره واحد در قانون لایحه بودجه سال 95 بوده است از دیگر فعالیت ها می باشد.
وی افزود: ایجاد تحولاتی در حوزه شرکتی مبتنی بر زنجیره خدمات مالی نیز شامل تعطیلی، انحلال و توقف فعالیت شرکت هایی شده که فعالیت آن ها نامرتبط با بانک بوده و تاسیس شرکت هایی که در زنجیره خدمات بانکی و مالی است را در پی داشته است.
مدیرعامل بانک در ادامه با تشکر از کارکنان شعب، عملکرد ادارات را نیز مناسب ارزیابی کرد و گفت: تمامی ادارات عملکرد خوبی را در سال 94 داشته اند که این امر باعث شده تا به اهداف مورد نظر نزدیک-تر شویم.
همچنین دکتر بت شکن بیان کرد: با توجه به کاهش سپرده قانونی بانک و تفاوت این سپرده با سپرده سایر بانک ها، می توانیم استفاده بهینه ای از منابع خود داشته باشیم.
وی افزود: هم اکنون هم پیمان هستیم تا به ماموریت اصلی خود که تقویت توان مالی خانوارهای متوسط برای خرید و ساخت مسکن است به خوبی عمل کنیم و در نظر داشته باشید که در ارزیابی عملکرد مهم-ترین اصل، جواب به این سوال است که تا چه حد در اجرای این امر موفق بوده اید؟
در پایان این نشست، مدیرعامل اظهار کرد: پیام من به تمامی کارکنان این است که تعطیلات عید نوروز، فرصت مناسبی است تا بر روی اهداف ابلاغ شده تمرکز کنیم و برای رسیدن به آن برنامه ریزی نماییم. از جمله این اهداف می توان به کاهش مطالبات معوق، اعطای تسهیلات با رعایت بهداشت اعتباری و جذب منابع ارزان قیمت اشاره نمود.
وی افزود: برای تمامی کارکنان آرزوی سلامتی و توفیق دارم و امیدوارم سال 95 با سلامت، بهروزی، رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم و تلاش و اثربخشی بانک در حوزه مسکن و ساختمان همراه باشد.
در ادامه این نشست، ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک به ارایه گزارش عملکرد بانک در 11 ماه اول سال 94 پرداخت و بیان کرد: گزارش عملکرد بانک در دو بخش اهداف کمی و اهداف کیفی تهیه شده است.
وی افزود: در بخش تجهیز سپرده ها، هدف دستیابی به مانده 505 هزار میلیارد ریال بوده است که معادل 32 درصد سپرده های بانک بوده است و عملکرد بانک با احتساب رهاورد آباد مسکن به 28.3 درصد رسیده است و امیدواریم که تا پایان اسفندماه 94 به هدف اصلی دست پیدا کنیم.
عضو هیات مدیره بانک با اشاره به آمار صندوق پس انداز مسکن یکم بیان کرد: در این بخش نیز علیرغم تغییرات در ضوابط این حساب، خیلی موفق عمل نکرده ایم و در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت 28 درصد تعداد و 21 درصد مانده را محقق کرده ایم و این اعداد به ترتیب در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت معادل 33 درصد تعداد و 25 درصد مانده و در تهران معادل 32 درصد تعداد و 27 درصد مانده هدف بوده است.
وی افزود: در مقایسه عملکرد بانک ها نیز در بخش منابع با 491 هزار میلیارد ریال تا پایان آذرماه 94 رتبه پنجم و همچنین 8 درصد از سهم کل منابع شبکه بانکی را کسب کرده ایم.
رحیمی انارکی اظهار کرد: هدف گذاری بانک در خصوص قیمت تمام شده پول در پایان سال به میزان 18 درصد بوده که با وجود کاهش در تمامی سپرده ها، هنوز به هدف تعیین شده دستیابی نیافته ایم.
وی افزود: در بخش ضمانت نامه نیز هدف تعیین شده دسترسی به مانده 12 هزار میلیارد ریال بود که در مبلغ حدود 74 درصد و در مانده ضمانت نامه ها حدود 43 درصد از اهداف را محقق نمودیم.
در ادامه عضو هیات مدیره با اشاره به هدف فروش اقساطی 450 هزار واحد مسکن مهر در سال 94 گفت: در این بخش به حدود 46 درصد از اهداف دست یافته ایم. همچنین هدف تعیین شده در بخش وصول نقدی، رشد حداقل 25 درصد وصولی ها نسبت به پایان سال 93 بود که در این بخش به دلیل پیچیدگی پرونده های حوزه ارزی، موفق به دستیابی به این هدف نشدیم و عملکرد حدود 12 هزار میلیارد ریال انحراف از هدف را نشان می دهد.
وی افزود: مقایسه مبلغ تسهیلات اعطایی بانک در بخش مسکن و با احتساب مسکن مهر در مقاطع زمانی 11 ماهه ابتدایی سال‌های 93 و 94 بدون احتساب سهم الشرکه حدود 5 هزار میلیارد ریال افزایش نشان می دهد اما با احتساب سهم الشرکه کاهش 20 هزار میلیارد ریالی را ملاحظه خواهیم کرد که ناشی از کاهش تعداد واحدهای فروش اقساطی مسکن مهر می باشد. و این در حالی است که در صورت مقایسه مبلغ تسهیلات اعطایی بانک در بخش مسکن و بدون احتساب مسکن مهر در هر دو بخش افزایش را شاهد هستیم.
همچنین رحیمی انارکی به مقایسه آمار تسهیلات خرید و مشارکت در 11 ماه اول سال 94 پرداخت و گفت: در بخش خرید با 3 درصد کاهش و در بخش مشارکت با 26 درصد رشد مواجه بوده ایم و امیدواریم با اجرای ضوابط جدید تا پایان اسفند ماه رشد قابل ملاحظه ای را شاهد باشیم.
در ادامه عضو هیات مدیره به مقایسه تسهیلات اعطایی بخش مسکن به کل تسهیلات شبکه بانکی پرداخت و بیان کرد: عملکرد بانک نشان می دهد که در سال 94، بیش از 95 درصد تسهیلات اعطایی، مربوط به بخش مسکن و ساختمان می باشد.
وی افزود: سهم بانک از تسهیلات اعطایی شبکه بانکی در بخش مسکن(کل مانده تسهیلات اعطایی) در 10 ماهه اول سال 94، معادل 41 درصد  کل تسهیلات اعطایی در این بخش بوده است.
رحیمی انارکی به مقایسه سهم بانک ها در بخش مصارف در پایان آذر 94 پرداخت و گفت: در این بخش سهم بانک 20 درصد از مصارف کل است که باعث کسب رتبه اول توسط بانک مسکن در این بخش شده است.
در ادامه عضو هیات مدیره به بیان برنامه های راهبردی بیست گانه در سال 94 پرداخت و بیان کرد: استمهال 15 ساله خطوط اعتباری مسکن مهر، تبدیل اضافه برداشت سنواتی بانک و سود پرداختی اوراق مشارکت مسکن مهر به خط اعتباری، کاهش سپرده قانونی سپرده ممتاز و آزادسازی حداقل هزار 10 میلیارد ریال منابع بانک، انتشار 100 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به پشتوانه تسهیلات رهنی، پشتیبانی تاسیس دو شرکت پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای با دو کارکرد تامین مالی احیای بافت فرسوده و ساخت شهرک‌های جدید در سواحل خلیج فارس و مکران و فعال‌سازی حساب‎های صندوق پس‌انداز مسکن با سقف‌های جدید تسهیلات از جمله این برنامه ها بوده است.
وی افزود: ارایه حکم تاسیس صندوق تضمین تسهیلات رهنی در برنامه ششم توسعه، اعطای تسهیلات به واحدهای باقیمانده مسکن مهر، پیگیری اختصاص 5ر1 میلیارد دلار ارز جهت پوشش تعهدات ارزی بانک، تجهیز منابع بلندمدت تامین مالی مسکن از طریق انتشار انواع اوراق بهادار بازار پول و سرمایه، ارایه خدمات تامین مالی برای پروژه‌های بزرگ ساختمانی از طریق شرکت تامین سرمایه مسکن و راه‌اندازی 10 صندوق زمین و ساختمان در جهت پشتیبانی از تقویت طرف عرضه مسکن از دیگر برنامه های راهبردی بانک بوده است.
رحیمی انارکی بیان کرد: همچنین شروع پروژه نمونه ساخت حداقل 12000 واحد مسکونی با توجیه اقتصادی با هدف احیا و بازسازی بافت فرسوده شهری و تامین مسکن برای دهک‌های میان‌درآمدی با افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعتی‌سازی، مقاوم‌سازی و ارزان‌سازی ساختمان‌ها، افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل حساب سپرده ممتاز به مبلغ ششصد میلیون ریال، انجام لیزینگ مسکن در جهت پشتیبانی از طرف تقاضای مسکن پس از اخذ مجوز بانک مرکزی، اقدام جهت اخذ مجوز تاسیس بیمه تخصصی اعتباری مسکن از بیمه مرکزی ج.ا.ا و راه‌اندازی نخستین صندوق املاک و مستغلات جهت پشتیبانی از طرف تقاضای مسکن پس از اخذ مجوز از سازمان بورس نیز از جمله این برنامه ها بوده است.
وی افزود: ایفای نقش هاب عملیات بانکی برای توسعه پوشش ETC در سطح کشور با پشتیبانی مؤثر وزارت راه و شهرسازی، پیگیری تسویه و یا تهاتر مطالبات از دولت و پیگیری افزایش سرمایه بانک نیز از دیگر برنامه های راهبردی می باشد.بانک موفق شده است بیش از 60 درصد برنامه های راهبردی مذکور بیش از 60 درصد برنامه های راهبردی مذکور را محقق نموده و برخی دیگر کماکان در دستور کار بانک می باشد.
در پایان عضو هیات مدیره بانک به تشریح سایر فعالیت های مهم و اثرگذار بانک اشاره کرد و گفت: مشارکت فعال و مؤثر در سیاست‌گذاری‌ها و تنظیم مقررات بانک، حوزة بین الملل، حوزة بانکداری الکترونیک و اجرای مطلوب سامانة چکاوک، اجرای طرح‌های فراگیر و مقطعی در شعب بانک از جمله فعالیت های بانک است.
وی افزود: اجرای طرح صندوق سرمایه‌گذاری آباد، تغییر عنوان شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن به گروه مالی بانک مسکن و افزایش سرمایة شرکت گروه مالی بانک مسکن، تسویة بدهی مالیاتی و توسعه شبکه بانک نیز از دیگر فعالیت های بانک می باشد.
در ادامه این نشست، علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره بانک طی سخنانی با اشاره به این که سیاست های اعتباری سال 95 نهایی شده است افزود: از سال قبل مقرر شد سیاست های اعتباری، قبل از سال جدید نهایی شده و به مدیریت ها ارسال شود تا از ابتدای سال روش های روشن و شفافی را برای سیاست های اعتباری داشته باشیم.
بلگوری با تاکید بر این که کارکنان حوزه اعتبارات با هماهنگی حوزه طرح و برنامه و امور شعب جلسات متعددی را برای تدوین سیاست های اعتباری 95 برگزار کردند گفت: این سیاست ها در راستای ایجاد رونق و تحول در بخش مسکن، بدون ایجاد تورم با نقطه نظراتی از همکاران شکل گرفته و همچون سال گذشته با ترکیب بهداشت اعتباری زیادی همراه است.
عضو هیات مدیره در ادامه سخنان خود به ارایه تفاوت های سیاست اعتباری سال گذشته با سال 95 پرداخت و بیان کرد: استفاده از خدمات تامین مالی در حوزه بازار سرمایه و استفاده از ابزارهای نوین بانکداری یکی از تفاوت های سیاست های اعتباری سال آینده خواهد بود.
وی ساختار کلی حوزه تامین مالی را تشریح کرد و گفت: فعالیت حوزه تامین مالی، پشتیبانی از سیاست-های تامین مالی شرکت های وزارت راه از طریق مدیریت های دارایی و ارایه ضمانت و پذیره نویسی اوراق بهادار با مجوز سازمان بورس و تضمین معاملات اقساطی است.
بلگوری ادامه داد: سهم مشارکت ساخت پروژه افزایش قابل قبولی داشته و می توانیم برای انبوه سازان و پیمانکاران در خصوص تامین نقدینگی و تامین منابع مشارکت برای ساخت رقم قابل توجهی را اعلام کنیم.
عضو هیات مدیره از اختصاص هدایا برای کسانی که مشارکت مدنی ساخت می گیرند و به صورت نقدی تسویه حساب می کنند و همچنین از ایجاد تغییراتی در سیستم جعاله و صدور ضمانت نامه خبر داد.
در ادامه این نشست، در ادامه این نشست ، جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک ضمن قدردانی از زحمات تمامی کارکنان در سال گذشته به ارایه گزارشی از عملکرد سال 94 پرداخت و گفت: در جذب منابع 104 درصد ، در وصول نقدی اقساط معوق 90درصد و در بخش صدور ضمانت نامه 74 درصد اهداف محقق شده است .
آقاملایی خاطر نشان کرد: سیاست های اعتباری مربوط به سال 95 در راستای اهداف استراتژیک بانک و به منظور تحقق اهداف کلان تعیین شده ، تدوین و در حال حاضر در جهت تسریع در سیاستگذاری ، برنامه ریزی و تصمیم گیری در حوزه اعتباری قبل از اتمام سال 94 به مدیریت های شعب و شعب ابلاغ گردیده است.
وی بیان کرد: تلاش های زیادی در راستای اعطای تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان با رعایت بهداشت اعتباری صورت گرفت که امیدواریم در سال آینده این روند نیز تداوم و بهبود یابد.
آقاملایی افزود: در بخش وصول مطالبات غیر جاری علیرغم پیگیری انجام شده در مجموع با افزایش مطالبات غیر جاری مواجه بودیم که امیدواریم با همت ، تلاش و اهتمام ویژه کارکنان صف و ستاد در سال 95، ضمن کاهش مطالبات غیر جاری و بهبود نسبت مانده مطالبات غیر جاری به مانده کل تسهیلات و مطالبات (npl) به اهداف تعیین شده در این زمینه نیز دست خواهیم یافت.

در ادامه این نشست، محسن عزیزی عضو هیات مدیره بانک نیز سال 94 را سالی پرمشغله و پرانرژی عنوان کرد و گفت: شرایط اقتصادی کشور شرایط سختی بوده و امیدواریم در سال 95 شاهد شکوفایی بیشتر با همکاری کارکنان بانک باشیم.
عضو هیات مدیره با اشاره به این که ستاد بانک در حوزه بانکداری الکترونیک تلاش مجدانه بسیاری انجام داده است گفت: امیدوارم در سال آینده با برنامه توسعه ای که در پیش داریم شاهد توسعه زیر ساخت نرم افزاری بانک و ابزارهای الکترونیکی باشیم.
در ادامه این نشست محمد حسن مرادی، مدیر امور طرح و برنامه به ارایه برنامه های عملیاتی سال 95 پرداخت و بیان کرد: این اهداف شامل 5 هدف در بخش مالی، 5 هدف در بخش مشتری و بازار، دو هدف در بخش فرآیندهای داخلی و 3 هدف در بخش رشد و یادگیری می باشد.
وی افزود: اولین هدف مشخص شده که در بخش مشتری و بازار جای دارد، احراز سهم حداقل 50 درصد از تسهیلات اعطایی بخش مسکن و ساختمان است که عملکرد ما تا پایان بهمن ماه 93، سهم 42 درصد از بازار را نشان می دهد.
مرادی هدف بعدی را افزایش سهم بازار بانک از سپرده های بانک های دولتی و نیمه دولتی تا 10 درصد با رویکرد کاهش اتکا به سپرده های بزرگ و محدود دانست و گفت: ارایه خدمات تامین مالی به طرح ها، پروژه ها و شرکت های دولتی و غیردولتی، افزایش فعالیت های توسعه ای در راستای اهداف توسعه‌ای دولت در بخش مسکن و افزایش رضایت ذینفعان و اثربخشی نیز از دیگر اهداف بانک در بخش مشتری و بازار است.
وی افزود: شفافیت و تقویت نظارت سیستمی و ارتقای سلامت بانکی و مدیریت صرفه جویی نیز از اهداف بخش فرآیندهای داخلی می باشد.
مدیر امور طرح و برنامه پشتیبانی از تاسیس شرکت‌ها، نهادها و صندوق‌های زنجیره خدمات مالی مسکن و ساختمان، ارتقای توانمندی‌های کارکنان، بهبود سطح معیشتی آنان و تقویت شایسته‌سالاری در انتصابات، افزایش مشارکت در بهبود قوانین و مقررات حوزه بانک، مسکن و ساختمان را نیز از جمله اهداف بخش رشد و یادگیری عنوان کرد.
همچنین مرادی افزود: افزایش منابع و اصلاح ساختار مالی بانک، افزایش سهم بانک از درآمدهای مشاع و حق‌الوکاله، افزایش درآمدهای غیرمشاع، کاهش مطالبات غیرجاری و افزایش سودآوری نیز از جمله اهداف بانک در بخش مالی می باشد.
وی در ادامه به تشریح تعداد و نوع طرح های عملیاتی بانک در سال 95 پرداخت و بیان کرد: از 44 برنامه-ای که برای رسیدن به اهداف بانک تعیین شده است، 19 طرح مربوط به بخش رشد و یادگیری، 9 طرح مربوط به فرآیندهای داخلی، 11 طرح مربوط به مشتری و بازار و 5 طرح مربوط به بخش مالی می شود.
همچنین مدیر امور طرح و برنامه با اشاره به اهداف کمی بانک در سال 95 اظهار کرد: این اهداف در سه بخش تجهیز منابع، تخصیص منابع و سایر دسته بندی شده است.
وی افزود: در بخش جذب منابع هدف بانک در سال 95، جذب 135 هزار میلیارد ریال منابع است و در بخش وصول نقدی حدود 165 هزار میلیارد ریال هدف گذاری شده است.
مرادی هدف بانک در سایر راهکارهای جذب منابع را 50 هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه بانک، 5 هزار میلیارد ریال انتشار اوراق رهنی، 2 هزار میلیارد ریال انتشار صکوک اجاره و 10 هزار میلیارد ریال انتشار اوراق مشارکت دانست.
در ادامه مرادی به تشریح هدف تخصیص منابع بانک پرداخت و بیان کرد: در صورت تحقق اهداف در بخش جذب منابع، پیش بینی می کنیم در بخش اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن حدود 76 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا شود و در بخش انواع صندوق پس‌انداز مسکن، ساخت و جوانان نیز حدود 24 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا شود.
وی افزود: در بخش تسیهلات بدون سپرده حدود 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا شود و در بخش تسهیلات تبصره ای نیز پیش بینی ما اعطای حدود 41 هزار میلیارد ریال می باشد که جمع کل تمامی این موارد حدود 182 هزار میلیارد ریال می باشد.
در پایان مدیر امور طرح و برنامه اهداف بخش سایر را نیز فروش اقساطی 200 هزار واحد مسکن مهر، کاهش 3.5 درصد قیمت تمام شده پول نسبت به سال قبل و کسب درآمد کارمزدی هر مدیریت حداقل معادل هزینه های پرسنلی دانست.
وی افزود: افزایش 100 درصدی صدور ضمانت نامه، افزایش 2.5 درصدی مانده ضمانت نامه ها، و کاهش مطالبات غیر جاری به سطح 60 هزار میلیارد ریال نیز از دیگر اهداف بخش سایر می باشد.
در ادامه این نشست، مصطفی ازگلی مدیر عامل شرکت گروه مالی بانک با اشاره به این که در سال جاری رکود عمیقی در بازار مسکن حاکم بود، گفت: در این فرصت گروه مالی بانک به مسایل ماموریتی خود پرداخت که مهمترین آن مدیریت عملیات چند بخشی را به یک مدیریت مالی تخصصی بخش مسکن تبدیل کرد.
وی ادامه داد: در این راستا شرکت های ناهمسو با ماموریت های بانک به شرکت هایی با ماموریت های هم سو با بانک تبدیل شدند.
شایان ذکر است، مدیر عامل شرکت در ادامه سخنان خود به ارایه گزارشی از عملکرد سال جاری و برنامه های سال آینده پرداخت.

آخرین بروزرسانی 1395/1/17

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین