اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

برگزاری اولین گردهمایی مدیران ارشد و روسای شعب در سال 95 با حضور وزیر راه و شهرسازی

دکتر بت شکن:با عزم راسخ، مدیریت جهادی و پایش کارآمد به اهداف جامه عمل بپوشانیم

اولین گردهمایی مدیران ارشد و روسای شعب در سال جاری با هدف بررسی عملکرد سال گذشته و تبیین اهداف عملیاتی سال95، با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیر عامل بانک، اعضای هیات مدیره، مدیران امور و روسای ادارات و همچنین حدود 800 نفر از روسای شعب سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، دراین همایش دکتر محمد هاشم بت شکن، مدیر عامل بانک با قدردانی از تلاش ها و مساعی تمامی کارکنان بانک در سال گذشته تاکید کرد: باید با عزم راسخ و اراده محکم و مدیریت جهادی و با یک برنامه منطقی و حساب شده ، اجرای موثر و پایش کارآمد به اهداف جامه عمل بپوشانیم.
وی با اشاره به عملکرد سال های گذشته بانک، شش ماهه دوم سال 92 را سال شفافیت و انضباط مالی، سال 93 را سال برگشت بانک به ریل اصلی فعالیت بانکداری و تخصصی مسکن و ساختمان اعلام کرد و سال 94 را سال کاشت نهال و سال 95 را سال بهره برداری از اقدامات سال های گذشته توصیف کرد .
مدیرعامل بانک با اشاره به اقدامات و فعالیت های بانک در سال 94 ، به بیان اهداف و برنامه های راهبردی بانک برای سال 95 پرداخت.
وی گفت: در سال 94 درحدود 70 درصد از اهداف راهبردی را محقق کردیم و در بخش اهداف عملیاتی با رشد 33 درصدی، منابع بانک به 512 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
مدیر عامل بانک رشد 56 درصدی در تسهیلات مشارکت مدنی ، فروش اقساطی بیش از 207 هزار واحد مسکن مهر ، وصول 123 هزار میلیارد ریال از مطالبات غیر جاری، عادی و مسکن مهر ، رشد 17 درصدی صدور ضمانت نامه و 28 درصدی مبلغ ضمانت نامه را از جمله اقدامات و فعالیت های بانک در سال 94 عنوان کرد.
دکتر بت شکن در خصوص مهمترین برنامه های عملیاتی بانک در سال جاری گفت: تامین مالی یک میلیون واحد مسکونی ، جذب 135 هزار میلیارد ریال سپرده و پرداخت 182 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان ارزشمند اعتباری در بخش مسکن وساختمان، فروش اقساطی بیش از 200هزار واحد مسکن مهر، کاهش مطالبات غیر جاری به عدد قابل قبول بانک، رشد100 درصدی در ضمانت نامه ، انتشار اوراق بهادار رهنی، صکوک و مشارکت از مهترین ریوس برنامه های راهبردی سال جاری می باشد.
مدیر عامل بانک اولویت ها و خواسته های خود از کارکنان بانک را گشایش کار فعالان عرصه مسکن و ساختمان از طریق ارایه تسهیلات و خدمات مناسب و اصلاح نگرش مردم نسبت به نظام بانکی و عملکرد در خور مشتریان عنوان کرد.
وی همچنین بر برگزاری برنامه های آموزشی برای تمامی روسای شعب به منظور تسلط آنان بر تمامی ابزارها و محصولات جدید بانک تاکید کرد.
دکتر بت شکن همچنین با اشاره به ارزیابی عملکرد مدیریت ها و شعب گفت: در سال جاری باید ارزیابی عملکرد نهادینه شده و همه مدیران استان ها و مناطق باید شاخصه های کیفیت عملکرد را کنترل و ارایه کنند.
وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدوارم با تکیه بر الطاف الهی و بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و اتکا به اراده راسخ کارکنان، در ارتقای توان مالی تمامی اقشار متوسط جامعه ورونق اقتصادی وخانه دارکردن این قشر از جامعه موفق باشیم .

وزیر راه و شهرسازی:
بانک مسکن می تواند اقتصاد را از رکود خارج کند.
در ادامه این نشست دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از تمامی مسوولان و کارکنان بانک مسکن در راستای تلاش برای تحقق اهداف دولت، بر تخصصی بودن کار بانک در حوزه مسکن و ساختمان تاکید کرد.
وی گفت: در شرایط کنونی اقتصادی، بانک توسعه ای مسکن می تواند با مداخله سامان مند، اقتصاد را از این رکود خارج نماید و ماموریت توسعه ای بانک این است که به بانکی توسعه ای- تخصصی تبدیل شود.
دکتر آخوندی بیان کرد: بانک مسکن باید از تمامی منابع دولت در بخش مسکن به عنوان یک اهرم استفاده نماید تا بتواند این بخش را از وضعیت رکود خارج کرده و این موضوع یک استراتژی مهم برای بانک است.
وی افزود: ما به زودی تغییر اساسنامه بانک مسکن و تبدیل آن به یک بانک توسعه ای را به دولت تقدیم خواهیم کرد و امیدواریم این طرح با سرعت در هیات وزیران تصویب شود تا بانک بتواند وارد بازار شده و تمامی ابزارهای پولی و مالی را برای تجهیز منابع فعال کند.
وزیر راه و شهرسازی از طرح صندوق پس انداز مسکن پروژه ای و صندوق پس انداز و تسهیلات مسکن منطقه ای به عنوان ابزارها و امکانات جدید بانک مسکن نام برد که به زودی مصوبه آن از سوی شورای پول و اعتبار صادر خواهد شد.
دکتر آخوندی اظهار کرد: من تلاش می کنم بانک مسکن به یک بانک توسعه ای و محوری تبدیل شود و بتواند در کنار مردم، سازندگان و دولت بایستد و با تشریک مساعی و ایجاد هم افزایی، بخش مسکن را در کشور فعال نماید تا از این طریق برای مردم رفاه ایجاد کرده و چرخ اقتصادی کشور را به حرکت درآورد.
وی با اشاره به معافیت بانک مسکن از واگذاری به بخش خصوصی توسط مقام معظم رهبری و واقف بودن ایشان به نقش توسعه ای بانک مسکن بیان کرد: این وظیفه ماست که بانک مسکن را به عنوان یک بانک توسعه ای و پیشرو در اجرای اقتصاد مقاومتی تجهیز نماییم و در این راه به کمک، حمایت و تلاش تمامی کارکنان این بانک و ایفای نقش موثر آنان نیاز داریم.

 

آخرین بروزرسانی 1395/2/14

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین