اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیر عامل بانک :

در سال گذشته توسعه و تغییر در ساختار، محصولات و خدمات، ماموریت شرکت های تابعه بانک و محیط کسب و کار را شاهد بودیم

در ادامه این همایش و پیش از سخنان دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، دکتر بت شکن با قدردانی از تلاش مضاعف تمامی کارکنان در سال گذشته، دستاوردهای این سال را در دو بخش راهبردی و عملیاتی مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: در بخش راهبردی شاهد توسعه و تغییر ساختاری مبتنی بر استراتژی های جدید، توسعه محصولات و خدمات مبتنی بر ماهیت تخصصی بانک، توسعه ماموریتی شرکت های تابعه بانک مبتنی بر تکمیل زنجیره خدمات مالی، توسعه محیط کسب و کار مبتنی بر بانکداری توسعه ای و توسعه مدیریتی مبتنی بر شایسته سالاری بوده ایم.

وی افزود: در بخش عملیاتی نیز با نهادینه سازی رویکرد برنامه ریزی مشتمل بر هدف گذاری صحیح، اجرای موثر و پایش و راهبری کارآمد توانستیم مبلغ 262 هزار میلیارد ریال منابع تجهیز نماییم.
مدیرعامل بانک پرداخت 188 هزار میلیارد ریال با رشد 56 درصدی در تسهیلات جدید در قالب تسهیلات مشارکت مدنی ساخت، پرداخت 26 هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر در سال جاری و پرداخت جمعا 465 هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن مهر از ابتدای شروع این طرح تا کنون ، فروش اقساطی بیش از یک میلیون و 600 هزار واحد مسکن مهر جمعا به مبلغ 350 هزار میلیارد ریال را از دیگر اقدامات بانک در سال گذشته دانست.
دکتر بت شکن تلاش و پیگیری دکتر وزیر راه و شهرسازی و مساعدت شورای پول و اعتبار در استمهال 10 ساله خطوط اعتباری مسکن مهر و افزایش سقف کلی تعهدات مسکن مهر به 555 هزار میلیارد ریال را از دیگر دستاوردهای بانک عنوان کرد.
وی افزود: راه اندازی صندوق پس انداز مسکن یکم با سقف 80 میلیون تومان بر اساس استراتژی تشویق رژیم پس اندازی خانوارها، افزایش سقف تسهیلات ممتاز به 60 میلیون تومان، کاهش سپرده قانونی صندوق ممتاز به 2 درصد و آزادسازی بیش از 10 هزار میلیارد ریال منابع بانک و عاملیت فروش 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت دولت برای واگذاری به پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی نیز از جمله اقدامات خوب بانک در سال گذشته بوده است.
مدیرعامل بانک بیان کرد: اخذ موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوجین تا سقف 160 میلیون تومان و حساب ممتاز تا سقف 100 میلیون تومان، قبول عاملیت اعطای تسهیلات 55 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، اخذ موافقت مجمع عمومی فوق العاده با افزایش سرمایه بانک به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته و اختصاص یکی از تبصره های بودجه کل کشور به بانک مسکن مبنی بر تغییر ماموریت بانک به فعالیت توسعه ای و تخصصی و افزایش سرمایه به مبلغ 50 هزار میلیارد ریال نیز از دیگر فعالیت های مهم بانک مسکن در سال گذشته می باشد.
دکتر بت شکن در ادامه با اشاره به اهمیت اقدام و عمل مبتنی بر اقتصاد مقاومتی بانک در سال جدید اظهار کرد: 12 برنامه راهبردی بانک مورد تایید وزرای اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و نیز رییس کل بانک مرکز قرار گرفته و سپس به تایید معاون اول رییس جمهور رسید و از این پس بانک مسکن به عنوان بزرگترین بانک توسعه ای، تخصصی کشور با ماموریت راهبردی تامین مالی مسکن و زیرساخت به دنبال اجرای سیاست های توسعه ای دولت در این بخش خواهد بود.
وی افزود: این امر مستلزم استحکام ساختار مالی، تغییر اساسنامه، تجدید ساختار مالی و اصلاح نظامات اداری و علی الخصوص حقوق و دستمزد کارکنان زحمتکش بانک است .
دکتر بت شکن تاکید کرد: قطعا این مهم پیش شرط توفیق در جهت ارتقای کارکرد توسعه ای بانک خواهد بود.

آخرین بروزرسانی 1396/4/10

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین