اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

دکتر بت شکن در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن:

روال هم‌افزایی میان شرکت و بانک باید وارد فاز جدیدی شود

مراسم تودیع ایرج معزی ، مدیر عامل سابق و معارفه محمدرضا امینی ، مدیر عامل جدید شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک، مدیران گروه مالی بانک و مدیران عامل شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن و معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما ، در این مراسم دکتر محمدهاشم بت شکن مدیر عامل بانک با قدردانی از زحمات بنیانگذاران شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن گفت : بنیانگذاران و پدیدآورندگان یک شرکت یا سازمان همواره جایگاه ویژه و خاصی دارند ، ما باید قدردان مدیران گذشته بانک باشیم تا این رویه ی قدردانی ادامه یابد.
وی با اشاره به گذر این شرکت از گردنه عملکردی و نامگذاری این دوره به نام دوره تثبیت و ساماندهی مجدد شرکت تصریح کرد : باتوجه به ماهیت شرکت که سهامی عام است به نوعی اجماع ذی نفعان می باشد و باتوجه به اینکه سهامدار اصلی آن بانک و دو سهامدار بزرگ دیگر و همچنین سایر سهامداران حقیقی که از طریق بورس سهامدار این شرکت شده اند ، به عنوان یک شرکت بورسی ، باید درخصوص خواسته های جامعه سهامداران شرکت پاسخگو باشیم. 
مدیرعامل بانک با اشاره به شفافیت کارنامه عملکردی شرکت گفت : استقبال خوب مردم از پروژه های شرکت در کنار آن افتتاح و استفاده از حساب صندوق پس انداز مسکن نشان دهنده عملکرد مناسب شرکت است.
وی به پتانسیل‌های هم‌افزایی میان بانک و شرکت و سوابق این امر از طریق صندوق‌های پس انداز مسکن اشاره کرد و گفت: روال هم‌افزایی بین شرکت و بانک باید وارد فاز جدیدی شود. 
دکتر بت‌شکن در ادامه بازگشت شرکت به ریل اصلی انبوه‌سازی را خواستار شد و گفت: این شرکت به عنوان یک شرکت انبوه ساز سه وظیفه اصلی طراحی ، ‌تامین مالی و فروش را بر عهده دارد ، بعضی از بخش هایی که مطرح شده در حال حاضر به خوبی در حال اجرا می باشد و بعضی بخش های دیگر نیاز به بررسی دارد که آنچه در سال های اخیر مشاهده می شود حرکت در این مسیر است.
وی با تاکید بر عدم اتکای شرکت به منابع بانک برای گسترش و توسعه شرکت گفت : شرکت باید بتواند چتر منابع مالی خود را باز کنید زیرا در حال حاضر و در دنیای کنونی یکی از مهمترین بخش های سازمان های توسعه گرا ، بخش تامین مالی است. 
دکتر بت شکن در ادامه تصریح کرد : باتوجه به اینکه گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بورسی حوزه مسکن است همواره باید اقدامات این شرکت ، نقش رهبری را در بخش ساختمان سازمان بورس تضمین کند.
مدیرعامل بانک ادامه داد : این در حالی است که وقتی شما یک EPS ( سود هر سهم ) را معرفی می کنید ، حتما در شرایط عادی باید به این EPS برسید ، اگرچه در برخی شرایط که اتفاقی خاصی بیفتد و کل صنعت دچار مشکل شود یا تعدیل منفی صنعت رخ دهد ولی شما باید به EPS خودتان که گفتید برسید. 
وی با تاکید بر لزوم داشتن ارزش افزوده مناسب در اقدامات شرکت به دلیل بورسی بودن آن گفت : چون شرکت از طرف بانک مسکن ایجاد شده و سهامدار عمده آن نیز بانک مسکن است انتظار از مدیران شرکت این است که فعالیت های آن را به سمت فعالیت های اقتصادی ارزش آفرینی که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد آن شود حرکت دهند. 
دکتر بت‌شکن در ادامه ده اولویت اصلی را به عنوان ماموریت شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن مطرح کرد و گفت : انتظار دارم این ماموریت ها برای بررسی در هیات مدیره شرکت مورد توجه قرار داده شده و برنامه های شرکت ذیل این ماموریت طرح ریزی شود.
مدیرعامل بانک با اشاره به تجربه باارزش شرکت در ساخت پروژه های بزرگ تصریح کرد : در این پروژه ها تمایز و تفاوت کاملا قابل مشاهده می باشد و ما می خواهیم دوباره به این ساخت ها بر گردیم.
وی اولین ماموریت شرکت را پشتیبانی از ساخت نسل جدید طرح‌های توسعه شهری منفصل یا متصل به شهرهای مادر معرفی کرد و پروژه پردیس را به عنوان تجربه ای موفق در این ماموریت نام برد.
دکتر بت شکن دومین ماموریت را نگاه یکپارچه به اقتصاد مسکن مشتمل بر مدیریت زمین و طرح‌های تجهیز و تامین مالی مسکن عنوان کرد و گفت : در این بخش از مدیران شرکت انتظار است که ارتباط هم افزای فرصت ساز با مجموعه دولت به خصوص وزارت راه و شهرسازی داشته باشند که تجربه این بخش نیز در گذشته وجود داشته است .
مدیرعامل بانک با اشاره به اینکه بافت فرسوده یکی از اولویت های بانک است که سومین ماموریت شرکت را بهره‌گیری از سیاست‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی برای بهبود کیفیت زندگی به ویژه در بافت‌های فرسوده عنوان کرد.
اولویت توسعه شهرهای میان جمعیتی با هدف ساخت واحدهای ویژه اقشار متوسط ، ایجاد شهرک‌های جدید در مناطق مورد نظر دولت ، توسعه بازار تامین مالی مسکن از طریق به کار گیری انواع بازار سرمایه ، توسعه بازار مسکن و ساختمان از طریق پشتیبانی از نظام تضمین کیفیت از طرف سازنده و نظام پیش فروش و تامین مالی را از دیگر ماموریت های شرکت سرمایه گذاری مسکن عنوان کرد.
وی در ادامه تصریح کرد : یکی از درخواست های دیگر در این خصوص که از سوی وزیر راه و شهرسازی نیز مد نظر می باشد، اجرای پروژه TOD در یکی از شهرها که ایستگاه قطار داشته ، توسط این شرکت است که این نیز جزی ماموریت های شما قرار داده شده است و منظور از tod توسعه حمل و نقل محور ، بهره برداری بهینه از اطراف ایستگاه ها می باشد.
دکتر بت شکن نهمین ماموریت شرکت را انبوه‌سازی با تکنولوژی بالا عنوان کرد و گفت : براساس این ماموریت شرکت باید سیاست های ساخت خود را طوری تنظیم کند که با تسهیلات خرید بانک مسکن مطابقت داشته باشد.
مدیرعامل بانک ارتقای برند شرکت را ماموریت پایانی عنوان کرد و گفت : این ماموریت مشتمل بر عملکرد قابل اتکاست .
وی در ادامه به چهار بعد تعاملی فعالیت شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن اشاره و تصریح کرد : با توجه به ماهیت شرکت ، نظارت عالی از سوی بورس ، نظارت غیرمستقیم به دلیل اینکه شرکت از شرکت های تابعه بانک است از سوی بانک مرکزی ، داشتن هم افزایی خوب با وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن ، ابعادی هستند که شرکت باید به خوبی با آن تعامل باشد. 
دکتر بت شکن با اشاره به حضور افراد متخصص با گرایش های مختلف در ترکیب تیم مدیریتی شرکت گفت : این ترکیب و هم افزایی حاکم در این شرکت ، یک ترکیب هم افزا است که در مجموعه شرکت قابل مشاهده می باشد.
مدیرعامل بانک ادامه داد : اگر این مجموعه را به دانه های تسبیح شبیه نماییم ریسمان این تسبیح ارتقای جایگاه شرکت است و ما همه به دنبال ارتقا و توسعه ی این جایگاه هستیم.
وی با اشاره به افزایش سرمایه شرکت طی سال های اخیر گفت : این نشان از حمایت بانک دارد که در روزهای آتی نیز ادامه داشته و افزایش خواهد یافت.
دکتر بت شکن در پایان سخنان خود گفت : ما می توانیم به دهک های 4 تا 7 جامعه کمک کنیم که این دهک ها افراد میان درآمدی جامعه بوده و باید تمرکز اصلی فعالیت خودمان را بر این دهک ها بگذاریم.
در ادامه علیرضا بلگوری، عضو هیات مدیره بانک و رییس هیات مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن با تاکید بر این که عملکرد تیم مدیریتی شرکت تاکنون بسیار مثبت و خوب بوده است، گفت : جایگاه واقعی شرکت می‌تواند بسیار بالاتر از این باشد و روند مناسبی که سال‌ها در شرکت توسط مدیران مختلف اجرا شده است، باید پر شتاب تر و قدرتمندانه‌تر ادامه یابد تا در نهایت شرکت را به قله‌های رفیع‌تر موفقیت برساند.
عضو هیات مدیره بانک با اشاره به فضای رکود حاکم بر بخش مسکن گفت : در شرایط سخت اقتصادی سال های اخیر عملکرد مدیران شرکت بسیار مطلوب و قابل قبول بوده است.
وی با اشاره به رشد صعودی سودآوری شرکت گفت : این موفقیت جز با رهبری مدیرعامل سابق و تلاش همکاران شرکت حاصل نمی شد.
بلگوری ادامه داد : باتوجه به تجربه و دانشی که در این شرکت و همکاران آن و بانک مسکن وجود دارد ، انتظار مردم و فعالان اقتصادی و فضای کسب و کار از ما را بالا برده و با خانواده گروه مسکن باید بتوانیم در فضای پسابرجام و به ویژه در سال جاری که مقام معظم رهبری و مسوولان دولتی بر آن تاکید کرده اند بتوانیم نقش موثری به ویژه از سوی شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن داشته باشیم. 
وی گفت : بخش ساختمان یکی از مهمترین بخش های اقتصاد هر جامعه می باشد و هر اقدام موثر در این بخش موجب افزایش تولید ناخالص کشور می شود و ارتقای شاخص های کلان اقتصادی را به دنبال دارد.
عضو هیات مدیره تصریح کرد : شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن از سال 1369 با هم افزایی شرکت های زیرمجموعه خود در سطح کشور پروژه های فاخری را به منصه ظهور رسانده است. 
بلگوری در ادامه سخنان خود با اشاره به سوابق متعدد امینی در سمت‌های مختلف در بازار سرمایه و بازار پول از مدیریت جدید شرکت سرمایه گذاری مسکن خواست با دانش و تجربه ، تمام تلاش خود را به کار گیرد تا با همکاری و همراهی هیات مدیره و مدیران و کارکنان شرکت، بتواند روند مثبت و رو به جلوی موجود را حفظ نموده و بهبود بخشد.
وی در پایان گفت : بانک و گروه مالی بانک مسکن نیز آمادگی دارد تا با یک هم افزایی ، امکانات لازم را ایجاد و مسیر را برای شرکت هموار ساخته تا در این مسیر موفق بوده و به اهداف تعیین شده توسط بانک و وزارت راه و شهرسازی دست یابد.
براساس این گزارش در این مراسم ایرج معزی مدیرعامل سابق شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در سخنانی کوتاه با تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان شرکت، نیروی انسانی آن را در سطح کشور کم نظیر و حتی بی نظیر دانست و گفت : هر موفقیتی که به دست آمده ، با همکاری و تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت بوده است.
وی ادامه داد : افتخار می‌کنم که این مدت را در کنار خانواده گروه سرمایه‌گذاری مسکن سپری کردم و به تعداد کارکنان شرکت، به دوستانم افزوده شد. 
در ادامه این مراسم محمدرضا امینی ، مدیرعامل جدید شرکت گفت : نقش شرکت های مادر، حمایت مادری و فرصت‌سازی برای شرکت‌های تابعه است.
مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن تصریح کرد : این نقش حمایتی منجر به کاهش قیمت تمام شده و در بهبود سوددهی و تسهیل فروش موثر خواهد بود. 
وی نقش این شرکت را «توسعه دهنده» در صنعت ساختمان دانست و افزود : این شرکت با داشتن ساز و کارهای لازم، می‌تواند برای شرکت‌های تابعه فرصت‌سازی نماید. 
امینی در سخنان خود ضمن تاکید بر استفاده بیش از پیش از متخصصان شرکت ، از مجموعه کارکنان خواست دست همراهی و همدلی به وی داده و گروه را در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده یاری نمایند.
مدیر عامل گروه سرمایه گذاری مسکن تصریح کرد : از مدیران و مجموعه هیات مدیره می خواهم همانند گذشته ، شرکت و تیم مدیریت را در انجام امور و فعالیت‌ها یاری نمایید. 
وی برند گروه سرمایه‌گذاری مسکن را یک برند معتبر در صنعت ساختمان کشور دانست و گفت : باید از این برند حفاظت کرده و در جهت توسعه آن بیش از پیش کوشید.
امینی در پایان سخنان خود از زحمات معزی و تیم مدیریتی شرکت تقدیر و تشکر کرد.
خاطرنشان می سازد در ابتدای این مراسم علی اکبر کریمی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب به نمایندگی از مجموعه کارکنان و مدیران گروه به ارایه گزارشی از عملکرد دوره مدیریت معزی پرداخت.
دکتر کریمی در ادامه گفت : آرامش در کنار عملکرد مثبت، مهم‌ترین ویژگی دوره مدیریت معزی بود. 
وی در سخنان خود، ضمن تاکید بر ایجاد جو دوستانه و تزریق آرامش در شرکت، به اقدامات مفید و موثر دوره مدیریت معزی از جمله محقق نمودن بودجه و سود در تمامی سال‌های فعالیت، ایجاد سیستم مدیریت عملکرد شرکت‌های تابعه، افزایش سرمایه گروه و شرکت‌های تابعه، استفاده از روش‌های نوین تامین مالی و چندین مورد دیگر اشاره کرد. 
کریمی در پایان سخنان خود با آرزوی سلامت و بهروزی برای معزی، برای امینی در سمت جدید آرزوی توفیق کرد.
در پایان این نشست ، هیات مدیره شرکت، هیات مدیره گروه مالی بانک مسکن، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه و نیز مدیران و معاونان گروه، با اعطای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از زحمات معزی در این مدت قدردانی کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/4

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین