اخبار ویژه مدیرعامل اخبار ویژه مدیرعامل

مدیر عامل در مراسم تودیع و معارفه مدیران شعب قم:

موتور اقتصاد کشور، تنها با روشن شدن بخش مسکن به حرکت خواهد افتاد

مدیر عامل بانک با تاکید بر ضرورت تحقق رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت مردم، اولویت اول کشور را مسایل اقتصادی با تاکید خاص بر اقتصاد مقاومتی و تکیه بر اقدام و عمل براساس فرامین رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت قم، دکتر بت‌شکن در مراسم تودیع مجید محسنی و معارفه محمدرسول خاکساری مدیر شعب سابق و جدید مدیریت قم، با قدردانی از زحمات چندساله مدیرسابق استان به‌ویژه در بخش مسکن مهر، تصریح کرد: در راه تحقق رونق اقتصادی کشور، تمام دولتمردان و مسوولان کشور به این نتیجه رسیده‌اند که بخش مسکن می‌تواند به‌عنوان لکوموتیو اقتصادی و پیشران، نقش تعیین کننده و اولویت نخست کشور باشد.
وی با بیان اینکه، موتور اقتصاد کشور، تنها با روشن شدن بخش مسکن به حرکت خواهد افتاد و همه مسوولان براین عقیده هستند، خاطرنشان کرد: کمک به بدنه اقتصادی کشور و توسعه و رونق بخش مسکن و ساختمان از دی ماه سال گذشته با افزایش سقف تسهیلات در چارچوب مقررات معین آغاز شده و همچنان با قوت به‌کار خود ادامه می دهد.
مدیر عامل بانک با مقایسه نقطه به نقطه پرداخت تسهیلات با ماه مشابه سال قبل از آن، از رشد تخصیص منابع در بانک مسکن به انبوه‌سازان و سازندگان بخش مسکن و ساختمان خبر داد و گفت: این امر حکایت از آن دارد که بانک مسکن عزم خود را برای خروج اقتصاد کشور از رکود و تحقق رونق اقتصادی به‌کار بسته است که این مهم می‌تواند به‌تدریج طلیعه خروج کشور از رکود لقب گیرد.
وی به طرح مسکن مهر اشاره کرد و تامین اعتبار آن از سوی بانک مرکزی که در واقع افزایش پایه‌های پولی کشور را در پی داشته است در رشد نقدینگی و تورم اقتصاد کلان کشور بسیار موثر دانست.
مدیر عامل با اشاره به مردمی بودن بانک مسکن آن را بارزترین و ارزشمندترین سرمایه این بانک برشمرد و اولین مشتریان هدف و مورد مخاطب بانک برای سرمایه‌گذاری و معرفی محصولات جدید را اقشار مختلف مردم قلمداد کرد.
وی همچنین از انبوه‌سازان و سازندگان، تولیدکنندگان مصالح و صنایع پیشین و پسین ساختمانی و مشتریان و متقاضیان مسکن مهر به‌عنوان سه دسته دیگر مشتریان مورد مخاطب بانک مسکن یاد کرد.
بت‌شکن با بیان اینکه در سال 95 باید به‌دنبال اقدام و عمل و معرفی محصولات و بسته‌های خاص برای هریک از این مخاطبان بانک باشیم، «تقویت توان مالی آحاد مردم» و «افزایش منحصربه‌فرد سقف انواع تسهیلات خرید و ساخت مسکن» با تایید شورای پول و اعتبار را اقدام بانک برای این قبیل از مشتریان برشمرد.
وی تاکید کرد: از ابتدای شروع دولت یازدهم، پرداخت تسهیلات در طول مدت 3 سال، به هشت برابر خود رسیده است که این نیز نشاندهنده عزم راسخ سیاستمداران کشور و اعضای شورای پول و اعتبار برای خروج از رکود اقتصادی کشور است.
بت‌شکن همچنین از ارایه محصولات و بسته‌های اعتباری جدید برای سه دسته دیگر از مخاطبان اصلی بانک خبر داد و تاکید کرد: میزان تعامل سازندگان و انبوه‌سازان با بانک باید به درجه‌ای برسد که آنان با حضور در بانک، احساس گشایش در امور داشته باشند.
مدیرعامل بانک با اشاره به برخی از مشکلات مسکن مهر نظیر زیرساخت‌ها که از عهده بانک خارج است، ابراز امیدواری کرد با مدیریت جدید در استان قم، تعداد 5 هزار واحد باقی مانده تسهیلات مسکن مهر استان به سرانجام برسد.
دکتر بت‌شکن با اشاره به موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سرمایه بانک به مبلغ 50 هزار میلیارد ریال تاکید کرد: بانک برای رشد و ارتقای خود باید بتواند از امکانات و ظرفیت‌های ایجاد شده حداکثر بهره‌برداری را داشته باشد. در این مسیر جذب سپرده با ضریب اهرمی 12 برابری از جمله مواردی است که بانک مرکزی در ازای این گشایش از بانک مسکن انتظار داشته که به‌منظور تحقق این مهم نیز همه کارکنان کشور باید تلاش جهادگونه‌ای را به‌کار بندند.
مدیرعامل بانک اظهار داشت: در حال حاضر سبد محصولات بانک از تنوع و جذابیت خاص و رقابتی برخوردار بوده و انتظار می‌رود تا روسای شعب و سایر کارکنان با توجه به تکمیل بودن سبد محصولات، به این ابزار به طور کامل تسلط و آگاهی کامل داشته و از آن در مذاکرات بازاریابی خود به بهترین نحو استفاده کنند.
دکتر بت‌شکن خاطرنشان کرد: روسای شعب باید با تسلط کامل در بازاریابی‌ها، مشتریان را به شعبه دعوت کرده و با معرفی دقیق خدمات بانک، محصولات بانک را به او بفروشند تا از این طریق حس وفاداری به بانک در مشتری ایجاد شود.
وی همچنین از همکاران خواست تا علاوه بر معرفی و فروش محصولات به متقاضیان در نقش یک مشاور و راهنما اطلاعات کارشناسی و راهنمایی دقیق به مشتریان ارایه کنند.
مدیر عامل بانک همچنین ، از معرفی محصولی جدید تحت عنوان اوراق رهنی در راستای تکمیل و متنوع شدن سبد محصولات بانک در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر بت‌شکن در پایان سخنان خود، انتخاب مدیر جدید شعب را حاصل بررسی مداوم عملکرد وی از سوی یک تیم کارشناسی در ستاد و نمونه بارز شایسته‌سالاری در بانک قلمداد کرد و با توجه به سابقه کاری مثبت و همچنین اثربخشی وی در طول 24 سال فعالیت در بانک ، ابراز امیدواری کرد وی بتواند با همکاری و همیاری مجموعه کارکنان مدیریت در جهت تحقق اهداف بانک گام بردارد.
در ادامه مجید محسنی مدیر سابق شعب استان به برخی از فعالیت های خود در قم نظیر افزایش تعداد شعب، بازسازی و زیباسازی شعب استان، تعامل با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع مشکلات شهروندان، ارتباط با دفاتر مراجع عظام تقلید در جهت تقویت نقش اجتماعی بانک، تعامل با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و پرداخت بیش از 10 هزار تسهیلات مسکن به طلاب، تعامل با دفاتر نمایندگان مجلس و اجرای طرح بزرگ مسکن مهر با پرداخت تسهیلات برای ساخت 45 هزار واحد مسکونی اشاره کرد.
محسنی با اشاره به رشد منابع این مدیریت از مبلغ 1500 میلیارد ریال در سال 89 به مبلغی بالغ بر 4900 میلیارد ریال در پایان سال 94 گفت: در بخش تخصیص منابع نیز مدیریت قم، مانده تسهیلات مدیریت از مبلغ 2598 میلیارد ریال در سال 88 به مبلغ 18342 میلیارد ریال در پایان سال 94 ارتقای یافته که با پرداخت این مبالغ، بانک مسکن حایز رتبه اول پرداخت تسهیلات در شبکه بانکی استان لقب گرفته است.
محسنی از افزایش درجه شعب مرکزی، بلوار امین و شهید صدوقی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با حضور مدیر جدید، این ارتقای درجه به تمامی شعب استان تسری یابد.
همچنین در بخشی از این مراسم بهشتی معاون عمرانی استانداری قم تلاش‌های ارزشمند و صادقانه مدیر سابق استان را شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد که در طول دوران تصدی محسنی به‌عنوان مدیر شعب، بانک مسکن استان قم همواره به‌عنوان یک الگوی خدمت‌رسانی در بین سایر بانک‌ها فعالیت کرده و کمترین شکایات و مشکلات را از خود برجای گذاشته است.
در ادامه محمدرسول خاکساری مدیر شعب جدید استان، مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود بعد از پذیرش مسوولیت را ایجاد زمینه‌های مناسب برای دستیابی به اهداف عالی بانک در سال 95 با نظر به رویکرد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تشکیل اتاق فکر با استفاده از ظرفیت کارکنان موجود در استان در قالب کارگروه‌های تخصصی عنوان کرد.
وی بر تلاش برای شناسایی نقاط قوت و ضعف و تهدیدات احتمالی با روحیه جهادی و بسیجی‌گونه و با انجام کارشناسی‌های لازم برای ارایه راهکارهای مناسب با استفاده از فرصت‌های موجود تاکید کرد.
آخرین بروزرسانی 1395/3/25

پربیننده ترین عناوین پربیننده ترین عناوین