بهره برداری از آموزشگاه شهدای بانک مسکن

در آستانه ی سالگرد زلزله ی کرمانشاه صورت گرفت:

بهره برداری از آموزشگاه شهدای بانک مسکن

استان کرمانشاه سال گذشته با حادثه طبیعی تلخ و تاسف بار زلزله مواجه شد که خسارت های مالی و جانی قابل توجهی به دنبال داشته و باعث ایجاد تخریب های گسترده در واحدهای مسکونی ۹ شهرستان و ۱۹۳۰ روستا منطقه شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیر شعب استان کرمانشاه، در آستانه ی سالگرد زمین لرزه ی کرمانشاه که در تاریخ 21 آبان ماه سال گذشته به وقوع پیوست، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: آموزشگاه شهدای بانک مسکن در 8کلاس با اعتباری بالغ بر6 میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان سرپل ذهاب در مرحله بهره برداری و استفاده قرار دارد.

ریحانی پور با اشاره به کارگیری آخرین استاندارهای نظام مهندسی در ساخت مدرسه مذکور اضافه کرد: کلنگ ساخت،مدرسه هشت کلاسه شهدای بانک مسکن سرپل ذهاب در سال 1394 زده شد که به هنگام وقوع زلزله سال گذشته کمترین آسیب به این مدرسه وارد آمدو پس از وقوع زلزله دانش آموزان دو مدرسه شهیدان قربانی و یزدانفر،برای ادامه تحصیل در این مدرسه استقرار یافتند.

وی ادامه داد: در این مدرسه 193 نفر دانش آموز پسر در مقطع ابتدایی و 220نفر دانش آموز دختر در مقطع دبیرستان در دو شیفت مشغول به تحصیل هستند و به حول و قوه الهی در آینده نزدیک با حضور مدیران ارشد بانک ، آیین افتتاح آموزشگاه شهدای بانک مسکن برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: از زمان وقوع زلزله مجموعا 46 هزار و 643 فقره پرونده تسهیلات زلزله در بخش های مشارکت شهری و روستایی ، جعاله تعمیرات ، مقاوم سازی و معیشت تشکیل و انعقاد قرارداد شده است. تسهیلات معیشت با 17 هزار و 729 فقره و تسهیلات جعاله تعمیرات با 16 هزار و 528 فقره بیشترین تعداد پرونده های تسهیلاتی برای زلزله زدگان استان را شامل می شود.
ریحانی پور افزود: تسهیلات روستایی به 9 هزار و 81 خانوار مناطق آسیب دیده پرداخت شده است و 3 هزار و 67 خانوار شهری نیز از تسهیلات مشارکت بهره مند شده اند. همچنین شعبه سرپل ذهاب با 21 هزار و 919 فقره تسهیلات، بیشترین سهم استان را داشته است که در راستای تسریع در امر ، شعب بلوار وحدت،الهیه،شهیدجعفری،17شهریور،کارگر و آبادانی و مسکن کرمانشاه وظیفه پرداخت تسهیلات معیشت مشتریان شعبه سرپل ذهاب را به عهده داشته اند.
مدیر شعب استان کرمانشاه، در ادامه گفت: راه اندازی دو ستاد معین در شهرستان سرپل ذهاب و یک ستاد معین در شهرستان گیلانغرب برای تشکیل پرونده تسهیلاتی و دو ستاد معین مستقر در ساختمان مدیریت برای ثبت پرونده در سیستم و صدور کارت از جمله اقدامات مهم مدیریت کرمانشاه در پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان بوده است.
وی گفت: در جریان وقوع زلزله 10 شعبه استان در شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، جوانرود، پاوه، روانسر،کرندغرب و اسلام غرب به لحاظ آسیب بیشتر از زلزله ، بیشترین پرداخت تسهیلات را داشته اند و در هفته بطور میانگین 35 نفر نیروی کمکی از استان و سایر مدیریت های کشور به این 10 شعبه اعزام شده اند.
ریحانی پور افزود: افتتاح مدرسه شهیدان قربانی و یزدانفر در شهرستان سرپل ذهاب ، تقدیر از همکاران شعب مناطق زلزله زده به واسطه تلاش های بی نظیر در طول یکسال، بازدید از مناطق زلزله زده، دیدار با مردم و توزیع کمک بین افراد آسیب دیده و کم بضاعت و اطلاع رسانی خدمات بانک طی یکسال اخیر در مطبوعات و رسانه ها از جلمه برنامه های این مدیریت در ایام سالروز زلزله است.
آخرین بروزرسانی 1397/8/20