پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

آقاملایی در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب ایلام:

تعامل ستاد و صف زمینه ساز موفقیت و راهکارهای جدید است

جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب ایلام که با حضور محمدحسین جوادیان، پرویز نجفیان و مرتضی صالحی مدیران امور استان ها و مناطق، منابع انسانی و پشتیبانی و ساختمان برگزار شد، تعامل ستاد و صف، برنامه ریزی و مسوولیت پذیری را زمینه ساز کسب راهکارهای جدید و موفقیت دانست.

به گزارش روابط عمومی مدیریت ایلام، در این مراسم که حمید رحمتیان مشاور مدیرعامل در منابع انسانی، محمدحسن علمداری، حسینی و اسحاق خاکی روسای ادارات کل امور شعب استانها، حفاظت پرسنلی و ساختمان، مدیران شبکه بانکی و مسوولان استان، روسای شعب و بازنشستگان مدیریت حضور داشتند از زحمات صید محمد نصرالهی در دوران تصدی مدیریت استان قدردانی و حسین عاطف ضمیر به عنوان مدیر جدید استان ایلام معرفی شد.
در این مراسم آقاملایی با بیان اینکه هیچ توفیقی، لحظه ای به وجود نمی آید به موفقیت های مدیریت استان طی دو سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در دو دوره اخیر و در دوران تصدی مدیریت استان توسط آقای نصرالهی، مدیریت استان ایلام جزو مدیریت های برتر کشور بوده که نشان از بهبود عملکرد، تلاش مضاعف همکاران به ویژه همکاران شعب دارد و انتظار داریم همین روند نه تنها ادامه یابد بلکه با مدیریت جدید و برنامه های جدید روند رو به رشدی داشته باشد.
 عضو هیات مدیره بانک به بررسی عملکرد مدیریت استان پرداخت و اظهار داشت: منابع استان در تیرماه 94 مبلغ یک هزار و 660 میلیارد ریال بود، هدفی را که بانک برای مدیریت ایلام در نظر گرفته بود تحقق 3 هزار و 500 میلیارد ریالی بود که مدیریت توانست تا تیرماه 96 منابع استان را به 2 هزار و 255 میلیارد ریال برساند و 46 درصد هدف را محقق کند.
وی سهم منابع مدیریت بانک مسکن ایلام از کل منابع استان را 7/5 درصد، سهم منابع صفردرصدی را 7 درصد و رتبه استانی را در بین شبکه بانکی استان 6 عنوان کرد و اظهار داشت: باید با تلاش و جدیت بیشتر سهم بانک مسکن از منابع استان را در پایان سال 96 به 9 درصد، سهم منابع صفردرصدی را به 10درصد و رتبه استان را به 5 ارتقا دهیم.
 عضو هیات مدیره بانک NPL مدیریت استان را 5/28 اعلام کرد و آن را ناشی از پروژه های نیمه کاره و فاقد متقاضی مسکن مهر شهرستانهای دهلران دانست و افزود: در پایان سال 96 با برنامه ریزی و مدیریت جدید این درصد باید به 2 برسد هر چند کار بسیار سنگینی است اما  بهطورحتم شدنی است.
وی کل منابع استان را 2 هزار و 255 میلیارد ریال ذکر کرد و تکلیف در نظر گرفته شده برای سال جاری را با 35 درصد رشد، 2 هزار و 900 میلیارد ریال و در سال 97 با افزایش 50 درصدی 4 هزار و 350 میلیارد ریال عنوان کرد.
آقاملایی میزان سپردههای قرضالحسنه استان را 111 میلیارد ریال ذکر کرد که باید تا پایان سال جاری به 155 میلیارد و در سال 97 به 260 میلیارد برسد.
وی همچنین مانده قرضالحسنه جاری استان را 56 میلیارد دانست که با رشد 64 درصدی باید به 92 میلیارد در سال 96 و به رقم 155 میلیارد در سال 97 برسد.
 عضو هیات مدیره قیمت تمام شده پول در استان ایلام را 16/6 دانست و آن را پایینتر از متوسط بانک دانست و اظهار امیدواری کرد در سال آینده به15/5 برسد.
آقاملایی به موفقیت های بانک مسکن در سال 95 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته بانک مسکن 67 هزار میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی بابت احداث 123 هزار واحد پرداخت کرد که نسبت به سال قبل 47 درصد رشد داشت.
به گفته وی در بخش تسهیلات خرید نیز بانک مسکن 60 هزار میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید 150 هزار واحد پرداخت کرد که نسبت به سال قبل 74 درصد رشد داشته و در حال حاضر نیز نسبت به مدت زمان گذشته 47 درصد افزایش را نشان میدهد که امیدواریم با این روند بخش مسکن آرام آرام از حالت رکود خارج شود.
آقاملایی افزود: در بخش مسکن مهر بانک یک میلیون و 750 هزار واحد را فروش اقساطی کرد و همکاران باید کمک کنند تا با برنامهریزی و کمک سایر نهادها و سازمان ها هر چه زودتر امسال مسکن مهر به سرانجام برسد.
عضو هیات مدیره به کاهش داوطلبانه نرخ سود تسهیلات پرداختی توسط بانک مسکن در راستای وظایف اجتماعی و اساسنامه بانک مسکن اشاره و تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی و طی 25 سال اخیر بانک مسکن نرخ سود تسهیلات خود را در بخش های مختلف نظیر صندوق مسکن یکم و جوانان به زیر 10 درصد رساند و الان هم بابت اوراق استفاده از تسهیلات در بافت فرسوده پیشنهاد شده که نرخ آن کاهش یابد که امیدوارم در آینده نزدیک نرخ آن اعلام شود.
در ادامه حمید رحمتیان مشاور مدیرعامل در منابع انسانی با تاکید بر اینکه در انتصابات، شایسته گزینی محور است نه بومیگزینی، تصریح کرد: همیشه باید در نظر داشته باشید که تبادل و تعادل در روابط انسانی و سازمانها برقرار است و آنچه رویه و ضابطه درست است باید اجرا شود.
وی گفت: هر کجا که باشیم و در هر پستی، باید تلاش کنیم تا بهترین خدمت را انجام دهیم و ارزش جایگاه و داشتههایمان را بدانیم که اگر غافل شویم دچار آسیب های جبرانناپذیری خواهیم شد.
وی به استراتژی رقابتی اشاره و اظهار داشت: یکی از اصول بسیار مهم در بازار رقابتی، داشتن محصولات متمایز و انحصاری است که خوشبختانه بانک مسکن در بین سایر بانک ها دارای بهترین محصولات بوده که همین امر باعث شده بارها بانک های دیگر سعی کنند محصولاتی مثل حساب ممتاز را از بانک مسکن خارج کنند که اگر شما نتوانید محصولات محوری را حول موضوع مصوب و قانونی موضوع رعایت اساسنامه بانک حفظ کنید مطمین باشید دچار آسیب اساسی خواهید شد.
وی همچنین بر معرفی محصولات بانک و ورود به بخشهای مرتبط با مسکن که 160 رشته است تاکید کرد.
مشاور مدیرعامل در منابع انسانی تصریح کرد: یک تیم هماهنگ و منسجم الان در راس هرم بانک مسکن وجود دارند که نسبت به حقوق همه همکاران سرسختانه و متعصبانه تلاش میکنند تا حقی از کسی ضایع نشود و همکاران نیز باید به آن چیزی که از مرکز ابلاغ میشود، اعتماد و اعتقاد قلبی داشته باشند.
پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی نیز در این مراسم تعداد کارکنان استان را از نظر تحصیلات 87 درصد، از نظر سابقه خدمتی 64 درصد افراد با کمتر از 15 سال سابقه خدمت، از نظر سنی 68 درصد افراد را کمتر از 40 سال سن ذکر کرد و آن را یکی از بهترین استانها از نظر منابع انسانی دانست.
بررسی و اجرای قانون خدمات کشوری و مسایل و مشکلات آن، امور مربوط به بازنشستگان و امور رفاهی از جمله مواردی بود که نجفیان به آنها پرداخت.
حسین عاطف ضمیر مدیر جدید شعب استان هم به عنوان آخرین سخنران این مراسم با تقدیر و تشکر از مجموعه مدیران بانک به خاطر اعتماد و انتخاب وی به عنوان مدیر استان ایلام عنوان کرد: مهمترین مؤلفه در ارتقای هر سازمانی تعامل و همکاری بین آن مجموعه است و اطمینان دارم با توجه به ظرفیتی که در استان ایلام وجود دارد به راحتی میتوانیم پلههای ترقی را در بخشهای مختلف پشت سر بگذاریم.
وی با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در زمان نصرالهی و تاکید بر به کارگیری تمامی امکانات و منابع انسانی تصریح کرد: کل منابع استان ایلام 30 هزار میلیارد ریال است که باید 20 درصد این منابع در بانک مسکن باشد و معتقدم که با برنامه ریزی در سال آینده سهم بانک مسکن از این منابع بالغبر 6 هزار میلیارد ریال خواهد شد.
در پایان نیز از خدمات صید محمد نصرالهی مدیر سابق شعب استان که به تازگی بازنشسته شده با اهدای هدایایی تقدیر شد.

 

آخرین بروزرسانی 1396/5/28