پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با تلاش کارکنان بانک مسکن رقم خورد

25هزار عروس و داماد زیر سقف تسهیلات ازدواج

بانک مسکن در مدت یک ماه به حدود 25هزارو135 متقاضی تسهیلات ازدواج پرداخت کرد که نسبت به ابتدای اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان 45 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، نادر قاسمی عضو هیات مدیره بانک با اعلام این خبر افزود: به دنبال افزایش چشمگیر صف متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج، بانک مرکزی در تاریخ 25 تیرماه سال جاری مصوبهای را مبنی بر تعیینتکلیف تسریع در پرداخت تسهیلات ازدواج طی مرداد و شهریورماه سال جاری تصویب کرد که مطابق با برنامهریزیهای اولیه بنا بود بانک مسکن در قالب این طرح روزانه 700 متقاضی را پوشش دهد اما هماکنون پوشش تعداد متقاضیان به روزانه هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: مطابق با مصوبه بانک مرکزی، سهم بانک مسکن از مجموع 620 هزار متقاضی در صف معادل 40 هزار فقره بود. به همین دلیل پرداخت این میزان تسهیلات از ابتدای مردادماه در دستور کار بانک مسکن قرار گرفت که در ابتدا نیز پرداخت تسهیلات ازدواج به مناطق محروم را در اولویت کاری خود قرار داد و مقرر شد هفتگی معادل 4 هزار و 500 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شود.

قاسمی با اشاره به عملکرد 31 روز نخست اجرای طرح ضربتی تصریح کرد: در این مدت بیش از 25هزار متقاضی از سوی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ازدواج پوشش داده شده است.

به گفته عضو هیات مدیره بانک در قالب این طرح و مطابق با ضوابطی که بانک مرکزی تدوین کرده است، پرداخت تسهیلات تنها با یک ضامن امکانپذیر است همچنین تا پیشازاین برای ضامنها به نامه کسر از حقوق نیاز بود اما هماکنون نیازی به این ضمانت وجود ندارد حتی کسانی که یارانه به آنها تعلق میگیرد یا هر منبع دیگری که نشانه داشتن درآمد باشد نیز  کافی است.

وی درعینحال تاکید کرد: اگر متقاضی ظرف 30 روز برای دریافت تسهیلات خود به شعبه مراجعه نکند از لیست انتظار خارج میشود.

آخرین بروزرسانی 1396/6/4