پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

برگزاری جشن عید غدیرخم با حضور اعضای هیات مدیره و جمعی از کارکنان بانک

سخنران مراسم جشن عید ولایت با بیان اینکه کتاب ارزشمند نهج البلاغه همچون صاحب این کتاب در بین حتی ما شیعیان غریب است و کمتر به آن توجه میشود، تاکید کرد: آیا ما شیعیان تاکنون یکبار کتاب نهج البلاغه را تا انتها خوانده ایم!

به گزارش خبرنگار ما، مهدی قاسمی پژوهشگر مسایل دینی و استاد ارشد حوزه و دانشگاه در ادامه این مراسم که جمعی از مسوولان ارشد و کارکنان بانک حضور داشتند با اشاره به اینکه قرآن ثمره نبوت پیامبر اکرم (ص) بوده، نهجالبلاغه را نیز حاصل زندگی سیاسی و اجتماعی حضرت امام علی (ع) و کتابی درخور توجه و بسیار مهم در زندگی انسانها عنوان کرد.
وی با برگزیدن حکمت 79 از کتاب نهج البلاغه گفت: در این حکمت امام اول شیعیان، ما را به رعایت ارزشهایی همچون امیدداشتن تنها به خدا، ترس از گناهان، شجاعت نه گفتن در موقع نداشتن پاسخ سؤال یا مطلب، عدم خجالت برای آموختن چیزی که نمیدانیم و پیشه کردن صبر در تمامی مراحل زندگی سفارش میکند.
پژوهشگر مسایل دینی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص جایگاه و اهمیت عید غدیر خم گفت: غدیر متعلق به انسان و بشریت است نهفقط مسلمانان و شیعه. غدیر ایجاد شده تا مشکل بشریت را حل کند.
قاسمی افزود: غدیر مهمترین عید مسلمانان در بین چهار عید اصلی است بهطوریکه پیامبر اکرم (ص) بارها و بارها بر این عید تاکید داشته و آن را برترین عید عنوان میکند چون موضوع این عید امامت و ولایت است. امامت و ولایت مثل دریاست و حج و نماز و روزه مثل قطره است.
وی دیگر جنبه با اهمیت عید غدیرخم را اینگونه عنوان کرد: اگرچه در بین ما شیعیان مشهور است این عید متعلق به امیرالمؤمنین است اما باید گفت غدیر در هر زمانی متعلق به امام آن زمان است بنابراین امروز عید غدیر برای حضرت مهدی (عج) به عنوان امام زمان ما و مولود غدیر مطرح میشود.
استاد ارشد حوزه و دانشگاه در خصوص نکته مهم بعدی عید غدیر خم گفت: هر مجلسی به نام حضرت امیرالمؤمنین(ع) مصداق ذکر «علی عباد» است زیرا حضرت پیامبر (ص) فرمودند مجالس خود را به نام علی زینت کنید.
قاسمی در خصوص اهمیت عید غدیر و صحبت در خصوص فضایل حضرت امام علی (ع) گفت: به تعبیر زیبای استاد حکیمی صاحب کتاب الحیات و حماسه غدیر، ذکر فضایل امیرالمؤمنین (ع) از دو جهت سیاستی و تربیتی دارای اهمیت است. از جنبه سیاسی اینکه حاکم جامعه باید چگونه رفتار و عمل کند و از لحاظ تربیتی اینکه حاکم هر جامعه الگوی مردم آن جامعه است بنابراین در هر دو جهت باید فردی با فضایل و ویژگیهای خاص برای حکومت انتخاب شود.
وی افزود: اینگونه است که پیامبر اکرم (ص) در احادیثی بسیار خطاب به امت خود فرمودند: بعد از من سراغ کسی بروید که عابدترین، زاهدترین، عالمترین، باتقواترین و عادلترین شما باشد.
این گزارش حاکی است، پخش کلیپ در خصوص اهمیت عید غدیرخم، اعطای هدایایی به قید قرعه به حاضران و همچنین برگزاری موسیقی توسط خواننده محبوب کشور حجت اشرفزاده از دیگر برنامههای این جشن بود.

 

آخرین بروزرسانی 1396/6/21