پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن عملکرد دو ماهه اول ۹۷ را تشریح کرد:

پرداخت 14 هزار فقره تسهیلات مسکن در 5 بخش

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن، اعلام کرد: طی دو ماهه اول امسال بالغ بر ۳۴۲ میلیارد و ۱۶ میلیون و ۸۰۲ هزار تومان تسهیلات در پنج بخش مختلف در سراسر کشور پرداخت شد.

ندا کسری کرمانشاهی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه 14 هزار و 579 فقره تسهیلات تکلیفی و تبصره ای در پنج بخش شامل تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، تسهیلات حوادث غیرمترقبه، تسهیلات قرض الحسنه، تسهیلات بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری و تسهیلات اقشار خاص به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات رقمی بالغ بر 342 میلیارد و 16 میلیون تومان بوده است، اظهار کرد: در بخش تسهیلات قرض الحسنه طی دو ماه ابتدایی سال جاری، مجموعا یک هزار و 829 فقره تسهیلات پرداخت شده که از این تعداد، 767 فقره به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با رقمی بالغ بر 9 میلیارد و 515 میلیون تومان مربوط بوده است. همچنین 155 فقره تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شده که این تسهیلات به لحاظ ریالی معادل 2 میلیارد و 714 میلیون تومان ارزش داشته است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک عامل بخش مسکن سهم تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و مشاغل خانگی به متقاضیان تحت پوشش سازمان بهزیستی را نیز طی 62 روز ابتدایی امسال رقمی معادل 2 میلیارد و 86 میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته کرمانشاهی، بانک مسکن در این بازه زمانی یک هزار و 163 فقره تسهیلات به بخش بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری پرداخت کرده است که این میزان تامین مالی در مهمترین حوزه مرتبط با بخش مسکن بیانگر همراهی بانکی با طرح ملی بازآفرینی شهری است.

وی با بیان اینکه در دو ماهه ابتدایی سال 97 مجموعا رقمی معادل 91 میلیارد و 753 میلیون و 560 هزار تومان به بخش بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری تسهیلات پرداخت شده،گفت: در این بخش، 874 واحد مسکونی غیر از طرح مسکن مهر به مرحله فروش

اقساطی(عملیات احداث این واحدهای مسکونی تمام شده و کارت قسط برای آنها صادر شده است) رسیده اند. تسهیلات پرداختی از سوی بانک مسکن به این بخش تا پایان دومین ماه سال جاری معادل 40 میلیارد و25 میلیون و 890 هزار تومان بوده است.

وی همچنین ادامه داد: در دو ماه مورد بررسی رقمی معادل 50 میلیارد و 274 میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی (تسهیلات نوسازی) برای واحدهای مسکونی واقع در محدوده بافت فرسوده خارج از طرح مسکن مهر نیز پرداخت شده است.

کرمانشاهی با اشاره به این موضوع که بیشترین سهم تسهیلات تکلیفی و تبصره ای پرداختی در دو ماهه ابتدایی امسال به لحاظ تعداد مربوط به تسهیلات بخش حوادث غیرمترقبه بوده است، عنوان کرد: در این بخش مجموعا معادل 8 هزار و 219 فقره تسهیلات تکلیفی و تبصره ای پرداخت شده است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن به تسهیلات نوسازی اختصاص یافته به واحدهای آسیب دیده غیر از طرح مسکن مهر که در حوادث غیرمترقبه آسیب دیده اند نیز اشاره کرد و افزود: در این بخش معادل 114 میلیارد و 860 میلیون تومان تسهیلات مشارکت مدنی به واحدهای آسیب دیده پرداخت شده است.

کرمانشاهی در بخش دیگری از توضیحات خود به تسهیلات پرداخت شده در بخش بهسازی و نوسازی مسکن روستایی طی دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز مجموعا 2 هزار و 766 فقره تسهیلات با رقمی معادل 36 میلیارد و 936 میلیون و 719 هزار تومان در دو بخش تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی سهم الشرکه درون و خارج از طرح مسکن مهر پرداخت شده است.

کرمانشاهی پنجمین بخش تسهیلات تکلیفی و تبصره ای را گروه تسهیلات اقشار خاص معرفی کرد و گفت: در این بخش نیز مجموعا 602 فقره تسهیلات به متقاضیان اختصاص پیدا کرده است.

آخرین بروزرسانی 1397/3/22