پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

پرسش‌های پرتکرار مخاطبان بانک مسکن در آذرماه

مشاوران مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن در آذرماه به پرسش‌هایی درباره تبدیل مسکن کارت به کارت سوخت، عدم تعلق سود به سپرده‌های زیر ۵۰ هزار تومان و الزام به ثبت نام در سامانه سجام پاسخ دادند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، طبق آخرین ابلاغیه داخلی بانک مسکن، بر اساس تازه‌ترین گزارش آماری، طی یک ماهه آذر امسال 8 هزار و 569 تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن برقرار شده است.

از آنجا که پرداخت تسهیلات بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق 10 میلیون تومانی با نرخ سود 18 درصد و بازپرداخت 5 ساله، تا پایان آذر ماه تمدید شده بود، پرتکرارترین سوال مخاطبان مرکز ارتباط با مشتریان بانک (Call Center) پس از پرسش درباره کم و کیف انواع تسهیلات مسکن، تمدید احتمالی زمان پرداخت تسهیلات بدون سپرده در زمستان بوده است که البته هنوز تصمیم جدید در این رابطه به شعب ابلاغ نشده است.

همچنین از دیگر سوالات پرتکرار مخاطبان بانک مسکن در آذر ماه می‌توان به پرسش درباره چگونگی تبدیل «مسکن کارت» به کارت سوخت اشاره کرد که با توجه به همزمانی ایام این ماه با مهلت ثبت نام کارت سوخت و معرفی کارت بانکی به جای آن، در زمره موضوعات محل سوال تماس‌گیرندگان قرار گرفت. پرسش‌هایی مبنی بر اینکه امکان معرفی کدام‌یک از انواع مسکن کارت برای استفاده به جای کارت سوخت وجود دارد مطرح شد و مخاطبان علاقمند به تبدیل مسکن کارت به کارت سوخت از کم و کیف این موضوع مطلع شدند.
از دیگر رویدادهای آذر ماه که در تماس‌های مشتریان با Call Center منعکس شد، موضوع ثبت نام الزامی در سامانه «سجام» بود. سه گروه از مشتریان بانک مسکن ناگزیر به ثبت نام در این سامانه هستند که شامل دارندگان سپرده‌های ممتاز که قصد فروش اوراق تسه خود در فرابورس را دارند، متقاضیان دریافت تسهیلات از محل اوراق تسه که باید با دریافت کد بورسی به نام خود از فرابورس اوراق خریداری کنند و نیز کسانی که در صندوق سرمایه‌گذاری ره‌آورد آباد مسکن که توسط کارگزاری بانک مسکن مدیریت می‌شود، صاحب یونیت هستند و طبعا ناگزیر به معامله در بازار سرمایه خواهند بود، می‌شود.

بانک مسکن در آذرماه از روش‌های گوناگون برای اطلاع‌رسانی در این خصوص استفاده کرد و در عین حال عده‌ای از مخاطبان مسیر بانک تماس با مرکز ارتباط با متشریان را برای کسب اطلاع در این رابطه انتخاب کردند.

عدم تعلق سود به سپرده‌های سرمایه‌گذاری که مبلغ آنها کمتر از 50 هزار تومان باشد، از تصمیمات اجرایی جدید بانک مسکن است که از طریق ارسال پیامک به اطلاع تمام مشتریان این بانک رسیده است. برخی از دارندگان این سپرده‌ها در تماس با مرکز ارتباط با مشتریان درباره نحوه اجرای این تصمیم سوالات خود را مطرح کردند. همچنین عده‌ای نسبت به اجرای این تصمیم انتقاد داشتند که آن را با Call Center در میان گذاشتند.

درخواست افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن و نیز درخواست بالا بردن سقف سنی ساختمان که مجاز به دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم است نیز پای ثابت درخواست‌های پرتکرار ماه‌های اخیر در بازار مسکن بوده است که با توجه به جهش قیمت‌ها، تکرار چنین درخواست‌هایی دور از انتظار نیست.

در حال حاضر سقف سنی آپارتمان‌هایی که متقاضیان مسکن مجاز به دریافت تسهیلات یکم برای خرید آنها هستند، 15 سال تعیین شده که از زمان صدور پروانه محاسبه می‌شود، این در حالی است که مشتریان بانک مسکن خواستار افزایش این سقف سنی به 20 سال مشابه تسهیلات از محل اوراق تسه هستند تا به این ترتیب بتوانند با استفاده از تسهیلات مذکور، خرید مناسب‌تری در میان آپارتمان‌های سالخورده عرضه شده در بازار مسکن انجام دهند.
آخرین بروزرسانی 1397/11/13