پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

برگزاری مجمع عمومی ادارات مرکزی با ارزیابی عملکرد مدیریت امور حراست کلید خورد.

مجمع ارزیابی عملکرد مدیریت امور حراست روز سه شنبه 15اردیبهشت با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک و با هدف بررسی عملکرد سال1393 و ارایه برنامه های سال 1394 مدیریت امور حراست جهت بررسی و تایید نهایی برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه دکتر بت شکن مدیرعامل محترم بانک با اشاره به لزوم برنامه محوری در همه ادارات، حراست را از جمله واحدهایی دانستند که در کلیه بخشهای خود دارای برنامه بوده و این برنامه ها را به صورت سالانه ارایه می نماید و بر این اساس مسیر پیش روی خود را ترسیم و امور خود را راهبری می کند.وی با اشاره به ماهیت کاری برخی از قسمت ها از جمله حراست، به گونه ای است که نمی توان این برنامه ها به صورت عمومی ارایه نمود، برگزاری چنین مجامعی را فرصتی دانست تا بتوان ضمن ارزیابی عملکرد مدیریت امور حراست، برنامه های آن را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.
در ادامه این جلسه آقای مهدوی، مدیر امور حراست نیز با اشاره اینکه مجموعه حراست به دنبال حراستی اثرگذار و پاسخگوست، تاکید داشتند کلیه برنامه های تدوین شده در حراست نیز به دنبال تحقق این امور یعنی پاسخگویی و اثرگذاری در کلیه امور می باشد.
وی با اشاره به اینکه برنامه های حراست در سه سطح برنامه های راهبردی، بهبود و اجرایی تهیه شده است؛ دستیابی به اهدافی از جمله صیانت از سرمایه های بزرگ بانک، حفظ سرمایه انسانی سازمان و سلامت و ثبات در بانک مسکن را دنبال می کند.مدیر امور حراست با اشاره به اینکه ما در حراست به دنبال نهادینه کردن اخلاق، فرهنگ انقلابی و دستیابی به حراست فعال و ایستاده هستیم، در این راستا دو اصل اساسی را مد نظر قرار داده ایم و آن اصلاح نظامات، فرآیندهای کاری و انتصابات دقیق می باشد.
وی در ادامه به ریوس عملکرد سال 1393 پرداختند و به اهم آنها در حوزه های مختلف از جمله حفاظت پرسنلی، حفاظت فیزیکی، حفاظت رایانه و داده ها و..پرداختند.وی با تشریح امور حراست از جمله پیگیری پرونده های تخلفاتی، تهیه آسیب شناسی در حوزه های بانکی، شناسایی نقاط حساس بانک، تعیین صلاحیت کارکنان جهت ارتقای جایگاه سازمانی، تامین امنیت در حوزه فناوری اطلاعات، ارایه خدمات پولرسانی، حفظ و حراست از اماکن بانک، نصب و کنترل صحت عملکرد دوربین های مداربسته، امور پژوهشی مرتبط، ارایه برنامه های آموزشی به کارکنان مشاغل حساس و...به ارایه آمارهایی در این زمینه پرداختند.
در ادامه جلسه هر یک از مدیران ادارات تحت پوشش این مدیریت به ارایه گزارش عملکرد خود در حوزه مختلف پرداختند.
جناب آقای حسینی، سرپرست اداره کل حفاظت پرسنلی به ارایه گزارش در بخش حفاظت پرسنلی، برنامه ریزی، آموزش و هماهنگی دفاتر تابعه پرداختند و با تشریح برنامه های راهبردی از ابتدای مدیریت جدید در این بخش، به اصلاح فرآیندهای موجود و استانداردسازی در بخشهای مختلف اشاره کردند.
وی همچنین توضیحاتی در خصوص بررسی، تحلیل و پایش فعالیت روزانه کارکنان حراست ارایه کردند که مورد توجه حضار در مجمع قرار گرفت و مقرر گردید موضوع از سوی اداره کل طرح و برنامه مورد بررسی قرار گیرد تا با امکان سنجی این مورد در کل ادارات مرکزی تسری پیدا کند.
سرپرست اداره کل حفاظت پرسنلی در ادامه با ارایه برنامه های سال1394 اداره کل حفاظت پرسنلی و حوزه برنامه ریزی، آموزش و هماهنگی دفاتر تابعه نسبت به تشریح دستاوردهای مورد انتظار در پایان دوره مذکور مطالبی ارایه نمودند.
در ادامه جلسه آقای رحیمی، رییس اداره کل حفاظت و امور ایمنی و آقای امیر مسعود زلفی گل معاونت حفاظت رایانه و داده ها به تشریح گزارش عملکرد سال1393 و برنامه های توسعه ای خود در سال 1394 پرداختند و به سیوالات اعضای مجمع ارزیابی عملکرد مدیریت امور حراست پاسخ دادند.
در ادامه جلسه آقای حبیب اله ابوالفضلی معاون اداره کل حفاظت پرسنلی که به عنوان نماینده حراست در امور حقوقی، کمیسیون معاملات بانک را مورد بررسی قرار می دهند، گزارشی از بررسی روند مناقصات و مزایدات بانک ارایه و بیان نمودند که در یک دید کلی می توان بیان کرد، سلامت مالی بر مجموعه معاملات بانک حاکم است که این امر را با نظارت و کنترل بیشتر می توان ارتقای یابد.همچنین وی به لزوم تهیه نظامنامه هدایای تبلیغاتی اشاره کردند.
در ادامه جلسه اعضای هیات مدیره، به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند.جناب آقای بلگوری نگاه روشن و باز مدیران حراست را دلیل ایجاد همدلی و وفاق هر چه بیشتر کارکنان با مجموعه حراست دانستند و تشکر ویژه ای را در خصوص کمک حراست در امر وصول مطالبات و بخش اعتباری بانک داشتند.وی پرداخت اعتبارات را از حوزه پرریسک بانک دانستند که حراست می بایست در آن ورود پیدا کرده و کنترل های خود را در این زمینه تقویت کند.وی این ورود و کنترل حراست را برای مجموعه بانک و تک تک کارکنان مفید دانستند و اذعان داشتند که این نوع کنترل ها ممکن است مسیر پیش روی همکاران را در جهت درست قرار داده و موجب پیشگیری و سلامت کاری آنان گردد.
در پایان جلسه جناب آقای دکتر بت شکن ضمن تایید برنامه ها عملکرد حراست را مثبت ارزیابی نمودند. وی از کلیه اعضای هیات مدیره در بخشهای مختلف بانک خواستند تا حراست را محرم اقدامات خود بدانند و حراست را در جریان کلیه امور خود قرار بدهند تا از انحرافات احتمالی جلوگیری گردد.وی حوزه مختلف کاری از جمله حوزه انتصابات، وصول مطالبات، IT و... را از بخشهایی دانستند که حراست باید در آن دقت بیشتری داشته باشد.
رییس هیات مدیره بانک از بخشهای مختلف بانک خواست تا حراست را به عنوان یک ظرفیت شناسایی کند تا بتواند به مجموعه بانک کمک و یاری کافی برساند.
وی خطاب به اعضای هیات مدیره خواستار انتقال دغدغه های استراتژیک خود به مجموعه حراست شدند و از مجموعه حراست خواستند تا بر روی این دغدغه ها به عنوان یک پروژه، کار دقیق و اساسی انجام دهد.
در انتهای جلسه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره ضمن تشکر از مجموعه حراست و تک تک اعضای آن، توفیق روز افزون آنان را خواستار شدند
آخرین بروزرسانی 1394/7/26