پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با حضور مدیرعامل بانک برگزار شد

سی‌امین گردهمایی سراسری مجموعه حراست‌ بانک

سی‌امین گردهمایی سراسری حراست‌های بانک مسکن با حضور مدیر‌عامل بانک، اعضای هیات‌مدیره، مدیر امور حراست، جمعی از مدیران ارشد وزارت اطلاعات و سازمان حراست کل کشور، رؤسای دفاتر حراست بانک مسکن سراسر کشور و مدیران دفتر مرکزی حراست در مدیریت خراسان‌رضوی برگزار شد.
به گزارش مدیریت امور حراست، در این همایش دکتر بت‌شکن مدیر‌عامل بانک با بیان اینکه گزارش عملکرد حراست در سال‌جاری از برنامه‌محوری و پیاده‌سازی مدیریت دانش در حراست حکایت می‌کند، ‌گفت: مجموعه حراست همانند سایر مجموعه‌های بانک، حرکت در مسیر برنامه‌محوری را در راس اقدامات خود قرار داده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با اشاره به سخن نمادین سال‌های گذشته و سال‌جاری که توسط مقام معظم رهبری بر پایه موضوعات اقتصادی بنا شده است، افزود: بعد از جنگ تحمیلی، دشمن به تمام معنا برنامه‌ریزی کرده بود که ایران نتواند به یک قدرت اثرگذار اقتصادی در منطقه تبدیل شود و امروز جنگ، جنگ تمام‌عیار اقتصادی است که دشمن در حوزه نفت و بانک، هدف‌گذاری کرده است.
مدیر‌عامل با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی ـ چه تحریم‌ها باشد، چه نباشد ـ لازمه اقتصاد ایران است، تاکید کرد: امروزه جنگ، نه از بعد نظامی، بلکه از ناحیه اقتصادی است و به همین دلیل، مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.
وی ادامه داد: معاون وزارت خزانه‌داری و اقتصادی آمریکا که فردی با تخصص مالی و اقتصادی و معروف به معمار و طراح تحریم‌های اقتصادی است به‌عنوان معاون سازمان سیا منصوب می‌شود که این موضوع اهمیت مسایل اقتصادی را بیان می‌کند.
دکتر بت‌شکن، راه بیدرنگ برای خارج شدن از شرایط فعلی را اقتصاد مقاومتی و تحقق آن در صنعت بانکداری، تقویت بانک‌های توسعه‌ای دانست و گفت: باید با ایجاد نظام سلامت در بانک‌ها نسبت به اعتبارسنجی مشتریان و تخصیص منابع از‌طریق افزایش سرمایه اقدام شود.
مدیر‌عامل بانک با اشاره به نقش حراست در مشارکت و بهبود فرآیندهای خودکنترلی، بهبود نظام انتصابات بانک را بر اساس شایسته‌سالاری، دانش‌محوری و برنامه‌ریزی خواستار شد.
وی با بیان اینکه در سال‌جاری، 98 درصد اهداف بانک تحقق پیدا کرده است، کل تسهیلات شبکه بانکی کشور را 270هزار میلیارد ریال، رشد نقدینگی7/15 درصد و رشد تسهیلات را40 درصد اعلام کرد.
مدیر‌عامل با اشاره به رشد نقدینگی 7/15 درصدی، عمده این افزایش را ضریب فزاینده پولی دانست؛ این ضریب در‌حال‌حاضر 6 است که وضعیت مطلوب آن 20 برآورد شده است.
دکتر بت‌شکن با اشاره به عدم تحقق اهداف بانک در مطالبات غیرجاری، اظهار داشت: عمده این مطالبات مربوط به بخش مسکن مهر و بخش ارزی است.
مدیرعامل با اعلام اینکه در بخش ارزی مطالبات قابل‌توجهی وجود داشته و حراست و وزارت اطلاعات نیز باید در وصول این مطالبات به بانک کمک کنند، افزود: تاکنون یک میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر به مرحله فروش اقساطی رسیده است.
در ادامه مهدوی مدیر امور حراست به برنامه‌ها و عملکرد سال‌جاری حراست پرداخت و با برشمردن سیاست‌ها و انتظارات مدیرعامل بانک از حراست که در پایان سال گذشته ابلاغ شده بود، اقدامات حراست را در این راستا تشریح کرد.
مدیر امور حراست، حمایت از سرمایه بزرگ بانک شامل حسن شهرت و اعتبار بانک، سرمایه انسانی، سلامت و ثبات بانک؛ داشتن حراستی فعال، پویا، تصمیم‌ساز، اثرگذار و پاسخگو؛ نهادینه‌سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی؛ کنترل، نظارت و پیشگیری و نیز مشارکت در رفع چالش‌های مهم و عمده بانک را از مهم‌ترین اقدامات در راستای انتظارات و سیایت‌های مدیرعامل دانست. 
مهدوی گفت: برای اجرایی کردن این سیاست‌ها، دو کارگروه تخصصی در استان‌ها و مرکز تشکیل شده و به تدوین سه برنامه شامل برنامه توسعه‌ای، بهبودی (2‌ساله) و اجرایی (سالیانه) اقدام کرده است که این برنامه‌ها بر پایه اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
وی به ارایه گزارش عملکرد حراست در سال 93 پرداخت که بر 5 محور از‌جمله «شناخت محیط داخلی و بیرونی بانک»، «تدوین برنامه که بر اساس اسناد بالادستی صورت پذیرفته و شامل 17 هدف کلی است»، «اجرای برنامه‌های عملیاتی سال 1393 و تطبیق عملکرد با برنامه‌های ارایه‌شده»، «بازخورد اقدامات انجام‌شده در راستای پایش فعالیت‌ها که در پایان سال، عملکرد تمام دفاتر تحت‌پوشش بر اساس روش جدید ارزیابی شدهاند» و «اصلاح رویه‌های جاری با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده از عملکردها و سیاست‌های جدید» بنا شده است. 
در ادامه، مهران مدیر شعب خراسان‌رضوی به وظایف خطیر حراست در سازمان‌ها اشاره کرد و بر لزوم برقراری ارتباط تصویری با شعب مرزی ازطریق دوربین و همچنین تنظیم نظام‌مند سیستم اصالت مدارک و یاری حراست در این زمینه تاکید کرد.
وی به ارایه آمارها و فعالیت‌های یک‌ساله مدیریت خراسان‌رضوی پرداخت و رشد 48 درصدی منابع در سال‌جاری و تحقق 140 درصدی اهداف، فروش اقساطی 32 هزار واحدی مسکن مهر، تحقق 110 درصدی اهداف آموزشی و تعمیر و بازسازی 11 شعبه در طول 4 ماه را از موفقیت‌های مدیریت خراسان‌رضوی دانست.
همچنین مدیر‌کل مبارزه با جرایم پولی و مالی وزارت اطلاعات به ارایه مطالبی در خصوص فسادهای مالی و اقتصادی و نحوه ارتکاب و خصوصیات آنها پرداخت.
وی تاکید کرد: پیشگیری، مهم‌ترین موضوع در اصلاح مسایل مالی و اقتصادی بوده و ارتقای فرآیندهای نظارتی دستگاه‌ها، از برنامه‌های اصلی دستگاه‌های نظارتی به‌شمار می‌رود.
مدیر‌کل مبارزه با جرایم پولی و مالی وزارت اطلاعات، عوامل رخداد فسادهای مالی و اقتصادی را در آلوده بودن زنجیره و فرآیند اجرایی و نادیده گرفتن قوانین و ضوابط خلاصه کرد و الزامات مبارزه با فساد را عزم راسخ مسوولان، هماهنگی میان سه قوه، قاطعیت در رسیدگی به تخلفات و شناسایی گلوگاه‌های فساد و مسدود کردن آن‌ها دانست.
در پایان این همایش نیز از حوزه‌های حراست مدیریت‌های خراسان‌رضوی، جنوب‌غرب تهران، استان مرکزی و زنجان به‌عنوان دفاتر برتر حراست بانک مسکن در سال‌جاری با اهدای لوح و جوایزی تقدیر شد.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26