پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تشریح کرد:

سبد تسهیلاتی متنوع بانک مسکن برای فعال سازی ساخت و ساز

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان مهم ترین اقدامات این بانک در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی کشور طی یکسال گذشته را تشریح کرد.

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همزمان با فرارسیدن هفته دولت، به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، گفت: با توجه به تاکید رییس جمهوری مبنی بر فعال سازی بخش ساخت و ساز کشور به عنوان یک صنعت پیشرو و همزمان حمایت از اقشار آسیب دیده در این بخش، بانک مسکن یکی از مهم ترین سیاست های اعتباری خود طی چند سال اخیر را بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق روستایی و شهری کشور قرار داده است.
وی ادامه داد: در راستای تحقق پذیری این هدف در سبد تسهیلاتی بانک مسکن سهم ویژه ای برای بازسازی واحدهای مسکونی پیش بینی شده است. به طوریکه بانک مسکن از یک سو به اعطای تسهیلات برای بازسازی واحدهای مسکونی واقع در بافت های فرسوده کشور پرداخت و از سوی دیگر با هدف حمایت از هموطنان آسیب دیده در حوادثی همچون سیل و زلزله، پرداخت تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در جریان این وقایع را در دستور کار قرار داده است.
وی به کارنامه یکسال اخیر تسهیلات دهی بانک مسکن به واحدهای مسکونی بافت فرسوده اشاره و اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد به دست آمده از ابتدای سال گذشته تا تاریخ اول شهریور ماه امسال، مجموعا 13/852 واحد کلنگی در بافت فرسوده شهرهای کشور با تسهیلات بانک مسکن احیا و نوسازی شده اند. مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن ارزش کل تسهیلات منعقده و پرداختی در این حوزه را رقمی بالغ بر 8/380 میلیارد ریال و 5/936 میلیارد ریال دانست و افزود: از مجموع تعداد تسهیلات پرداختی، 11/257 فقره مربوط به دوره زمانی ابتدای فروردین ماه سال گذشته تا پایان اسفندماه ۹۸ و تعداد 2/595 فقره نیز از ابتدای سالجاری تا پایان دوره زمانی مذکور پرداخت شده است.
به گفته وی از ابتدای سال جاری سقف تسهیلات ویژه بافت فرسوده به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده که سازندگان حرفه ای که در پروژه های ساختمانی از فناوری های نوین استفاده می کنند می توانند از این تسهیلات بهره مندشوند.
وی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود کارنامه تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن برای بازسازی واحدهای تخریب شده در جریان سیل فروردین ماه سال گذشته را توضیح داد.
ایزدی در این باره عنوان کرد: از مجموع ۳۹ هزار و ۶۳۹ پرونده تسهیلاتی پرداخت شده به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته، ۱۲ هزار و ۲۱۷ پرونده برای بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق شهری و روستایی تخصیص داده شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا تاریخ پانزدهم مردادماه امسال مجموعا ۱۲ هزار و ۲۱۷ واحدمسکونی سیل زده با تسهیلات بانک مسکن مجددا بازسازی شده اند، تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۳۵۳ پرونده به مناطق روستایی و ۱۰ هزار و ۸۶۴ پرونده به مناطق شهری مربوط می شود.
وی در پایان تاکید کرد: مجموعه اقدامات بانک مسکن با تدارک سبد تسهیلاتی متنوع برای فعال سازی صنعت ساخت وساز کشور در سال جاری ادامه دار خواهد بود.

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/12