پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیر عامل بانک:

نحوه برخورد و پوشش کارکنان انتظامات بیانگر اقتدار بانک است

هوشیاری، ورزیدگی، سرعت عمل و چابکی از ویژگی‌های اصلی کارکنان انتظامات به‌شمار می‌رود و نحوه برخورد و نوع پوشش انتظامات بیانگر اقتدار و صلابت کاری بانک است.
به گزارش خبرنگار ما، دکتر محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک با بیان این مطلب در مراسمی با حضور اعضای هیات مدیره و مدیر امور حراست، از کارکنان حوزه حفاظت ایمنی بانک تقدیر کرد.
در این مراسم دکتر بت‌شکن با تشکر از زحمات مدیر و تمامی کارکنان امور حراست، با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفظ امنیت و حراست از کشور و با تاکید بر اهمیت فعالیت حوزه انتظامات در بانک، گفت: با توجه به مردمی بودن بانک، برخورد با صلابت همراه با احترام کارکنان انتظامات در ایجاد یک خاطره خوب در ذهن مشتریان تاثیرگذار خواهد بود.
بت‌شکن با بیان اینکه اعتماد عمومی سرمایه نظام است، گفت: بانک نماد نظم و انضباط، امنیت و اعتماد عمومی است و به عبارتی اگر اعتماد عمومی نباشد، سرمایه اجتماعی هم وجود نخواهد داشت. 
وی افزود: از آنجا که تمامی نقدینگی کشور در شبکه بانکی به امانت گذاشته شده است، حفظ و حراست از سرمایه‌های مردم وظیفه حاکمیت و نظام است که هم‌اکنون توسط شما کارکنان انتظامات محقق می‌شود.
دکتر بت‌شکن پویایی بانک را مهم‌ترین ویژگی مشخص جایگاه بانک عنوان کرد و گفت: کارکنان انتظامات وظیفه نگهداری، نگهبانی و پاسداری از این جایگاه را بر عهده دارند. در این جایگاه سپرده و سرمایه‌های مردم نگهداری می‌شود که ما به عنوان یک بانکدار باید حافظ و امانتدار سرمایه‌های مردم باشیم. 
مدیرعامل با ابراز خرسندی از ارتقای دانش و تحصیلات کارکنان انتظامات بر تقویت آموزش‌های تخصصی، فرهنگی و ورزشی همکاران انتظامات تاکید کرد.
وی به آموزش ورزش تیراندازی اشاره کرد و گفت: جا دارد همکاران انتظامات با توسعه توانایی‌های خود در این حوزه از ورزش به مقام‌های برتر ورزش در کشور دست یابند.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک به فعالیت‌های انجام شده در حوزه پول‌رسانی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به حجم اقدامات و مدیریت اعمال شده، تاکنون مشکلی در این مجموعه دیده نشده است.
وی با قدردانی از زحمات انجام شده در حوزه انتظامات با اشاره به فرصت باقی‌مانده تا پایان سال جاری، خاطرنشان کرد: ماه‌های بهمن و اسفند به دلیل مراجعه زیاد مشتریان و تراکنش‌های دستگاه های خودپرداز از ماه‌های خاص سال به شمار می‌آید که حفاظت و هوشیاری بالایی را می‌طلبد.
در ادامه این مراسم، محمدحسن مهدوی مشاور مدیر عامل و مدیر امور حراست به ارایه گزارشی از آمار و نحوه فعالیت حوزه حفاظت فیزیکی پرداخت و گفت: در کل کشور 607 نفر در این حوزه فعالیت می‌کنند که 206 نفر از آنان در تهران هستند.
وی گفت: اکثر این افراد از تحصیلات بالایی برخوردار هستند و همچنین 65 مرکز رده‌بندی شده حفاظتی در کل کشور وجود دارد که از این تعداد 20 مرکز در تهران مستقر است. 
مهدوی با بیان اینکه از ابتدای سال 94 حدود 110 هزار مورد عملیات پول‌رسانی انجام شده که 19 هزار مورد آن در استان تهران صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در بخش پول‌رسانی 66 گروه فعالیت می‌کنند و وظایف پول‌رسانی را بر عهده دارند که از این تعداد 15 گروه در استان تهران هستند. کنترل ترددهای این 66 گروه توسط دستگاه‌های GPRS و پیامک از مبدا تا مقصد ماموریت تحت کنترل سیستم قرار می‌گیرد. 
وی با تاکید بر انجام اقدامات فرهنگی، ورزشی و آموزشی در حوزه حفاظت فیزیکی، اظهار داشت: با توجه به این که کارکنان باید در بخش فرهنگی و مذهبی رشد داشته و به قرآن و زیارت تمسک داشته باشند از ابتدای سال تاکنون 613 جلسه قرآن برگزار شد که بسیار در روحیه و اخلاق کارکنان تاثیرگذار بوده است.
مشاور مدیر عامل و مدیر امور حراست با بیان اینکه حدود 4 هزار نفر ساعت آموزش ویژه کارکنان حفاظت فیزیکی اعم از تیر اندازی و ... برگزار کردیم،‌ ادامه داد: از ابتدای سال جاری کارکنان انتظامات 14 مقام ورزشی کسب کرده‌اند. رویکرد ما در مجموعه‌های حفاظت فیزیکی یک رویکرد علمی است و سعی بر این است که تمام کارکنان انتظامات از تحصیلات آکادمیک برخوردار باشند لذا با توجه به رویکرد علمی، فعالیت‌های انجام شده در این راستا بوده است.
مهدوی، با ارایه دیگر اقدامات موثر در مجموعه انتظامات ، افزود: در این حوزه کارکنان کتابی تحت عنوان طرح جامع حفاظت فیزیکی اماکن تحت پوشش تدوین کردند که به سایر بانک‌ها نیز انعکاس داده شد و در همین راستا حدود 6 طرح جامع تدوین و به مراکز مربوطه ارسال شده است. 
مدیر امور حراست با اشاره به انتظارات کارکنان انتظامات از مجموعه بانک، بیان کرد: با توجه به سختی کار و استرس‌های موجود باید در یک دوره، شرایطی فراهم شود که جذب نیرو در بانک صورت بگیرد تا بتوانیم کارکنان این حوزه را به بدنه تزریق و در سمت‌های دیگر فعالیت کنند.
وی تهیه 4 فیلم آموزشی حفاظتی و نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های رادیویی را از دیگر فعالیت این حوزه عنوان کرد.
در پایان این مراسم دکتر بت‌شکن، اعضای هیات مدیره و مدیر امور حراست از کارکنان انتظامات با اهدای هدایایی تقدیر کردند.
آخرین بروزرسانی 1394/11/19