پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیرعامل در نشست تجلیل از ایثارگران بانک:

باید بتوانیم پیام امیدبخش شهدا را به جامعه و سازمان انتقال دهیم

با حضور مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره ، مدیر امور حراست و برخی روسای ادارات کل مرکزی از ایثارگران شاغل و بازنشسته تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار ما ، در این مراسم دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک با تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : ارزش های هر سازمان از سه فرهنگ اسلامی ، انقلابی و ملی منبعث می شود و براساس همین سه فرهنگ ارزشی است که صفات ممیزه و برجسته ای از جمله فداکاری ، استقامت ، صبوری ، جهادگری و ایثارگری در رفتار انسان ها بروز می کند.
وی در ادامه گفت : همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر فرصتی مغتنم ایجاد شد تا در راستای تجدید بیعت و میثاق با آرمان های متعالی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی به همراه اعضای هیات مدیره در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور داشته باشیم.
مدیرعامل افزود : مشاهده گروه های مختلف مردم از جمله دانش آموزان که در این روزها به بهشت زهرا (س) و مرقد امام مراجعه می کنند الگو برداری از اقدام حضرت امام خمینی ( ره) بعد از ورود به کشور بود ، زیرا عزیمت امام (ره) به بهشت زهرا (س ) درس بزرگی را به همگان آموخت و آن درسِ گرامیداشت مقام شهدا به ویژه شهدای انقلاب اسلامی بود.
دکتر بت شکن با اظهار خرسندی از حضور در جمع ایثارگران و همکاری و تعامل آن ها در امور جاری بانک تصریح کرد : مایه افتخار هر سازمانی است که از حضور انسان های دارای روحیه ای صیقل خورده و با استقامت بهره مند باشد ، این موهبت نیز نصیب بانک شده که از این افراد در منصب های عالی بهره مند است.
وی با قدردانی از زحمات تمامی افرادی که در برگزاری مراسم ، نشست ها و دیدار از خانواده های ایثارگران فعالیت می کنند گفت : قدردانی از زحمات انسان ها خود یک ارزش سازمانی است و این ارزش باید در بانک نهادینه شود. 
مدیرعامل بانک تصریح کرد : در مقطعی از زمان، اولویت جنگ نظامی بود و در مقطعی دیگر نبرد در عرصه فرهنگ و در ادامه نیز ممکن است به نبرد در میدان سیاست و اقتصاد تغییر شکل یابد و هر یک از این عرصه ها دارای اولویت های خاص خود می باشد ، بنابراین در این مقطع زمانی من از کسانی که واجد ویژگی جهادگری و همچنین جزو جامعه وزین ایثارگری بانک هستند می خواهم همانطور که الگوی رفتاری هستند آن را نیز تقویت کنند تا به نماد عملکرد مناسب سازمانی بانک تبدیل شوند.
دکتر بت شکن در ادامه گفت : دیدار با خانواده ایثارگران قابل تقدیر است ولی باید ما بتوانیم پیام شهدا را که به تعبیر مقام معظم رهبری پیام امیدبخش توام با ابتهاج و روحیه معنوی است را دریافت کرده و آن را به جامعه و سازمان خود انتقال دهیم.
وی با اشاره به فرهنگ غنی بانک و همچنین اهمیت اجرای امور فرهنگی تاکید کرد : تقویت و عمق بخشی به فعالیت های فرهنگی و ساماندهی فضاها و بخش های آن نشان از ضرورت ایجاد شورای توسعه فرهنگی با بار توسعه ای می باشد.
مدیرعامل افزود : از مزایای وجود این شورا ؛ ایجاد تقویم کاری در حوزه فرهنگی ، جلوگیری از موازی کاری و حضور همه ارکان بانک در اجرای فعالیت های فرهنگی می باشد.
دکتر بت شکن تصریح کرد : برنامه های فرهنگی بانک از جمله فرهنگ عفاف و حجاب ، فرهنگ ایثارگری ، فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ، توسعه فرهنگ قرآنی و ... همگی دارای یک مخرج مشترک هستند و چون از جنس ارزش می باشد می توان برای آن ها برنامه ریزی و سیاستگذاری کرد و این امر نیز بر عهده شورای توسعه ای فرهنگی خواهد بود.
در پایان مدیر عامل بر برگزاری مراسم سالیانه و ثابت با حضور تمامی ایثارگران در کل کشور به شکل ویدیو کنفرانس را تاکید کرد و گفت : برگزاری این مراسم ، این پیغام را به تمامی ایثارگران انتقال خواهد داد که تمامی خانواده های ایثارگران بانک برای مدیران بانک دارای ارزش و احترام می باشد. 
در ادامه جعفر آقاملایی، عضو هیات مدیره طی سخنانی گفت : در سفر های استانی همواره دیدار با خانواده ایثارگران جزو برنامه های اصلی و مهم مدیرعامل و هیات همراه می باشد که از این حسن عنایت مدیرعامل به جامعه ایثارگران قدردانی می کنم.
وی افزود : همکاران ایثارگر در هر جایی باشند منشا خیر هستند و در هر مسوولیتی که بر عهده دارند همچون زمان جنگ که به تکلیف خود عمل کردند با بصیرت خاص همچنان به تکلیف خود عمل می کنند.
عضو هیات مدیره بانک تصریح کرد : آنچه درخصوص خانواده ایثارگران از اهمیت به سزایی برخوردار است بحث دیده شدن می باشد ، بنابراین طبق برنامه اعلامی به مدیریت های سراسر کشور به تناوب ، همکاران به منازل خانواده ایثارگران عزیمت و با دیدار از ایشان هدایایی را نیز به رسم یادبود اهدا می کنند.
آقاملایی در پایان به منظور ارایه خدمات بهینه به جامعه ایثارگران ، اختصاص سرفصلی خاص برای برگزاری مراسم بازدید از آنان و همچنین راه اندازی مرکزی ویژه پاسخگویی به سوالات و رسیدگی به مشکلات این قشر از کارکنان را خواستار شد.
ابوالقاسم رحیمی انارکی دیگر عضو هیات مدیره نیز گفت : همکاران ایثارگر ما افرادی صادق و مخلص هستند که شواهد نیز دلالت بر بکارگیری همان ایثار در زمان جنگ در انجام امور محوله می باشد.
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که نسل جدید بانک با بهره برداری از مزیت های کارکنان ایثارگر از جمله اخلاص و صداقت در کار ، بیش از پیش بانک را از نتایج خوب این مزایا بهره مند سازند.
همچنین علیرضا بلگوری دیگر عضو هیات مدیره بانک با قدردانی از زحمات کارکنان ایثارگر افزود : اگر ایثارگران نبودند ما هم نبودیم ، این ایثار و گذشت قابل مقایسه با هیچ چیز نبوده و قابل جبران نمی باشد. 
وی گفت : این ایثار و از خودگذشتی باید در تمامی رده ها و همیشه وجود داشته باشد بنابراین سایر کارکنان باید این روحیه را از ایثارگران آموزش ببینند و همکاران ایثارگر نیز باید این موضوع را به همکاران آموزش دهند تا بدین روش همانطور که ایثارگران با عملکردشان در آن مقطع زمانی کشور را سرافزار کردند ما نیز بتوانیم کشور را در زمینه بانکی و اقتصادی سربلند کنیم.
در ادامه ، محسن عزیزی عضو هیات مدیره گفت : مایه مباهات است در جمعی که معطر به عطر جهاد فی سبیل ا... بوده حضور دارم و بر خود وظیفه می دانم که از تمامی ایثارگران برای جان فشانی و از خودگذشتی هشت سال دفاع مقدس قدردانی و تشکر نمایم.
وی افزود : قافله ایثار، شهادت و جهاد در راه خدا هیچ وقت از حرکت باز نمی ایستد و عطر ایثارگری های همه رزمندگان در تمامی مقاطع تاریخی به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از جای جای فضای این کشور به مشام خواهد رسید.
در ادامه یوسف مرتضایی ، مشاور مدیرعامل گفت : موفقیت های کنونی کشور ما در سایه امنیت حاصل از خون شهدا ، ایثار آزادگان و جانبازان و صبر و استقامت خانواده ایشان در هشت سال دفاع مقدس می باشد.
محمد حسن مهدوی، مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست با اظهار خرسندی از حضور در جمع ایثارگران گفت : ایثار و ایثارگری زنده است و فقط شکل آن تغییر کرده است. یک روز در صحنه نبرد و جنگ و امروز در صحنه ای دیگر ایثار و ایثارگری ظهور می یابد.
وی در ادامه تصریح کرد : عامل اخلاص دلیل پیروزی رزمندگان در جنگ تحمیلی و همچنین دوره اسارت بود که اکنون نیز در تمامی امور و کارزارهای جامعه به آن نیاز است. 
در پایان این نشست ایثارگران هدایای خود را از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره دریافت کردند. 
شایان ذکر است، در این نشست نجفیان ، رییس اداره کل رفاه کارکنان درخصوص اقدامات این اداره کل در ارایه خدمات به ایثارگران و خانواده آنان گزارشی ارایه کرد.
آخرین بروزرسانی 1394/12/11