پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

بانک مسکن در اولین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی حضور یافت

اولین همایش بین المللی مدیریت صنعتی از سوی انجمن علمی مدیریت صنعتی ایران و در پنج محور برگزار شد.
اولین همایش بین المللی مدیریت صنعتی از سوی انجمن علمی مدیریت صنعتی ایران و در پنج محور ، تعامل دانشگاه و صنعت و نقش رشته مدیریت صنعتی ، کیفیت، بهره وری و تعالی سازمانی و تولید پایدار ، مدیریت کیفیت فراگیر و تعالی سازمانی ، مدیریت سیستم ها و فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت و خدمات ، تعاملات صنایع و نظام مدیریت زنجیره تامین و مدل سازی کار ویژه های اصلی سازمان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما ، در این همایش و در محور  تعامل دانشگاه و صنعت و نقش رشته مدیریت صنعتی و در پنلی با عنوان نقش رشته مدیریت صنعتی در موسسات مالی و پولی، ابوالقاسم رحیمی انارکی ـ عضو هیات مدیره بانک به عنوان یکی از نمایندگان سیستم بانکی سخنرانی کرد.
عضو هیات مدیره گفت : مدیریت صنعتی شاخه ای از مدیریت است ، که مدیران و نیروی انسانی سازمان های صنعتی را تربیت می کنند و دارای سه بعد اصلی فنی و تکنیکی ،  مالی  و رفتاری و اجتماعی می باشد
عضو هیات مدیره تصریح کرد : با پر رنگ شدن نقش خدمات در اقتصاد جوامع ، مدیریت تولید و عملیات به عنوان یک رکن اساسی در موفقیت بنگاه های اقتصادی ایفای نقش می نماید. 
وی افزود : امروزه شرکت های پیشرو با استفاده از مدیران مجرب در حوزه مدیریت تولید و عملیات ، فعالیت های مربوط به حوزه خدماتی و فعالیت های مربوط به حوزه ساخت و تولیدی خود را راهبری نموده و با خلق ارزش برای ذی نفعان، جایگاه ویژه ای برای خود در بازارهای ابر رقابتی ایجاد کرده اند.
رحیمی انارکی گفت : در دنیای امروز، مدیران باید دارای توانایی دیدن سازمان ها به صورت فرآیندهایی یکپارچه باشند و بتوانند از ایده ها و ابزارهای جدید در راستای تعالی سازمان بهره بگیرند.
عضو هیات مدیره درخصوص ارتباط صنعت بانکداری و مدیریت صنعتی تصریح کرد : بانکداری بزرگترین صنعت خدماتی است  پس ارتباط رشته مدیریت صنعتی با این صنعت ، غیر قابل انکار است و باتوجه به اینکه در بانک ها منظور از تولید محصول ، ارایه خدمت می باشد بعد عملیاتی مدیریت صنعتی مطرح می شود.
وی ادامه داد : مدیریت کیفیت و بهره وری ، مدیریت عملکرد ، مدیریت پروژه ، شبیه سازی ، مدل سازی ریاضی ، سیستم های صف ، سازمان های پولی و مالی ، تصمیم گیری در مسایل مالی ، مدیریت سرمایه گذاری ، کارسنجی و زمان سنجی از جمله مباحث این رشته است که می تواند در بانک ها مورد استفاده قرار گیرد.
رحیمی انارکی در ادامه به برخی مصادیق کاربرد مدیریت صنعتی در بانک ها اشاره کرد و گفت : روش سنجی ، کارسنجی ، کنترل پروژه و  بررسی های اقتصادی طرح ها و پروژه های مورد نظر بانک از موارد کاربردی مدیریت صنعتی در بانک ها می باشد.
شایان ذکر است ، بانک مسکن در این همایش با پرپایی غرفه ای خدمات و تسهیلات بانک را برای بازدیدکنندگان تشریح کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/4