پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

به ریاست رحیمی انارکی عضو هیات مدیره

ستاد اقتصاد مقاومتی در بانک مسکن تشکیل شد

بر اساس مصوبه هیات مدیره، ستاد ویژه‌ای در بانک با هدف تبیین و اجرای عملی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ریاست ابوالقاسم رحیمی‌انارکی عضو هیات مدیره تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست رحیمی‌انارکی بر ضرورت و اهمیت پرداختن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بانک تاکید کرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نقش بانک‌ها در مقاوم‌سازی اقتصادی گفت: رکن اساسی و مهم در اقتصاد مقاومتی مستحکم‌سازی درونی اقتصاد است، به نحوی که تکانه‌های ایجاد شده برون مرزی، سبب ایجاد مشکلات و بحران در داخل کشور نشود.
عضو هیات مدیره افزود: این ستاد یک ستاد تشریفاتی نبوده و باید یک ستاد راهبردی باشد چرا که در سالجاری که از سوی رهبر معظم انقلاب، سال اقدام و عمل نامگذاری شده، عملکرد بانک در چارچوب اقدامات این ستاد مورد سنجش قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: ضروری است یک کار نظام‌مند در داخل بانک صورت پذیرد و دامنه و حدود و نقشه راه ستاد مشخص شود.
رحیمی‌انارکی با بیان اینکه، این ستاد یک ستاد دایمی است که مجموعه فعالیت‌های بانک را بررسی می‌کند، تصریح کرد: بانک به عنوان یک سازمان عظیم مالی و اقتصادی برای بهره‌ور بودن، نیازمند عملکرد کارا و اثربخش بوده و به هر اندازه که ما بتوانیم بانک را از مسیر راهبردها، اهداف و برنامه‌های تعیین و مصوب شده آن پیش ببریم، منابع راهبردی بانک را تقویت کرده و با پرهیز از اتلاف منابع می‌توانیم قدرت و توان بانک را در مقابل تکانه‌ها و بحران‌ها افزایش داده و اقتصاد مقاومتی را در بانک نهادینه کنیم.
 در ادامه هر یک از اعضای ستاد به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و در نهایت تصمیم‌های ستاد از سوی رییس به دبیر نشست ابلاغ شد.
شایان ذکر است ،در این نشست به دبیری فریبرز راحتی سرپرست اداره کل برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد برگزار شد، تمام مدیران ادارات مرکزی حضور داشته و اعضا به بیان مفهوم اقتصاد مقاومتی و لزوم به‌کارگیری این فرهنگ در تمامی عرصه‌های بانک پرداختند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/5