پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیر عامل در مراسم معارفه مدیر شعب هرمزگان:

شایسته سالاری کارنامه موثر کارکنان را ارتقا می دهد

مدیر عامل بانک در مراسم تکریم و معارفه مدیران شعب سابق و جدید هرمزگان، مبنای انتصاب را در بانک مسکن «شایسته‌سالاری» خواند.
به گزارش روابط عمومی مدیریت هرمزگان، در این مراسم که حمید رحمتیان مشاور مدیرعامل در امور منابع انسانی، محمدحسین جوادیان مدیر امور مناطق و بازاریابی، محمدحسن علمداری سرپرست اداره کل امور شعب استان‌ها، مسعود ایزدی رییس اداره کل روابط عمومی و صالح دریانورد رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان حضور داشتند، محمدهاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک با بیان اینکه این شایسته‌سالاری دو بعد دارد، افزود: در بعد اول ما روندی داریم که نیروهای مستعد را شناسایی کرده و ضمن سرمایه‌گذاری از او بهره‌برداری می‌کند و این شایسته‌سالاری چیزی جز داشتن یک کارنامه اثرگذار نیست. 
دکتر بت‌شکن گفت: بعد دوم این است که فرد بتواند زنجیره مدیریتی را ایجاد و به اصطلاح کادرپروری کند که اگر خودش در سمت دیگری قرار گرفت نفر دیگری باشد تا به سرعت جایگزین او شده و مسیر را ارتقای دهد.
وی چالش بزرگ مدیریت هرمزگان را شعب مناطق آزاد دانست که به مدیریت استان اضافه شده و این چالش را هم فرصت و هم تهدید خواند و ادامه داد: یک مدیر استراتژیک باید بتواند از تهدیدها، فرصت ایجاد کند.
مدیر عامل بانک خاطرنشان کرد: مهم‌ترین چالش شعب مناطق آزاد، مطالبات غیرجاری است که باید به سرعت سامان داده شود چرا که این شعب تسهیلات‌خیز نیز هستند و می‌توانند موتور سودآوری بانک را در استان هرمزگان با شدت بیشتری حرکت دهند.
دکتر بت‌شکن اظهار داشت: ما باید رابطه متعارف با مشتری ارزشمند اعتباری داشته باشیم چرا که بخش مسکن و ساختمان بخش زاینده و پیشرانی است که چون ضریب داده به ستانده آنها یک به دو هست، به ازای هر یک واحد تولید در بخش مسکن و ساختمان، دو واحد می تواند ارزش افزوده ایجاد کند.
مدیرعامل بانک ادامه داد: حدود 113 رشته فعالیت، ارتباط پسین و پیشین با بخش مسکن دارند که اگر ما در همین حوزه خوب کار کنیم به مشتری دیگری نیاز نداریم.
وی با اشاره به شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گرفته افزود: اقدام و عمل در دو چیز خود را به ما نشان می دهد، اول اینکه ما یک مشتری به نام انبوه‌ساز و شرکت‌های ساختمانی داریم که عملکرد ما باید به‌گونه‌ای باشد که آنها احساس گشایش در فعالیت‌ها داشته باشند.
دکتر بت‌شکن همچنین گفت: مخاطب دوم ما آحاد مردم و در واقع اقشار متوسط هستند که بزرگترین اتفاق اقتصادی در طول زندگی آن‌ها صاحب خانه شدن است.
وی خاطرنشان کرد: ما باید از حیث توانمندسازی مالی به آنان کمک کنیم و برای‌ آنان تسهیلات خرید و ساخت مناسب فراهم کنیم.
مدیر عامل بانک با بیان اینکه امسال سالی است که قرار است رونق اقتصادی ایجاد شود و آمار بخش مشارکت مدنی ساخت بانک نیز از دی ماه 94 شروع به حرکت کرده، ادامه داد: این نشان از ایجاد رونق در بخش مسکن دارد.
دکتر بت‌شکن خاطرنشان کرد: تمام تاکید ما این است که برای تسهیلات دهی نباید 6 ماهه اول سال را از دست بدهیم.
مدیر عامل بانک یادآور شد: بسیار مهم است که ما بتوانیم رونق اقتصادی ایجاد کنیم و برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و صاحبخانه شدن کمک کنیم. این دو هدفی است که کشور در سال جاری دنبال می‌کند.
دکتر بت‌شکن با بیان اینکه برای اولین بار در تاریخ 77 ساله بانک مسکن یک تبصره مستقل در بودجه سال 95 به بانک مسکن اختصاص داده شده، افزود: در سال 94 برای کل شبکه بانکی 500 میلیارد تومان افزایش سرمایه در بودجه لحاظ شده در صورتی که امسال به تنهایی برای بانک مسکن 50 هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: اگر دولت نگاه ویژه‌ای به بانک کرده انتظار دارد که به ازای هر یک واحد سرمایه 12 برابر سپرده جذب و تسهیلات بدهیم و باید توسط ما در بانک خلق اعتبار صورت بگیرد و تاریخ 77 ساله بانک نشان می دهد که بانک به خوبی می‌تواند این کار را انجام دهد.
مدیر عامل بانک خواسته وزیر راه و شهرسازی در خصوص شروع یک پروژه نمونه ساختمانی با تاکید خاص در شهرهای میان جمعیتی مثلاً 200 هزار نفر و یا زیر آن در ابعاد متوسط متراژ حداقل 100 متر را به عنوان یکی از اهداف توسعه‌ای استان هرمزگان برشمرد.
وی ادامه داد: اگر این پروژه در بافت فرسوده باشد به طور حتم مناسبتر است و یک ارتباط و مثلثی که سه ضلعش شرکت عمران و بهسازی بافت فرسوده، بانک مسکن و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن جنوب است می‌تواند فضایی را ایجاد کند تا به تدریج بخش ساخت و ساز خود را در این موضوع نشان دهد.
دکتر بت شکن با بیان اینکه کار دیگری که ما می‌خواهیم انجام دهیم و از سیاست‌های دولت محسوب می‌شود، بحث بندرجاسک است، افزود: در جاسک فرصت‌های زیادی از پروژه‌های پالایشگاهی و پتروشیمی وجود دارد و ما نیز به دنبال تامین مالی یک شهرک مسکونی هستیم چون یکی از نکات کلیدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده‌اند آبادسازی سواحل مکران و خلیج فارس است.
در ادامه صالح دریانورد رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با قدردانی از مدیرعامل بانک نسبت به انتخاب مدیری بومی و ماندگار از بدنه و درون بانک که انتخابی تاثیرگذار از لحاظ اقتصادی است، افزود: این انتخاب در حوزه مسایل پولی، اعتباری و تامین منابع به‌دلیل شناختی که وی دارد تاثیرگذار است.
دریانورد با بیان اینکه خوشبختانه در بخش مسکن در استان هرمزگان مشکل پیچیده‌ای نداریم، گفت: نظام پولی و بانکی استان یک بازوی توانمند اقتصادی استان و کشور است و ما این افتخار را داشتیم که از نظر جذب سپرده‌ها نسبت به جمعیت از وضعیت بسیار خوبی برخوردار باشیم.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خاطرنشان کرد: بخش مسکن در اقتصاد هر کشور به‌عنوان بخش پیشران اقتصاد و توسعه است و بخش صنعت و خدمات را نیز متاثر ‌کرده و زنجیره‌ای از فعالیت‌های صنعتی را به کار وا می‌دارد.
دریانورد گفت: هر چه فعالیت بخش مسکن در یک استان بیشتر باشد به طور حتم می تواند به زنجیره تولید و اشتغال کمک کند، بنابراین حوزه مسکن و تامین مالی آن یکی از مسایل مهم اقتصاد امروز استان و کشور است و نقش اساسی را بانک مسکن بر عهده دارد و به‌عنوان متولی تامین مالی بخش پیشران اقتصادی می باشد.
وی خاطرنشان کرد: ابعاد اجتماعی حوزه مسکن بسیار بالاتر از حوزه‌های دیگر است چون مستقیم با مردم سر و کار داشته و با تنش‌های اجتماعی روبروست. مدیریت بانک مسکن می‌تواند به آرامش اجتماعی و ایجاد اطمینان اجتماعی و افزایش اعتماد به نظام بانکی کمک کند.
در ادامه این نشست علی کمالی مدیر سابق شعب هرمزگان و مدیر شعب فارس ، با برشمردن عملکرد چهار ساله مدیریتی خود افزود: در این مدت شایسته‌سالاری و شایسته‌گزینی را جزو برنامه‌های خود قرار دادم و از کارهایی که انجام شد سازمان‌دهی مجدد نیروی انسانی و تغییر می باشد.
وی افزود: ارتباط دو سویه با روسای شعب را دنبال کردیم و فرهنگ کار و تلاش را که یک فرهنگ قرآنی است، نهادینه کردیم.
مدیر سابق شعب هرمزگان ادامه داد: در سال 91 در مجموع 19 شعبه در استان داشتیم که با افتتاح دو شعبه جدید در بندرعباس و الحاق 9 شعبه مناطق آزاد، تعداد شعب مدیریت هرمزگان به 30 شعبه رسید.
کمالی، با تقدیر از تصمیم به موقع مدیریت ارشد بانک در تغییر و جابجایی گفت: این مدیریت با اقداماتی که در چهار سال اخیر انجام داد نیاز به پوست‌اندازی و تحول داشت تا نفر بعد با ایده جدید ادامه دهنده اهداف بانک باشد.
در ادامه مراسم حکم انتصاب عقیل زینلی به عنوان مدیر شعب هرمزگان اعطا شد و از فعالیت‌ها و زحمات علی کمالی در زمان تصدی وی به‌عنوان مدیر شعب هرمزگان با اهدای لوح یادبود از طرف مسوولان و همکاران وی در بانک تقدیر شد.
در پایان نیز عقیل زینلی مدیر جدید شعب هرمزگان با قدردانی از اعتماد مدیر عامل بانک ، اولویت کاری خود را تکریم، احترام، خدمت به مردم و پیشبرد اهداف بانک اعلام کرد.
شایان ذکر است زینلی پیش از این عنوان معاون اجرایی مدیریت هرمزگان مشغول به فعالیت بوده است.
آخرین بروزرسانی 1395/3/30