پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

مدیرعامل بانک:

برای حمایت از کارکنان بانک و استیفای حقوق‌شان از هیچ تلاشی خودداری نمی‎کنیم

از هیچ تلاشی برای رفع ابهام‎های به‌وجود آمده و حمایت از تک‎تک کارکنان بانک برای استیفای حقوق‌شان خودداری نمی‌کنیم.
به گزارش خبرنگار ما، دکتر بت‎شکن مدیر عامل بانک مسکن با بیان این مطلب در نشست ارزیابی عملکرد خردادماه سال‌جاری که با حضور اعضای هیأت‌مدیره، رؤسای ادارات و تمامی مدیریت‎های کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: قطعاً ما به‌عنوان اعضای هیأت‌مدیره تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا در شرایط حساس کنونی، کشتی بانک را با ایمنی بسیار زیاد در مسیر مناسب حرکت دهیم.
وی افزود: در حال حاضر جامعه ما با شرایط سختی ازنظر اقتصادی مواجه است و تلاش خواهیم کرد کارکنان در شرایط مناسب و بی دغدغه، وظایف سنگین خود را در خدمت به مردم انجام دهند.
دکتر بت‎شکن با اشاره به‌سختی کار در بانک بیان کرد: معتقدم که بیشترین بهره‎وری سیستم دولتی، متعلق به‌نظام بانکی است و این شغلقابل‌مقایسه با هیچ‌یک از مشاغل دولتی دیگر نیست.
وی افزود:مهم‎ترین معضل دولت در سال آخر فعالیتش این است که کشور را از رکود خارج کرده و اشتغال را افزایش دهد و این امر نیاز به از خودگذشتگی دارد و این هنر ماست که این فضای تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.
دکتر بت‎شکن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سال افزود: هنر ما این است که باانگیزه قوی کار کرده و در راستای پیاده‎سازی فرمایشات مقام معظم رهبری اقدام و عمل کنیم و هیچ‌یک از این اتفاقات در انگیزه ما برای اقدام کردن تأثیری نگذارد.
وی افزود: کارکنان بانک بایدبه دولت و مردم نشان دهند که مانند 77 سال گذشتهبه‌عنوان یک ارزش سازمانی از خودگذشتگی می‎کنند و با عملکرد قابل دفاع و مردمی، به دفاع از این سرمایه اجتماعی می‎پردازند.
مدیرعامل بانک در ادامه بیان کرد: انتظار من این است که مدیران ستادی این پیام را به شکل مناسبی به تمام کارکنان برسانند و کمک کنند تا با تدبیر و درایت از این فضای پرالتهاب و غیرشفاف عبور کنیم و آن را به فرصتی برای بانک تبدیل کنند.
وی با اشاره به لزوم صبر، ازخودگذشتگی و طمأنینه کارکنان بانک گفت: تمام تلاش دولت این است که از این فضاسازی‎ها عبور کرده و مطمئن هستم که کارکنان بانک با نیت و با عزم و اراده از این تنگنا عبور کرده و می‎توانند کمک مؤثرتری به مردم ارایه دهند.
مدیرعامل بانک اظهار کرد: به تعبیر من این شرایط گذراست و کسی که بتواند از فرصت‎های موجود در این فضا استفاده کند، برنده است، زیرا در ادبیات استراتژیک آمده که فضای غبارآلود،سرشار از فرصت است و هنر ما به‌عنوان مدیران بانک این است که فرصت‎هایی ایجادشده رابرای بانک شناسایی و از آن استفاده کنیم.
وی افزود: کاهش داوطلبانه نرخ سود تسهیلات به میزان دو درصد، اقدامی هوشمندانه و به‌موقع بود و نشان داد که ما پیشگام و پیش‎قراول فرصت‎سازی برای بانک هستیم و این اقدام به‌موقع باعث کسب سرمایه اجتماعی بانک شد، زیرا این امر باعث تصمیم‎سازی برای سیاست‎گذاران پولی شد و با اجرای این طرح، به خواسته‎های به حق مردم جامة عمل پوشاندیم و این امر، اقدام بزرگی بود که به لطف خدا و درایت هیأت‌‌مدیره و مدیران ارشد بانک، به‌موقع انجام شد.
مدیرعامل بانک انتشار اوراق رهنی مسکن را اتفاقی بسیار بزرگ و میمون برای جامعه و نظام بانکی کشور دانست و تأکید کرد: انتشار این اوراق به تعادل منابع و مصارف بانک و جذب منابع جدید برای بانک کمک زیادی خواهد کرد و این امر بیانگر عزم و اراده تمامی کارکنان است.
وی اظهار امیدواری کرد که اقدامات کارکنان به نتیجه مثبتی منجر شود و به‌تدریج شاهد یخ شدن پایه‎های رکود به‌ویژه در بخش مسکن باشیم، زیرا این اتفاق می‎تواند نشانگر پیشگامی بانک مسکن در این بخش باشد.
دکتر بت‎شکن در پایان با اشاره به عملکرد مثبت برخی مدیریت‎ها اظهار کرد: در مقایسه عملکرد مدیریت‎ها مشخص شد که ازنظر آمار مقایسه‎ای نقطه‌به‌نقطهنسبت به خردادماه، نزدیک به 80 درصد رشد در بخش اعطای تسهیلات داشته‎ایم و این امر نشان می‎دهد که همکاران ما به عهد خود وفادار بوده‎اند و من از همه همکاران تقدیر و تشکر می‎کنم.
عضو هیأت‌مدیره:
امکان اصلاح وضعیت نظام حقوقی کارکنان بانک،یکی از فرصت‎های شرایط موجود است
در ادامه این نشست ابوالقاسم رحیمی انارکی، عضو هیأت‌مدیره بانک، با اشاره به شرایط موجود بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین فرصت‎ها این است که امکان بازنگری و اصلاح وضعیت نظام حقوقی کارکنان بانک وجود دارد و این امر فرصت مناسبی را برای ما فراهم می‎کند تا بتوانیم از مزایای خدمات کشوری استفاده کنیم.
عضو هیأت‌مدیره اظهار امیدواری کرد که شرایط به‌زودیثابت و تعادلی شود و افزود: باید حداکثر تلاش‌مان را بکنیم تا از این شرایط فرصت‎های مناسبی را ایجاد کنیم. این امر مستلزم آن است که با صبر و تأنی و بررسی دقیق شرایط، فرصت‎های ایجادشده را از دست ندهیم.
رحیمی انارکی در پایان سخنان خود با اشاره به عملکرد مثبت مدیریت‎ها گفت: امیدوارم پس از گذشت مدتی کوتاه، شاهد نتایج مثبت‎تری باشیم.
عضو هیأت‌مدیره بانک خواستار شد
مهم ترین هدف بانک، برقراری ارتباط موثر با مقامات استانی است
در ادامه این نشست، جعفر آقاملایی عضو هیأت‌مدیره با اشاره به لزوم تلاش مضاعف کارکنان به‌منظور ایجاد رونق در بخش مسکن و اقتصاد اظهار کرد: در حال حاضر مهم‎ترین هدف بانک برقراری ارتباط مؤثر با مقامات استانی به‌منظور اطلاع‎رسانی و شفاف‎سازی است تا از بروز التهاب و مشکل برای همکاران جلوگیری شود.
عضو هیأت‌مدیره با اشاره به دریافت تسهیلات خرید و جعاله مسکن توسط بیشتر کارکنان بانک بیان کرد: با توجه به این امر نباید اجازه دهیم این ممنوعیت هیچ تأثیری بر رفتار ما بگذارد و باید همه تلاش ما این باشد که بتوانیم باعث رونق در بخش‎های مختلف اقتصادی شویم.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که مجموعه این فعالیت‎ها که باعث بروز کدورت خاطر همکاران و خانواده آنان می‎شود، تأثیری منفی در رفتار همکاران نداشته باشد.
عضو هیأت مدیره:
طرح مسکن مهر به فرصت خوبی برای بانک تبدیل شد
در ادامه این نشست علیرضا بلگوری، عضو هیأت مدیره بانک با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر در بانک بیان کرد: این طرح که در ابتدا با مشکلات و فشارهایی برای بانک همراه بود، به فرصت مناسبی برای بانک تبدیل شد و امیدوارم بتوانم از تهدیدهای موجود نیز به همین نحو بهره ببریم.
عضو هیأت مدیره با تبریک رشد منابع حساب صندوق پس‎انداز مسکن یکم به میزان بیش از 10 هزار میلیارد گفت: در فضای خاص اقتصادی جامعه، رشد منابع این حساب بسیار خوب بوده است که این امر نشان‎دهندهعبور موفق و مثبت از شرایط سخت با همکاری کارکنان بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد که در سال جاری نیز مانند سال‎های گذشته با همفکری تمام کارکنان این مرحله را پشت سر گذاشته و اقدامات مؤثری را در این سال که سالی استثنایی از حیث اقتصادی برای کشور است انجام دهیم.
بلگوری در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد با همدلی، همفکری و تعامل ایجادشده میان کارکنان صف و ستاد، تمام اهداف سال 95 را محقق کنیم.
عضو هیأت‌مدیره:
پیاده‎سازی استاندارد شتاب 7 به عنوان اولین بانک، نشان از پیشرو بودن بانک دارد
در ادامه این نشست، محسن عزیزی عضو هیأت‌مدیره بانک از پیاده‎سازی استاندارد شتاب 7 در بانک مسکن به‌عنوان اولین بانک یاد کرد.
وی گفت: این برنامه با همکاری کارکنان مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و اداره کل خدمات نوین و بر روی تمام زیرساخت‎های مربوط به تراکنش‎های کارت راه‎اندازی شد و امیدوارم با اطلاع‎رسانی به تمامی کارکنان درخصوص مزایای این سامانه جدید، به رونق اقتصادی کشور کمک کنیم.
از سوی مدیر امور طرح و برنامه انجام شد
تشریح عملکرد مدیریت‎ها طی خردادماه سال جاری
در ادامه این نشست، محمدحسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه به بررسی عملکرد مدیریت‎ها طی خردادماه سال‌جاری براساس شاخص‎های تعیین‌شده و اهداف کلی پرداخت و بیان کرد: باوجود این که در بیشتر شاخص‎ها موفق به تحقق اهداف نشده‎ایم اما با توجه به اینکه عملکرد مدیریت ها در بیشتر شاخص ها نسبت به ماه قبل بهبود یافته و برخی از مدیریت‎ها نیز توانسته‎اند بیش از 100 درصد برخی از اهداف را محقق کنند، می‎توان به تحقق اهداف در آینده امیدوار بود.
وی افزود: با توجه به این که فاصله تحقق اهداف بسیار کمتر شده و این روند رو به‌ جلو ادامه دارد، امیدواریم بتوانیم اهداف را در تمامی بخش‎ها محقق کنیم.
مرادی در ادامه به بررسی آمار عملکرد مدیریت‎ها در بخش‎های مختلف پرداخت و اظهار کرد: بیشترین درصد تحقق هدف طی خردادماه سال‌جاریمربوط به وصول نقدی با 79 درصد تحقق اهداف است و در بخش فروش اقساطی مسکن مهر نیز با 60 درصد تحقق اهداف به میزان 7 درصد نسبت به دوره قبل افزایش را شاهد بوده‎ایم.
وی افزود: در بخش جذب منابع حساب صندوق پس‎انداز مسکن یکم نیز شاهد تحقق 37 درصدیبوده‎ایم و نکته مهم این است که پس از اقدام هوشمندانه بانک مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات به میزان 2 درصد به‌صورت داوطلبانه تعداد و مبلغ حساب های انتظامی تا پایان خردادماهبه‌طور متوسط روزانه 200 فقره با میانگین مانده 185 میلیون ریال بود که 335 فقره افتتاح حساب با متوسط مانده 201 میلیون ریال به‌ازای هر حساب افزایش یافته است.
مدیر امور طرح و برنامه با اشاره به تحقق اهداف در بخش تسهیلات اعطایی، موفقیت در این بخش را 33 درصد دانست و اظهار کرد: در بخش اعطای تسهیلات برای خرید در 3 ماه ابتدای سال‌جاری ازلحاظ تعدادی 12 درصد وازلحاظ مبلغی 63 درصد رشد داشته‎ایم و در بخش اعطای تسهیلات برای ساخت نیز ازلحاظ تعدادی 35 درصد وازلحاظ مبلغی 80 درصد رشد داشته‎ایم که بخش‎های کلیدی تسهیلات اعطایی بانک را تشکیل داده‎اند.
مرادی درصد تحقق اهداف جذب سپرده با احتساب صندوق ره‎آورد آباد را 29 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: بدون احتساب این حساب نیز میزان جذب سپرده‎ها با توجه به شرایط موجود قابل‌قبول است.
وی افزود: حساب سپرده سرمایه‎گذاری ممتاز طی سه ماه، حدود 25 درصد رشد داشته و با توجه به کاهش نرخ سود سپرده‎ها و تسهیلات در بانک، جذب منابع این حساب، فرصتی است که نباید از دست داد.
سرپرست اداره کل برنامه‎ریزی و ارزیابی عملکرد:
اصلی‎ترین وظیفه بانک‎های توسعه‎ای، ایجاد رونق پایدار اقتصادی در کشور است
در ادامه این نشست، فریبرز راحتی سرپرست اداره کل برنامه‎ریزی و ارزیابی عملکرد اصلی‎ترین وظیفه بانک‎های توسعه‎ای را ایجاد رونق پایدار اقتصادی، کمک به اقتصاد ملی، خروج از رکود و اشتغال در کشور دانست و گفت: با توجه به اینکهبخش مسکن پیشران خروج از رکود حاکم بر اقتصاد است، در صورت فعال شدن این بخش، سایر بخش‎ها نیز به حرکت در خواهد آمد.
وی افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به تحقق اهداف کلان و کیفی بانک بستگی دارد و تحقق این اهداف از وظایف اصلی بانک است.
راحتی در ادامه به بررسی میزان تحقق شاخص‎های ارزیابی عملکرد مدیریت‎ها بر اساس آمارهای ماهیانه پرداخت و اظهار کرد: میانگین درصد تحقق اهداف مدیریت‎های شعب در شاخص جذب سپرده‎های قرض‎الحسنه پس‎انداز و جاری معادل منفی 78 درصد بوده و هفت استان کشور، بالای 75 درصد از اهداف را محقق کرده‎اند.
وی افزود: استان ایلام است با 474 درصد رشد در جذب سپرده‎های پس‎انداز و جاری،استان سمنان با 315 درصد رشد در جذب سپرده‎ها و کهگیلویه‌و‌بویراحمد با 197 درصد رشد در جذب سپرده‎های قرض‎الحسنه و پس‎انداز بالاترین میزان تحقق هدف را داشته‎اند.
سرپرست ادارهکل برنامه‎ریزی و ارزیابی عملکرد، جذب سپرده‎هایحساب سپرده سرمایه‎گذاری ممتاز را با 81 درصد رشد بسیار چشمگیردانست و بیان کرد: ما موفق شدیم به‌سرعت رشد منفی را جبران کرده و به‌سرعت به اهداف نزدیک شویم.
راحتی میانگین درصد تحقق اهداف مدیریت‎ها درخصوص صندوق پس‎انداز مسکن یکم را 44 درصد عنوان کرد و گفت:درخصوص کل سپرده‎ها بدون احتساب منابع صندوق پس‎انداز ره‎آورد آباد، میانگین تحقق اهداف مدیریت‎ها 21 درصد بوده و مدیریت‎ها تلاش بسیار خوبی برای رسیدن به اهداف داشته‎اند.
وی افزود: درخصوص کل سپرده‎ها با احتساب منابع صندوق پس‎انداز ره‎آورد آباد، میانگین تحقق اهداف 47 درصد است و استان‎های چهارمحال‌و‌بختیاری با 105 درصد، اصفهان با 99 درصد و گیلان با 96 درصد رشد،بالاترین میزان تحقق اهداف را داشته‎اند.
سرپرست ادارهکل برنامه‎ریزی و ارزیابی عملکرد تلاش بیشتر در این بخش را خواستار شد و اظهار کرد: درخصوص فروش اقساطی واحدهای طرح مسکن مهر، میانگین درصد تحقق اهداف استان‎ها 68 درصد است و استان خوزستان با 172 درصد، اصفهان با 148 درصد و قزوین با 145 درصد رشد، بهترین مدیریت‎ها در بخش تحقق این هدف بوده‎اند.
وی با اشاره به اینکه 33 درصد اهداف مدیریت‌های کل شعب کشور درخصوص میزان تسهیلات اعطایی محقق شده گفت: استان ایلام با 54 درصد، خراسان‌جنوبی با 50 درصد و چهارمحال‌و‌بختیاری با 47 درصد رشد، موفق‎ترین مدیریت‎ها در این بخش بوده‎اند.
راحتی در خصوص مطالبات غیر جاری روستایی نیز میانگین درصد تحقق اهداف مدیریت‌های شعب را منفی 277 درصد دانست و بیان کرد: در این خصوص هم نسبت به ماه گذشته توفیق بسیار خوبی داشته‎ایم و مدیریت منطقه شرق تهران با 543 درصد تحقق هدف و استان اصفهان با 53 درصد کاهش مطالبات غیرجاری، بالاترین میزان تحقق اهداف در این بخش را داشته است.
وی افزود: در بخش وصول نقدی اقساط نیز 107 درصد اهداف محقق شده است و مازندران با 305 درصد، البرز با 272 درصد و چهارمحال‌و‌بختیاری با 225 درصد، بالاترین رشد را داشته‎اند.
سرپرست ادارهکل برنامه‎ریزی و ارزیابی عملکرد، توجه به تحقق متوازن اهداف راخواستار شد و گفت: باید کارها در فضای رقابتی سالم انجام شوند و مدیران هدفمندی را به تمامی کارکنان القا کنند.
مدیر امور استان‎ها و بازاریابی:
تلاش همه کارکنان، پیشبرد حداکثری تمام اهداف است
در ادامه این نشست، محمدحسین جوادیان فرزانه مدیر امور استان‎ها و بازاریابی اظهار کرد: تلاش تمامی کارکنان در مدیریت‎ها، پیشبرد حداکثری همه اهداف است و کارکنان وظیفه خود می‎دانند که با عملکرد مطلوب، جواب شایسته‎ای به زحمات مدیرعامل، هیأت‌مدیره و مدیران ارشد بانک بدهند.
وی افزود: عملکرد سه‌ماهه مدیریت‎ها، مورد قبول مدیران مناطق و استان ها و کارکنان مدیریت ها و شعب نیست، اما این امر به دلیل برخی مشکلات برون‎سازمانی و یا درون‎سازمانی است که بر عملکرد کل بانک تأثیر گذاشته است و یکی از این عوامل، عدم رعایت الگوی سود توسط بانک‎هاست که باعث خروج منابع از شعب شده‎اند.
جوادیان با اشاره به رکود اقتصادی وتأثیر آن بر عملکرد بانک‎ها بیان کرد: به‌رغم این اتفاقات، همکاران ما در مدیریت‎ها طیخردادماه، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اندودر بخش جذب منابع با بیش از 2 درصد رشد، حدود 34 درصد اهداف را محقق کرده‎اند.
وی افزود: در بخش جذب منابع صندوق پس‎انداز مسکن یکم، 38.5 درصد رشد را طی سه ماه شاهد بوده‎ایم و در بخش فروش اقساطی مسکن مهر نیز در خردادماه موفق به تحقق 74 درصد اهداف شده‎ایم و شش مدیریت رشد بالای 100 درصد را تجربه کرده‎اند.
مدیر امور استان‎ها و بازاریابی گفت: در بخش جذب منابع حساب سپرده سرمایه‎گذاری ممتاز از منفی 80 درصد هدف در پایان اردیبهشت‌ماه به بیش از 25 درصد اهداف در پایان خردادماه رسیده‎ایم و 11 مدیریت بیش از 100 درصد اهداف را محقق کرده‎اند.
وی افزود: در بخش تسهیلات اعطایی طی سه ماه 21 هزار میلیارد ریال اعطای تسهیلات داشته‎ایم که این رقم تنها در خردادماه معادل 11 هزار میلیارد ریال بوده که جمع تسهیلات پرداختی سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل 65 درصد رشد است و امیدواریم این روند در تیرماه بهبود بیشتری یابد.
مرادیان با اشاره به تحقق 148 درصدی اهداف در بخش وصول نقدی طی خردادماهتاکید کرد: در ماه‎های بعد، شاهد عملکرد بسیار بهتری در راستای تحقق اهداف خواهیم بود.
مدیر امور اعتباری عنوان کرد
برگزاری نشست با انبوه‎سازان و مقامات استانی اقدام صحیح مدیران استان‎ها
در ادامه این نشست، نادر قاسمی مدیر امور اعتباری، برگزاری نشست با انبوه‎سازان و مقامات استانی در حوزه بازاریابی و تشویق و ترغیب متولیان بخش مسکن و ساختمان را اقدام صحیح مدیران استان‎ها دانست که طی آن نظرات مدیران ارشد بانک به این افراد منتقل شد.
وی افزود: سیاست‎های روان اعتباری سال‌جاری باعث عملکرد مثبت مدیریت‎ها شد و امیدوارم که این روند همچنان ادامه پیدا کند.
مدیر امور اعتباری بیان کرد: افزایش سقف های تسهیلاتی در بخش مشارکت مدنی، عدم الزام به رسوب حساب جاری برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی، حذف نسبت مالکانه برای تعاونی های مسکن و سیاست تسهیل برای بنگاه های کوچک و متوسط، زمینه بسیار مناسبی را برای اعطای تسهیلات با رعایت بهداشت اعتباری و اعتبارسنجی مشتریان و رونق بخش مسکن فراهم کرده است.
قاسمی با اشاره به اینکه طیفروردین‌ماه سال جاری حدود2303 واحد از تسهیلات مشارکت اعم از با سپرده و بدون سپرده برخوردار شده‎انداظهار کرد: این آمار طی اردیبهشت‌ماه به میزان دو برابر افزایش پیداکرده و به 5284 واحد رسید و در خردادماه این رقم به 10 هزار واحد افزایش یافت.
وی افزود: درسه‌ماه اول سال 94 به 13 هزار واحد تسهیلات پرداخت ‌شده است و این رقم در سال‌جاری به 18 هزار واحد افزایش‌یافته که به‌لحاظ تعداد، 35 درصد رشد را نشان می‎دهد و ازلحاظ مبلغ، 80 درصد افزایش داشته است.
مدیر امور اعتباری در پایان بیان کرد: استان‎های خوزستان با 172 درصد، اصفهان با 148 درصد، قزوین با 145 درصد، سیستان‌و‌بلوچستان با 141 درصد، مازندران با 122 درصد و چهارمحال‌و‌بختیاری با 111 درصد توانسته‎اند تا سقف 170 درصد اهداف در بخش فروش اقساطی مسکن مهر را محقق کنند.
آخرین بروزرسانی 1395/4/23