پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

در نشست ارزیابی عملکرد تیرماه مدیریت ها مطرح شد:

بانک ظرفیت تبدیل به بزرگترین بانک منطقه ای را دارد

نشست شورای هماهنگی مدیران بانک و نشست ارزیابی عملکرد ماهانه مدیریت ها با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، روسای ادارات و مدیران عامل شرکت های وابسته به بانک به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور تمامی مدیران شعب استان ها برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر محمد هاشم بت شکن مدیر عامل بانک طی سخنانی با اشاره به این که فضای صنعت بانکداری کشور یک فضای پر التهاب و غبارآلود است، گفت: عملکرد بانک نشان-دهنده آن است که در مسیر حرفه ای خود حرکت کرده و فعالیت حرفه ای و تخصصی را بدون آن که تحت تاثیر فضاهای موجود باشیم ادامه می دهیم.
دکتر بت شکن با قدردانی از مجموعه کارکنان بانک در خصوص تلاش های انجام شده طی ماه جاری ادامه داد: در ماه گذشته پس از 12 سال موفق شدیم اوراق رهنی منتشر کنیم و این موضوع نقش پیشتازی بانک مسکن را برای ایجاد بازارها و ابزارهای جدید نشان می دهد.
مدیر عامل بانک با اشاره به این که گستره ارزیابی، پرسشگری و پاسخگویی باید تا سطح شعب پیش برود و فقط در مدیریت ها محدود نشود، اظهار کرد: در ماه گذشته شاهد این بودیم که بسیاری از مدیریت ها جریان سازی بسیار مثبتی را در استان های خود داشته و حرکت خوبی را در راستای اطلاع رسانی با هماهنگی ستاد بانک به طور مستمر آغاز کرده اند.
مدیرعامل بانک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص این که تمام تلاش های دولت باید در راستای بهبود وضعیت معیشتی، ایجاد اشتغال و توسعه کشور باشد، بیان کرد: خوشبختانه آمار و ارقام بانک نشان دهنده آن است که ما به عنوان یک بانک تخصصی به تقویت اشتغال و توسعه در کشور به سهم خودمان کمک می کنیم.
وی افزود: به دلیل این که در بخش مسکن تقاضای سرمایه گذاری زیادی وجود دارد و از زمان ایجاد تقاضا تا تولید، دو سال طول می کشد، سیکل های رونق و رکود فراوانی در این بخش وجود دارد.
دکتر بت شکن به بیان علل طولانی شدن سیکل های رکود پرداخت و اظهار کرد: وجود تورم چشم گیر در جامعه، کاهش قدرت خرید مردم و همچنین تفاوت نرخ سود سپرده و تورم در سال های گذشته باعث طولانی شدن سیکل های رکود شده است.
وی با اشاره به اقدامات لازم به منظور جلوگیری از بیشتر شدن عمق رکود اظهار کرد: گام اول افزایش توان خرید مردم و مهم ترین اقدام برای جلوگیری از رکود بیشتر، افزایش سقف تسهیلات خرید، گام دوم ایجاد شرایط برای خروج از رکود و گام سوم رونق اقتصادی است.
دکتر بت شکن بیان کرد: ما در حال حاضر در بخش مسکن در گام دوم هستیم یعنی شرایط برای خروج از رکود فراهم شده و تا بخش رونق اقتصادی فاصله داریم و به منظور کم کردن این فاصله با گام هایی مثل کاهش نرخ سود سپرده بانکی و پرداخت تسهیلات بانکی با سقف های بالاتر حرکت کرده ایم.
وی ادامه داد: زمانی می توان گفت رونق اقتصادی در بخش مسکن اتفاق افتاده که حجم معاملات بالا رفته، سرمایه گذاری در بخش مسکن و ساختمان افزایش پیدا کند، تعداد پروانه های صادره به نسبت دوره های مشابه افزایش پیدا کند و نهایتا میزان تسهیلات پرداختی افزایش چشم گیری داشته باشد.
دکتر بت شکن با تاکید بر این که هیات مدیره بانک به دنبال انجام یک فعالیت ماندگار برای بانک مسکن است گفت: باید 450 هزار میلیارد ریال که خط اعتباری مسکن مهر است و تا 30 سال در اختیار بانک است تبدیل به افزایش سرمایه بانک شود و سرمایه بانک مسکن تبدیل به 500 هزار میلیارد ریال شود.
وی افزود: استدلال ما این است که بانک مسکن این ظرفیت را دارد که به بزرگترین بانک منطقه ای تبدیل شود و با توجه به این که مانده تسهیلات بانک 122 هزار میلیارد تومان است و کمترین میزان مطالبات شبکه بانکی به بانک مسکن اختصاص دارد؛ در صورت اصلاح ساختار سرمایه ای، امکان تبدیل بانک به بزرگترین بانک توسعه ای منطقه وجود دارد.
عضو هیات مدیره بانک:
افزایش قیمت اوراق حق تقدم خرید مسکن تهدید و فرصتی برای بانک است
در ادامه این نشست ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک به بررسی عملکرد 4 ماه ابتدای سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته پرداخت و اظهار کرد: در بخش تسهیلات خرید و مشارکت مدنی رشد قابل توجهی به چشم می خورد و با توجه به آمارهای محاسبه شده در مبلغ پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی بیش از 90 درصد و در تعداد واحدها نیز 15 درصد رشد داشته ایم.
وی افزود: در بخش مبلغ تسهیلات خرید بیش از 61 درصد رشد و در تعداد آن 12 درصد رشد داشته ایم و در مجموع بخش های خرید و ساخت مسکن از لحاظ مبلغی 76 درصد و از لحاظ تعدادی 14 درصد رشد را شاهد بوده ایم.
رحیمی انارکی با اشاره به مصوبات اخیر بانک بیان کرد: تصویب طرح عید تا عید، افزایش ضریب اقساط پلکانی در صندوق پس انداز مسکن یکم و کاهش 10 درصدی مبلغ اقساط، پرداخت تسهیلات مسکن زوجین در قالب اوراق حق تقدم خرید مسکن و بدون محدودیت زمانی تاریخ عقد و کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به 11 درصد از جمله اقدامات بانک بود که باعث افزایش قابل توجه و رشد حساب های افتتاحی در 1 ماه اخیر شده است.
وی افزود: میانگین افتتاح حساب روزانه حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در سال 94، حدود 169 فقره بود که این رقم در یک هفته اخیر به 450 فقره رسیده است. همچنین مانده سپرده ممتاز به بیش از 200 هزار میلیارد ریال رسید که این امر، اهداف تعیین شده بانک را محقق کرده است.
عضو هیات مدیره با اشاره به افزایش قیمت اوراق حق تقدم خرید مسکن به بیش از 100 هزار تومان، گفت: این امر هم یک تهدید و هم یک فرصت برای بانک است و به منظور عرضه بیشتر و جلوگیری از افزایش شدید قیمت اوراق، هیات مدیره بانک قابلیت استفاده از اوراق صادره سال 93 را به مدت 6 ماه تمدید کرد.
عضو هیات مدیره بانک:
حساب صندوق ممتاز باعث کاهش قیمت تمام شده پول می شود
در ادامه این نشست علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره اظهار کرد: آمارها بیانگر عملکرد مطلوب بانک در جذب منابع و پرداخت تسهیلات در شرایط سخت اقتصادی کنونی است. این آمارها از سویی دیگر نشان از تلاش های فراوان و خوب کارکنان در شعب، ستاد و مدیریت ها و وجود حمیت و کار تیمی در بانک دارد.
وی به افزایش مانده مطالبات از اواخر سال گذشته تا پایان تیرماه سال جاری اشاره کرد و افزود: همانطور که عملکرد مدیریت ها در بخش منابع و مصارف مناسب بوده این انتظار وجود دارد که در حوزه وصول مطالبات به ویژه در بخش مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن نیز فعالیت های هدفمند و برنامه ریزی-های مناسب برای تحقق اهداف از سوی آنها صورت پذیرد. 
بلگوری به اهمیت قیمت تمام شده پول در بانک اشاره و تصریح کرد: قیمت تمام شده پول در بانک، روند کاهشی داشته و برای استمرار این رویه یکی از ابزارهای مناسب، حساب صندوق ممتاز می باشد زیرا این حساب علاوه بر سوددهی مناسب برای مشتریان، قیمت تمام شده پول را نیز کاهش می دهد.
عضو هیات مدیره وضعیت نقدینگی بانک را مناسب ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به جذب منابع خوب در ماه های اخیر باید با بازاریابی هدفمند و به کارگیری تمام ابزارها و امکانات موجود، مشتریان قدیمی و انبوه ساز در بخش مسکن و ساختمان را جذب کرده تا با افزایش جریان پول در بانک، در مسیر کاهش هزینه و افزایش درآمدهای بانک، گام های مثبت تری برداریم.
عضو هیات مدیره بانک:
تمام سعی و تلاش مدیران در مسیر استرداد حقوق کارکنان است
همچنین در این نشست جعفرآقاملایی عضو هیات مدیره به دیدگاه جامعه در روزهای اخیر نسبت به سیستم بانکی اشاره کرد و گفت: شرایط فعلی یکی از سخت ترین شرایط پیش روی بانک های دولتی است اما آمارها نشان می دهد کارکنان بانک به خوبی در برابر این دیدگاه ها مقاومت کرده اند.
وی ادامه داد: تمام سعی و تلاش مدیران در مسیر استرداد حقوق کارکنان است بنابراین امیدوار هستیم با همراهی تمامی کارکنان از این شرایط سخت به سلامت عبور کنیم. 
آقاملایی ارزیابی عملکرد شش ماهه را مهم توصیف کرد و افزود: باتوجه به مدت باقیمانده تا پایان شهریورماه از مدیریت ها انتظار داریم با به کارگیری تمام توان و ابزارها، نسبت به بهبود عملکرد و تحقق اهداف تعیین شده در شش ماه سال جاری تلاش کنند.
اهمیت وصول مطالبات، کاهش NPL، افزایش منابع صندوق مسکن یکم و رعایت بهداشت اعتباری در پرداخت تمامی تسهیلات با سپرده و بدون سپرده از دیگر موارد مطرح شده از سوی عضو هیات مدیره بود.
آقاملایی به اهمیت راه اندازی میز مشاور در شعب منتخب استان ها اشاره کرد و گفت: باید تمامی کارکنان با تسلط و آگاهی کامل بر بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک در تمامی بخش های منابع و مصارف، خود یک مشاور حرفه ای باشند و بتوانند مشتریان را به نحو صحیح و شایسته راهنمایی کنند.
عضو هیات مدیره بانک:
راه اندازی سیستم شتاب هفت در بانک در کمترین زمان ممکن و با موفقیت انجام شد
در ادامه این نشست محسن عزیزی عضو هیات مدیره، به راه اندازی سیستم "شتاب هفت" در بانک اشاره کرد و گفت: بانک مسکن به عنوان اولین بانک در راه اندازی سیستم شتاب هفت، موفق شد این پیاده-سازی را در کمترین زمان ممکن و با موفقیت انجام دهد که در نهایت منجر به تقدیر رسمی معاون بانک مرکزی از بانک شد؛ این استاندارد توانایی بانک برای پیاده سازی انواع خدمات بانکداری الکترونیک را افزایش می دهد.
عضو هیات مدیره امنیت اطلاعاتی در بانک را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: امنیت اطلاعات در تمامی سطوح بانک به حدی است که هرگونه حمله سایبری قبل از عمل، شناسایی و دفع می شود. 
عزیزی در ادامه اظهار داشت: سایت اطلاع رسانی بانک از سایت تراکنش ها کاملا مجزا است و برای هرکدام از آنها تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و به هیچ عنوان به راحتی قابل هک نیستند. بنابراین از تمام کارکنان انتظار می رود که با درایت کامل در مسیر رفع دغدغه های مشتریان و حفظ نام و نشان و اعتبار بانک تلاش کنند. 
وی به اهمیت بحث مقررات مبارزه با پولشویی اشاره و تصریح کرد: اگر قرار بر این باشد که سیستم بانکی ایران وارد عرصه بین المللی شود، بحث مقررات مبارزه با پولشویی از موضوعات بسیار بااهمیت است که باید به طور جدی از سوی تمام کارکنان رعایت شود. 
عزیزی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که کارکنان ضمن ارایه بهترین و سریعترین خدمات به مشتریان، مقررات مبارزه با پولشویی را رعایت کنند.
مدیر امور طرح و برنامه برنامه های کلان بانک را ارزیابی کرد
در ادامه این نشست محمدحسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه به ارزیابی 12 برنامه کلان بانک پرداخت و اظهار کرد: اولین هدف تعیین شده برای بانک تامین مالی خرید، ساخت و تعمیر یک میلیون واحد مسکونی بود که 44 درصد هدف در این بخش تا کنون محقق شده است. 
وی افزود: پشتیبانی از تامین مالی ساخت شهرک‌های جدید در سواحل مکران از طریق راه‌اندازی موسسه پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای و صندوق زمین و ساختمان نیز دومین هدف بود که پیش نویس دستورالعمل تاسیس شرکت‌های پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای توسط بانک مرکزی تهیه شده و در حال بررسی و نهایی‌سازی در شورای فرعی شورای پول و اعتبار است.
مرادی با اشاره به اعطای تسهیلات به منظور تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر به عنوان سومین هدف بانک بیان کرد: طی سال جاری بیش از 3 هزار واحد مسکونی به مبلغ 3549 میلیارد ریال از تسهیلات احداث طرح مسکن مهر بهره مند شده اند. 
وی افزود: ارایه خدمات حساب امانی و تضمین معاملات اقساطی به انبوه‌سازان و پشتیبانی از راه‌اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان نیز چهارمین هدف بود که دستورالعمل حساب امانی و طرح تضمین معاملات فروش‌اقساطی مسکن تهیه و به شبکه بانک ابلاغ شد.
مدیر امور طرح و برنامه ارایه خدمات مدیریت دارایی‌ها به منظور تامین مالی شهر جدید پردیس را پنجمین هدف دانست و گفت: در سال گذشته مکاتباتی با بانک مرکزی به منظور تامین مالی انجام شد اما به دلیل عدم پیش‌بینی در قانون بودجه سنواتی شرکت عمران شهر جدید پردیس اجرایی نشد و در سال جاری و با توجه به اعتبار پیش‌بینی شده در قانون بودجه سال 95 کشور، مکاتبه با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین مالی بخش بانکی در حال انجام است.
وی افزود: عاملیت انتشار اوراق مشارکت دولت به منظور واگذاری آن به پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی نیز ششمین هدف بانک بود که پس اخذ مجوز از بانک مرکزی به منظور انتشار و فروش 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح‌های عمرانی انتفاعی دولت، تا کنون مبلغ 27195 میلیارد ریال به فروش رسیده است. 
مرادی اظهار کرد: عاملیت انتشار اوراق صکوک و خدمات تامین مالی خارجی برای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی نیز هدف بعدی بانک بود که مطالعاتی بر روی آن انجام شده و در دست بررسی و اقدام قرار دارد.
وی اصلاح ساختار مالی بانک با افزایش سرمایه، وصول مطالبات از دولت و تضمین‌نامه دولت برای بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را هشتمین هدف بانک دانست و بیان کرد: در قانون بودجه سال 95 کشور پیش بینی شده که سرمایه بانک از محل دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی 50 هزار میلیارد ریال افزایش یابد و گزارش توجیهی آن به هیات مدیره بانک ارایه شده و لازم است آیین‌نامه اجرایی آن از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین و ابلاغ شود.
مدیر امور طرح و برنامه گفت: تجهیز منابع بانک از طریق انتشار اوراق مشارکت، صکوک و اوراق رهنی و سپرده‌ها نیز هدف بعدی بانک است و در خصوص انتشار صکوک مکاتباتی با سازمان نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور صورت پذیرفته و به احتمال زیاد حدود هزار میلیارد ریال صکوک اجاره در شهریور ماه سال جاری انتشار خواهد یافت.
وی افزود: اصلاح اساسنامه و تجدید ساختار بانک متناسب با ظرفیت توسعه‌ای تخصصی دهمین هدف بانک است که پیش‌نویس اساسنامه بانک تهیه و به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است.
مرادی راه‌اندازی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری بین‌المللی املاک و مستغلات به منظور جذب سرمایه‌های خارجی و پشتیبانی و تامین مالی احداث و بهره‌برداری از آزادراه پردیس را هدف های بعدی بانک دانست و گفت: این موضوعات همچنان در حال پیگیری است.
مدیر امور طرح و برنامه، راه‌اندازی لیزینگ بخش مسکن را از برنامه های جدید بانک دانست و اظهار کرد: پیش نویس این بخش توسط بانک مرکزی تهیه شده و در انتظار تصویب شورای پول و اعتبار است.
وی در ادامه به بررسی اهداف مدیریت ها و آمار عملکرد 4 ماهه آن پرداخت و بیان کرد: در ماه گذشته فاصله تحقق اهداف نسبت به ماه های قبل بسیار کمتر شده و این روند نیز در تیر ماه ادامه داشته است و همچنین تعداد مدیریت های قرار گرفته در منطقه سبز نیز بسیار بیشتر شده است.
مرادی با اشاره به درصد تحقق هدف کل سپرده‌ها با احتساب منابع صندوق نزد کارگزاری اظهار کرد: 49 درصد اهداف در این بخش طی تیرماه و 94 درصد اهداف در بخش سپرده ممتاز با احتساب منابع صندوق نزد شعبه مرکزی محقق شده است.
مدیر امور طرح و برنامه با اشاره به منابع صندوق پس‌انداز مسکن یکم بیان کرد: 42 درصد این هدف تا تیرماه محقق شده و در خصوص قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز نیز تنها 13 درصد اهداف محقق شده است.
وی افزود: در بخش فروش اقساطی مسکن مهر 61 درصد، در بخش تسهیلات اعطایی 38 درصد و در بخش وصول نقدی اقساط نیز 81 درصد اهداف تا تیرماه محقق شده اند و در تمامی بخش های ذکر شده، پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به قبل مشاهده می شود.
مرادی اظهار کرد: در بخش های کاهش کل مطالبات غیر جاری، کاهش مطالبات غیر جاری غیر روستایی و کاهش مطالبات غیر جاری روستایی نیز با وجود عملکرد منفی، روندی رو به رشد را طی تیرماه شاهد هستیم و امیدواریم که به زودی این روند بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کند.
مدیر امور طرح و برنامه با اشاره به عملکرد مدیریت ها طی تیرماه اظهار کرد: در بیشتر بخش ها، عملکرد مدیریت ها روندی رو به رشد داشته و این امر به خصوص در بخش های کل سپرده‌ها با احتساب منابع صندوق نزد کارگزاری، سپرده ممتاز با احتساب منابع صندوق نزد شعبه مرکزی و قرض‌الحسنه جاری و پس‌انداز بسیار قابل ملاحظه بوده است.
سرپرست اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد:
نرم افزار "تابلو" برای دسترسی به عملکرد مدیریت ها و شعب راه اندازی می شود
در ادامه این نشست فریبرز راحتی سرپرست اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد با اشاره به امکان تهیه سیستمی گزارش ارزیابی عملکرد مدیریت ها بیان کرد: با همکاری و هماهنگی اداره کل فناوری اطلاعات نرم افزاری به نام "تابلو" تولید و تا پایان مرداد ماه سال جاری راه اندازی می شود و به وسیله آن، تمامی شعب و مدیریت ها می توانند عملکرد خود را مشاهده کنند.
وی در ادامه به ارزیابی عملکرد مدیریت های شعب طی تیر ماه پرداخت و گفت: در بیشتر بخش ها شاهد رشد نسبت به ماه های گذشته بوده ایم و امیدوارم این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد.
راحتی با اشاره به عملکرد مدیریت ها در بخش سپرده قرض الحسنه پس انداز و جاری اظهار کرد: سه استان کهگیلویه و بویراحمد، اردبیل و سمنان در این بخش بهترین عملکرد را داشته اند و در بخش جمع سپرده ممتاز نیز استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و همدان جزو موفق ترین مدیریت ها بوده اند.
وی افزود: در بخش صندوق پس انداز مسکن یکم نیز سه استان زنجان، خراسان شمالی و لرستان بهترین عملکرد را داشته اند و استان های سمنان، چهارمحال و بختیاری و گیلان نیز از موفق ترین مدیریت ها در بخش کل سپرده ها بدون احتساب منابع صندوق آباد نزد کارگزاری بوده اند.
سرپرست اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد همچنین با اشاره به کل سپرده ها با احتساب منابع صندوق آباد نزد کارگزاری گفت: سه استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری و گیلان در این بخش و استان-های خوزستان، اصفهان و سیستان و بلوچستان در بخش فروش اقساطی واحدهای طرح مسکن مهر از موفق ترین استان ها بوده اند.
راحتی با ذکر میزان تسهیلات اعطایی و وصول نقدی اقساط بیان کرد: سه استان چهارمحال و بختیاری، منطقه شرق تهران و خراسان جنوبی در بخش تسهیلات اعطایی و سه استان مازندران، البرز و چهارمحال و بختیاری در بخش وصول نقدی اقساط بهترین عملکرد را داشته اند.
وی افزود: استان های سیستان و بلوچستان، اصفهان و قم در بخش های کاهش مطالبات غیرجاری غیرروستایی و کاهش کل مطالبات غیرجاری بهترین عملکردها را داشته اند و سه استان منطقه غرب تهران، یزد و قم نیز در بخش کاهش مطالبات غیرجاری روستایی سه مدیریت برتر شده اند.
مدیر امور استان ها و بازاریابی:
تحقق 152 درصد اهداف رشد منابع طی تیرماه نشان از تلاش کارکنان دارد
در ادامه این نشست محمدحسین جوادیان فرزانه، مدیر امور استان ها و بازاریابی با اشاره به عملکرد مدیریت ها طی تیرماه سال جاری اظهار کرد: رشد 4 درصدی منابع طی تیرماه و تحقق 152 درصدی اهداف این ماه، نشان از تلاش کارکنان دارد. 
وی افزود: طی تیرماه سال جاری نزدیک 8 درصد رشد در منابع صفر درصدی داشتیم و در بخش تسهیلات اعطایی نیز آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشدی بیش از 60 درصد را نشان می دهد. 
مدیر امور استان ها و بازاریابی با اشاره به تحقق نزدیک به 80 درصدی اهداف در بخش وصول نقدی بیان کرد: با توجه به اعطای تسهیلات جدید، توجه به امر وصول مطالبات باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
مدیر امور اعتباری:
22 مدیریت اهداف خود را محقق کرده اند
در پایان این نشست نادر قاسمی، مدیر امور اعتباری با اشاره به روند پرداخت تسهیلات از ابتدای سال جاری اظهار کرد: این روند، بسیار رو به رشد بوده است و تا کنون 22 مدیریت اهداف خود را محقق کرده-اند.
وی افزود: یکی از اهداف مهم بانک، اعطای 50 درصد تسهیلات بخش مسکن از کل شبکه بانکی است و مدیریت ها باید توجه داشته باشند که 70 درصد از این تسهیلات را باید طی 6 ماه ابتدای سال جاری پرداخت کنند.
قاسمی با اشاره به عدم لزوم شرط رسوب حساب جاری برای پرداخت تسهیلات بیان کرد: پرداخت تسهیلات توسط شعب باید به گونه ای باشد که گردش منابع در حساب جاری فرد صورت پذیرد.
مدیر امور اعتباری اعطای تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط را نیز بسیار حایز اهمیت ارزیابی و ابراز کرد: اعطای این تسهیلات باید منطبق با دستورالعمل ها باشد و با توجه به لزوم ارسال آمار آن به بانک مرکزی، باید مدیریت ها هر ماه نسبت به ارسال آن به ستاد مرکزی اقدامات لازم را به عمل آورند.
وی در ادامه با اشاره به لزوم اعطای تسهیلات ازدواج گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی، باید ماهانه به حداقل 3 هزار نفر تسهیلات ازدواج اعطا شود و با توجه به اهمیت این تسهیلات، در صورتی که مدیریتی تمامی اعتبار تامین شده در این بخش را استفاده کرد، امکان تامین اعتبار در این بخش وجود دارد
آخرین بروزرسانی 1395/5/19