پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

در پنجمین نشست ارزیابی عملکرد مدیریت ها مطرح شد:

دست یابی بانک به موفقیت های مطلوب طی ماه های گذشته

در پنجمین نشست ارزیابی عملکرد مدیریت ها که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و روسای ادارات و مدیریت های سراسر کشور و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، دکتر محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک با تشکر از زحمات تمام کارکنان در سال جاری، اظهار امیدواری کرد که با پیگیری مستمر اعضای هیات مدیره و روسای ادارات، موضوع حقوق و دستمزد و تسهیلات رفاهی کارکنان به روال عادی خود بازگردد.

وی افزود: برگزاری ماهانه مجامع ارزیابی عملکرد مدیریت ها باعث ایجاد حساسیت به منظور بهبود عملکردها شد و رشد عملکرد مدیریت ها را در پی داشت. همچنین برگزاری این مجامع سبب تسهیل ارزیابی عملکرد 6 ماهه مدیریت ها خواهد شد.
دکتر بت شکن با اشاره به ارزیابی عملکرد ادارات در ماه های آینده بیان کرد: در این صورت مدیریت ها و شعب با عملکرد ادارات آشنا شده و گامی مهم در جهت اهداف مشترک برخواهیم داشت.
مدیرعامل بانک در ادامه اظهار کرد: در طول ماه های گذشته توانستیم با عملکرد خوب کارکنان به دستاوردهای مهمی دست یابیم.
وی افزود: تصویب افزایش 100 هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک در مجلس شورای اسلامی یکی از این دستاوردهاست و در حال حاضر بانک مسکن با سرمایه 133 هزار میلیارد ریالی یکی از بزرگترین بانک های کشور است و نسبت کفایت سرمایه آن 28 می باشد.
دکتر بت شکن همچنین کاهش نرخ سود تسهیلات بانک و اعلام آن توسط رییس جمهور را نیز یکی دیگر از موفقیت های بانک دانست و گفت: سطح تاثیرگذاری و اهمیت فعالیت های بانک باعث شده تا این خبر توسط رییس جمهور و به عنوان هدیه هفته دولت اعلام شود.
مدیرعامل بانک با اشاره به عملکرد خوب مدیریت ها در بخش اعطای تسهیلات بیان کرد: در این بخش، مدیریت های چهارمحال و بختیاری، اردبیل و شرق تهران رشد بسیار خوبی را نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته اند و امیدوارم که اعطای تسهیلات انجام شده در تمام مدیریت ها با رعایت بهداشت اعتباری و در بخش مسکن باشد.
وی افزود: در بخش افتتاح صندوق پس انداز مسکن نیز مدیریت های لرستان، زنجان، خراسان شمالی و سمنان عملکردهای بسیار خوبی را داشته اند و بیش از 100 درصد اهداف را محقق کرده اند.
دکتر بت شکن حجم مطالبات غیرجاری مدیریت ها را قابل قبول ندانست و بر لزوم تشکیل کارگروهی به منظور کاهش این مطالبات تاکید کرد.
مدیرعامل بانک برگزاری کارگاه آموزشی راهکار جامع تامین مالی را بسیار موثر دانست و اظهار امیدواری کرد که این کارگاه برای روسای شعب ممتاز تمام مدیریت ها برگزار شود.
 
رحیمی انارکی:
هدف اصلی بانک در سال جاری پرداخت تسهیلات در حوزه بافت فرسوده است

در ادامه این نشست ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک با اشاره به کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم، آن را یک اتفاق خوب برای بانک عنوان کرد و افزود : این رویداد مبارک که با تدبیر مدیرعامل بانک به وجود آمد در سطح ملی بسیار مورد استقبال قرار گرفت و نتایج اجتماعی بسیار خوبی برای بانک به دنبال داشت.
وی تصریح کرد : همانطور که از ابتدای سال اشاره شد جهت گیری اصلی بانک در پرداخت تسهیلات بیشتر در حوزه بافت های فرسوده است که در چند ماهه اخیر نیز برای تحقق این هدف تلاش های گسترده ای در بانک صورت گرفته تا زمینه و بستر این هدف به خوبی ایجاد شود.
رحیمی انارکی ادامه داد : کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم در بافت های فرسوده در راستای سیاست بانک در پرداخت بیشتر تسهیلات در این بخش بود که از سال گذشته با حذف شرط خانه اولی در این بخش کلید خورد و در سال جاری نیز با هدف پیشبرد قوی تر این سیاست، تفاوت کاهش نرخ سود در این بخش نسبت به سایر بخش های شهری مد نظر قرار گرفت .
وی به مصوبه هیات مدیره درخصوص موافقت با تمدید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن سال 93 به مدت شش ماه، اشاره کرد و افزود : باتوجه به کاهش صدور اوراق ممتاز در ماه های اخیر این مصوبه کمک شایانی در جلوگیری از افزایش قیمت اوراق کرد.
عضو هیات مدیره نتایج حاصل از صدور اوراق بهادار به پشتوانه تسهیلات رهنی (mbs) را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت : تمامی سه هزار میلیارد ریال منابع جذب شده از طریق صدور این اوراق با هدف پرداخت تسهیلات خرید بدون سپرده به طور کامل در مدیریت ها توزیع شد که این یک دستاورد بزرگ برای بانک بود . همچنین اقدامات لازم برای صدور ده هزار میلیارد ریال از این اوراق تا پایان مهرماه در حال اجرا می باشد.
وی در پایان سخنان خود به برخی دیگر از مصوبات هیات مدیره در حوزه ساختار مدیریت ها و ایجاد حوزه ها در برخی استان ها اشاره و هدف از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ، قرض الحسنه ازدواج و مسکن روستایی را تحقق رسالت اجتماعی بانک عنوان کرد.


تاکید آقاملایی بر تلاش بیشتر کارکنان در انجام فعالیت ها
جعفر آقا ملایی عضو هیات مدیره طی سخنانی با قدردانی از تلاش کارکنان مدیریت ها و شعب در جذب منابع طی ماه های اخیر به برگزاری مجمع ارزیابی عملکرد مدیریت ها وشعب طی شش ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و از آنان خواست در فرصت کوتاه باقی مانده تا برگزاری مجمع در مهر ماه ، تلاش خود را افزایش دهند .
عضو هیات مدیره در ادامه سخنان خود به بیان مطالبی درخصوص برقراری مجدد تسهیلات کارمندان پرداخت وگفت : با تلاش بسیار زیاد مدیرعامل بانک ، اعضای هیات مدیره ومسوولان ادارات کل امور کارکنان و رفاه کارکنان در این خصوص و طی مجمعی که با حضور تمامی بانک ها برگزار شد تصمیم گیری هایی در خصوص دستور العمل اجرایی آن صورت گرفت که منجر به ارسال صورت جلسه ای برای مقام عالی وزارت امور اقتصادی ودارایی شد و درصورت تایید در هفته های آینده پرداخت تسهیلات به کارکنان از سرگرفته خواهد شد.
آقا ملایی تاکید کرد: پرداخت مجدد تسهیلات به کارکنان درشرایط فعلی کار بسیار بزرگی محسوب می شود و به طور یقین در آینده موانع آن از سرراه برداشته خواهد شد.
عضو هیات مدیره در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس حاکم بر سیستم بانکی درخصوص پرداخت تسهیلات ازدواج از تمامی مدیریت ها خواست که تلاش بیشتری را در این خصوص به کار گیرند تا عقب ماندگی ها در این بخش را جبران کنیم.
آقا ملایی در پایان سخنان خود از مسوولان مدیریت های شعب خواست به گزارش های اداره کل بازرسی درخصوص آمار اقساط معوقه شعب توجه بیشتری داشته باشند.

 

علیرضا بلگوری:
کاهش قیمت تمام شده پول طی ماه گذشته روند بسیار مناسبی را نشان می دهد

در ادامه این نشست علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره بانک با اشاره به استفاده از بازار سرمایه در کنار بازار پول اظهار کرد: طی دو سال گذشته توانستیم با کمک سازمان بورس و اوراق بهادار و ادارات مرتبط بانک، ابزارها و نهادهای مالی جدیدی را راه اندازی کنیم.
وی افزود: انعقاد توافق نامه میان بانک و شرکت عمران و مادرتخصصی شهرهای جدید پردیس، یکی از روش های نوین تامین مالی بود که برای اولین بار در کشور اتفاق افتاد و طولانی شدن مراحل انعقاد این قرارداد به همین دلیل بوده است.
عضو هیات مدیره با اشاره به کاهش قیمت تمام شده پول طی ماه گذشته اظهار کرد: کاهش یک درصدی قیمت تمام شده پول طی ماه گذشته روند بسیار مناسبی را نشان می دهد که در صورت ادامه تا آخر سال، به هدف بانک در این بخش خواهیم رسید.
بلگوری همچنین با اشاره به رتبه بندی بانک در میان بانک های دولتی اظهار امیدواری کرد که با سعی و تلاش بیشتر تمام کارکنان به رتبه بالاتری در جدول دست یابیم.
 
محسن عزیزی:
ارزیابی کردن عملکرد بانک اقدامی مثبت است

محسن عزیزی عضو هیات مدیره بانک نیز با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بانک و مدیریت ها از تلاش مدیریت های استان ها و مناطق قدردانی کرد.
وی افزود: از فرصتی که تا پایان سال باقی مانده است کمال استفاده را در جهت ارتقای فعالیت های بانک انجام گیرد.

آخرین بروزرسانی 1395/8/4