پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

گزارش عملکرد تنها بانک پشتیبان طرح ملی مسکن مهر از میزان پرداختی ها در سال 95

پرداخت تسهیلات مسکن مهر از مرز 47هزار میلیارد تومان گذشت

حجم پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مهر بانک مسکن در سراسر کشور از مرز 47هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، این بانک از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا 21 بهمن ماه سال جاری، رقمی معادل 47 هزار و 408 میلیارد تومان برای ساخت 2 میلیون و 359 هزار و 480 واحد مسکونی مهر پرداخت کرد.
این میزان پشتیبانی مالی بانک مسکن از طرح مسکن مهر باعث شده پروژه های این طرح در کل کشور 86 درصد پیشرفت فیزیکی پیدا کند به طوری که کار ساخت یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی مهر به پایان رسیده و بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی نیز به متقاضیان واگذار شده است.
بر اساس این گزارش،بانک مسکن در دولت یازدهم نه تنها مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن را تسهیل کرد و نیاز مالی این پروژه ها را پاسخ داد بلکه در وصول به موقع تسهیلات از مالکان واحدهای مسکونی مهر نیز توانست در مقایسه با سال های قبل از 92، پیشرفت قابل ملاحظه پیدا کند.
در این خصوص، آمارها حکایت از آن دارد که در دوره دولت دهم، برای 26 درصد از واحدهای مسکونی مهر ساخته شده در زمین های 99ساله، کارت قسط صادر شد و واحدها به مرحله فروش اقساطی (شروع بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر از طریق پرداخت اقساط ماهانه) رسیدند اما در سال های گذشته از فعالیت دولت یازدهم، برای 36 درصد این واحدها، کارت قسط صادر شده است.
این گزارش حاکی است،بانک مسکن در دولت یازدهم توانست با نظم بخشی به دخل و خرج مسکن مهر، از یک سو امکان بازپرداخت –بازگشت- تسهیلات مسکن مهر را با صدور کارت قسط برای پروژه های آماده واگذاری،‌ فراهم کند و از سوی دیگر موفق شد با استفاده مجدد از منابع وصولی حاصل از پرداخت اقساط مسکن مهر، امکان تامین مالی پروژه های باقی مانده مسکن را بوجود بیاورد.
کارشناسان مسکن معتقدند: بانک عامل بخش مسکن در استفاده از خط اعتباری بانک مسکن برای مسکن مهر، نقشه پربازده و کم هزینه را در دستور کار قرار داده است. در قالب این نقشه، منابع مالی اختصاص داده شده به پروژه های مسکن مهر، در مسیر بازگشت، مجدداً برای پرداخت تسهیلات، بکار گرفته می شود که این موضوع نیاز طرح مسکن مهر به شارژ مجدد خط اعتباری مسکن مهر که فوق العاده پرهزینه و تورم زا محسوب می شود را برطرف کرده است.
شایان ذکر است ، از ابتدای سال جاری تا دی ماه، برای 98 هزار و 284 واحد مسکونی مهر، عملیات فروش اقساطی و صدور کارت قسط توسط بانک مسکن انجام شد. بیشترین فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر، در استان اصفهان نسبت به سایر استان های کشور، انجام شد.

 

آخرین بروزرسانی 1395/12/3