پربازدیدترین اخبار پربازدیدترین اخبار

با حضور عضو هیات مدیره بانک برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید شعب گلستان

طی مراسمی با حضور عضو هیات مدیره، مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست، مشاور مدیرعامل در امور منابع انسانی، مدیر امور استانها و مناطق و رییس اداره کل امور شعب استانها، مدیر جدید شعب گلستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت گلستان، در این مراسم که برخی از مسوولان استانی، روسای شعب استان، کارکنان مدیریت و همکاران بازنشسته حضور داشتند، طی حکمی از سوی دکتر بتشکن مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک، محمد غفوریان به سمت مدیر جدید شعب گلستان معرفی و از زحمات احمد پاکنیت مدیر شعب سابق این استان قدردانی شد.

در این مراسم جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک طی سخنانی از دوران خدمت خود در مدیریت شعب گلستان در سمت مدیر شعب به عنوان یکی از بهترین دورانهای خدمت خود در سالهای گذشته یاد کرد و گفت: سال 1396 که با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شده است سالی مبارک و مایه خیر و برکت خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بانک در روزهای پایانی سال افزود: یکی از کارهای بسیار مهم و شاخصی که با پیگیری جدی مدیرعامل بانک در این خصوص انجام شد، افزایش سرمایه بانک از مبلغ 30 هزار میلیارد ریال به 80 هزار میلیارد ریال بود.

عضو هیات مدیره در ادامه، دستاوردهای بانک در بخش کلان و در سطح کشور طی سال 95 را بیان کرد و گفت: رشد 47 درصدی در حوزه پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی و 74درصدی در بخش تسهیلات خرید خانه، نشان از عملکرد مطلوب بانک دارد.

وی در ادامه از اعطای 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات در سایر بخشها و همچنین فروش اقساطی تعداد 744/1 هزار واحد مسکن مهر و وصول نقدی اقساط به مبلغ 150 هزار میلیارد ریال با تلاش و زحمات تمامی کارکنان خبر داد و افزود: در سال 95 نرخ سود تسهیلات حساب صندوق پسانداز مسکن یکم به عدد 8 درصد در بافتهای فرسوده و 5/9 درصد در سایر مناطق شهری کاهش یافت که این امر به صورت داوطلبانه توسط بانک انجام شد بهگونهای که رییس جمهور این خبر مهم را در هفته دولت به عنوان هدیه به ملت ایران اعلام کرد.

آقاملایی از کاهش 3 درصدی نرخ بهای تمام شده پول در بانک خبر داد و گفت: بانک مسکن با رعایت قوانین و مقررات مربوط به نرخهای سود، علیرغم خروج منابع آن در برخی مقاطع و با توجه به عدم رعایت نرخهای سود مصوب بانک مرکزی از سوی برخی از بانکها توانست نرخ بهای تمام شده پول خود را به 3 درصد کاهش دهد و این کار بسیار بزرگی بود که صورت پذیرفته است.

عضو هیات مدیره با تشکر و قدردانی از تلاشها و زحمات احمد پاکنیت مدیر سابق شعب استان طی دوران خدمت وی، مدیر جدید شعب استان را به عنوان یکی از نیروهای کارآمد، باتجربه و آگاه و مسلط به امور خواند و ابراز امیدواری کرد تا با تعامل و همکاری تمامی کارکنان مدیریت و شعب شاهد رشد و موفقیتهای بیشتر استان گلستان باشیم.

وی همچنین به اهداف جدیدی که توسط مدیرعامل بانک برای مدیر جدید گلستان تعیین شده، اشاره کرد و گفت: رتبه این مدیریت باید در پایان سال 96 از 7 به 6 و در سال 97 نیز به رتبه پنجم ارتقا یابد و سهم منابع بانک استان از کل منابع بانکهای استان در سال 96 از 7 درصد به 8 درصد و در پایان سال 97 به 10 درصد برسد.

عضو هیات مدیره اضافه کرد: مدیریت گلستان با تلاش تمامی کارکنان مدیریت و شعب باید تا پایان سال 96 حداقل یک شعبه و در پایان سال 97، دو شعبه هزارمیلیاردی داشته و با توجه به اینکه 16 شعبه استان در حال حاضر در منطقه سبز قرار دارند، انتظار میرود در پایان سال 96، 21 شعبه از 29 شعبه استان در این منطقه ارزیابی عملکرد قرار گیرند و در پایان سال 97 نیز تمامی 29 شعبه استان در این منطقه قرار داشته باشند.

آقاملایی با تبریک انتصاب محمد غفوریان به سمت مدیر جدید شعب گلستان، ابراز امیدواری کرد، با تعامل و همکاری تمامی کارکنان این استان و ستاد مرکز، اهداف عالی بانک محقق شده و زمینه رشد و پیشرفت بیشتر استان گلستان
فراهم شود.

در ادامه این مراسم، محمدحسن مهدوی مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست بانک گفت: در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است هر فردی باید بررسی کند با توجه به موقعیت خود و در راستای تحقق این شعار و اجرایی شدن آن چگونه میتواند در این خصوص نقشآفرینی کند.

وی ادامه داد: اگر مدیران خواهان موفقیت در این زمینه هستند باید نسبت به رعایت اصول برنامهریزی و داشتن برنامه و نظارت بر حسن اجرای کار و همچنین توجه به نیروی انسانی اهتمام کافی داشته باشند. اگر این سه عامل در کنار هم قرار گیرند موفقیت حاصل خواهد شد و نتیجه آن رسیدن به مقصدی است که مدنظر مقام معظم رهبری است.

مشاور مدیرعامل در ادامه تعیین هدف، تدوین راهبرد، نگاه به هدف غایی، ایجاد همافزایی در بین کارکنان، سازماندهی، ایجاد انگیزه در کارکنان، تامین نیروی انسانی و داشتن ابزارها و اعمال کنترل و نظارت در حوزه برنامهریزی را به عنوان عواملی نام برد که در علم مدیریت برای موفقیت مدیران به آنها اشاره شده است.

مدیر امور حراست بانک توصیه کرد: محیط کار را برای نیروی انسانی بهگونهای آماده کنید تا سودآور و مولد بوده و توانایی کارکنان خود را توسعه بخشید و برای رسیدن به موفقیت، همدیگر را دوست داشته باشید و با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار کنید.

مهدوی از عقل، فطرت و وجدان به عنوان پیامبران دایمی انسان نام برد که همواره در کنار او قرار دارند و باید همواره بر آنها مراقبت کند.

وی افزود: مراقبت و نظارت بر حسن اجرای کار و امور، اشراف بر امور و جلوگیری از تخلف و به دست آوردن اطلاعات و رصد دایمی آن و مقایسه با استانداردها و عملکردی که در حوزه برنامهریزی داشتهایم از جمله موارد با اهمیتی است که در حوزه نظارت مدیران باید به آن توجه کافی و لازم داشته باشند.

مدیر امور حراست از تلاشها و زحمات احمد پاکنیت مدیر سابق شعب استان تشکر کرد و انتصاب محمد غفوریان را به سمت مدیر جدید شعب استان به وی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تا در دوران مدیریت جدید وضعیت استان بیش از پیش ارتقا یابد.

در ادامه مراسم، محمد غفوریان مدیر جدید شعب استان با تشکر از تلاشها و زحمات احمد پاکنیت مدیر سابق شعب، معاونان و تمامی کارکنان استان گفت: یکی از سازمانهایی که شعار سال 95 با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را محقق کرد بانک مسکن است که نشان از عملکرد درست و اثرگذار مجموعه بانک دارد.

مدیر شعب گلستان تصریح کرد: اگر نگاهی اجمالی به آمار و ارقام بیندازیم نشانههای تلاش برنامهریزیشده و هدفمند با همتی جوانانه و حرکتی مؤمنانه را داراست و در این راستا از یکایک کارکنان استان برای زحمات سال 95 تشکر میکنم.

وی افزود: موفقیتهای کسب شده در استان در سایه مدیریت شایسته مدیران گذشته میسر شد و امیدوارم که تجارب پیشکسوتان توشه راهمان باشد.

غفوریان به شعار سال 96 «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اشاره کرد و افزود: مدیرعامل در این راستا 16 برنامه عملیاتی بانک را در این زمینه پیشبینی کرده و به واحدهای زیرمجموعه ابلاغ کردند که این موضوع وظایف ما را در سال جاری سنگینتر خواهد کرد.

وی گفت: نقشآفرینی اقتصادی بانک مسکن در پرتو رهبری تیم مدیریتی فهیم، خلاق و پویا با محوریت مدیرعامل بانک بر کسی پوشیده نیست و حرکت در ذیل منویات مقام معظم رهبری و سیاستگذاری اقتصادی دولت همواره مورد عنایت بوده است و در این راستا برنامهریزی برای تامین مالی خرید، ساخت و تعمیر یکمیلیون واحد مسکونی در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» چشماندازی امیدبخش از ایفای نقش بانک مسکن در باز کردن گرههای اقتصادی دارد که امیدواریم این مهم فراهم شود.

غفوریان، جدیت کامل در انجام کارها، باور عمیق به مدیریت مشارکتی، پرورش و ترغیب کارکنان به مشارکت، اصل شایستهسالاری، مصونسازی کارکنان و ایجاد محیطی پویا را به عنوان محورهای اساسی برنامههای عملیاتی خود اعلام کرد.

وی خطاب به کارکنان گفت: امروز و در این مقطع در حضور مدیران عالی بانک با یکدیگر پیمان میبندیم که در راستای تحقق اهداف عالی بانک از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده و مطمینم این مدیریت با داشتن کارکنانی تلاشگر، فهیم، متعهد و هدفگرا با عنایت به خداوند متعال و رهبری هوشمندانه مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و نیز همراهی مدیران عالی استان و بهکارگیری تجارب پیشکسوتان در تمامی زمینهها به رشد و شکوفایی بیشتری نایل آید.

همچنین در ادامه این مراسم، احمد پاکنیت مدیر سابق شعب گلستان گفت: وظیفه و تکلیف خود میدانم که از زحمات تمامی کارکنان، پیشکسوتان و مدیرانی که از گذشته با دلسوزی و تلاش صادقانه اساس و مبنای مدیریت را به شایستگی پایهریزی کردند، تقدیر و تشکر کنم.

وی افزود: خداوند را شاکرم که توفیق خدمتگزاری به مردم شریف استان گلستان را به من عطا فرمود و این افتخار بزرگ در سوابق کاریام درج شده است و همچنین در سازمانی خوشنام و حامی مردم و با سابقهای درخشان توفیق خدمتگزاری به مردم را پیدا کردم.

پاکنیت اظهار داشت: از مدیران بانک که با تدوین برنامههای جامع، راهبردی و اقدامات بهموقع موجب توسعه فعالیتها و ارتقای جایگاه بانک شدهاند و اکنون بانک مسکن را به عنوان مستحکمترین، سالمترین و بزرگترین بانک تخصصی منطقه تبدیل کردهاند تشکر و قدردانی میکنم.

مدیر سابق شعب استان با تشکر از محمد غفوریان مدیر جدید شعب که قبول مسوولیت کرده، انتصاب شایسته وی را تبریک گفت و برای وی آرزوی بهروزی و توفیق روزافزون کرد.

در ادامه این مراسم، مبارکقدم مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان با ابراز خرسندی از حضور در این نشست، گفت: تعامل و همکاریهای بسیاری بین بانک مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان وجود دارد و شاهد عملکرد مطلوب بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی توسعهای در حوزههای مختلف از جمله بافت فرسوده، تامین مسکن جوانان، طرح مسکن یکم، مسکن مهر و پرداخت تسهیلات به انبوهسازان
هستیم.

 مدیرکل راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به بستههای حمایتی بسیار خوبی که توسط بانک مسکن در کشور به استانها ابلاغ شد و همچنین اتفاقات خوبی که در راستای تبلیغ و تشویق ساختوساز از سوی بانک صورت پذیرفت، طبق آخرین آمار در سال 95، ساختوساز مسکن در استان تقریباً از حالت رکود خارج شده است.

وی گفت: میزان صدور پروانههای ساختمانی و نیز تعداد واحدهای مسکونی که در سال گذشته ساختوساز آنها شروع شده است در قیاس با مدت مشابه در سال 94، به ترتیب 20 و 18 درصد افزایش داشته است و این حاکی از آن است که بستههای حمایتی بانک و تشویقهای صورت گرفته در این خصوص باعث ایجاد چنین رشدی در بخش مسکن و ساختمان شده است.

در ادامه مراسم، حکم انتصاب محمد غفوریان به سمت مدیر شعب استان قرایت و توسط جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک به وی اهدا شد و از زحمات و تلاشهای احمد پاکنیت مدیر شعب سابق استان با اهدای هدایایی از طرف کارکنان مدیریت و روسای شعب استان تشکر و قدردانی شد.

همچنین لوحهای تقدیری از طرف اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری گلستان به پاس قدردانی از زحمات و تلاشهای احمد پاکنیت به وی اهدا شد.

بر اساس این گزارش، عضو هیات مدیره بانک و هیات همراه با همراهی غفوریان از 12 شعبه شرق استان شامل فاضلآباد، مرکزی و امام رضا(ع) علیآباد کتول، آزادشهر، مرکزی، قابوسیه، فردوسی، تراکمه و هفده شهریور گنبدکاووس، مینودشت، گالیکش و کلاله بازدید کرده و از نزدیک با کارکنان صف گفتوگو کردند.

همچنین رحمتیان مشاور مدیرعامل و علمداری رییس اداره کل امور شعب استانها همراه با احمد پاکنیت مدیر سابق شعب استان از شعبه مرکزی گرگان و جوادیانفرزانه مدیر امور استانها و مناطق نیز همراه با معاون مالی و فناوری این مدیریت از شعب غرب این استان بازدید کردند.

آخرین بروزرسانی 1396/2/2