سال آینده برنامه‌های ویژه ای را در بخش مسکن ارایه می کنیم

دکتر بت شکن در سفر به همدان خبر داد:

سال آینده برنامه‌های ویژه ای را در بخش مسکن ارایه می کنیم

سال آینده برنامه‌های ویژه ای برای بخش مسکن خواهیم داشت.
به گزارش روابط عمومی مدیریت همدان، دکتر محمد هاشم بت‌شکن، مدیر عامل بانک که به همراه اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک به استان همدان سفر کرده بود، با اعلام این خبر در گردهمایی که با حضور مسوولان مدیریت و روسای شعب و دوایر مدیریت برگزار شد، گفت: وقتی می‌گوییم بانک مسکن بانکی تخصصی و توسعه‌ای است، یعنی برای ارزیابی عملکردش یک خط‌کش دارد.
وی ادامه داد: باید دید چگونه می‌توان با رعایت صرفه و صلاح بانک و با نگاه اقتصادی به عملیات بانکی و حفظ سودآوری و کنترل قیمت تمام‌شده، به دولت برای خانه دار کردن مردم کمک کرد.
مدیر عامل افزود: اگر بخواهیم به بخش توسعه‌ای وارد شویم، بخش راه‌آهن ، حمل‌ و نقل و زیرساخت نیز اضافه خواهد شد، همانطورکه قبلا در آزادراه تهران - پردیس این اقدام صورت گرفته است.
دکتر بت‌شکن با تاکید بر اینکه همکاران باید خود را برای فعالیت و ارایه خدمات در سایر فضاهای مرتبط با مسکن و ساختمان آماده کنند، از رییس اداره کل آموزش بانک خواست با توجه به سوابق اجرایی و ارتباط وی با شعب نیازهای آموزشی کارکنان را شناسایی کرده و مناسب با آن دوره‌های آموزشی برگزار کنند.
وی با اشاره به پیاده‌سازی فعالیت‌های جدید در بانک، تدوین و اجرای برنامه دوره‌های تخصصی با ساز و کار کارگاهی برای محصولات نوین بانک مسکن را از اداره آموزش خواستار شد.
دکتر بت‌شکن با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته توسط هیات مدیره به منظور افزایش سقف تسهیلات صندوق مسکن ممتاز گفت: صندوق مسکن ممتاز با مزیت‌های رقابتی که دارد و با کاهش سپرده قانونی که اتفاق افتاد و منابعی که در اختیار بانک قرار گرفته، یک فرصت استثنایی ایجاد کرده است.
مدیر عامل افزود: کاهش سپرده قانونی ویژگی‌های زیادی دارد که دو نمونه آن، کاهش هزینه پول و افزایش منابع و قدرت تسهیلات‌دهی است.
وی تصریح کرد: پیش‌تر بانک در ازای هر 100 واحدی که به‌دست می‌آورد 10 واحد را باید به بانک مرکزی می‌داد در حالی‌که پس از کاهش سپرده قانونی از 100 واحد تامین شده می‌توان 98 واحد را تسهیلات پرداخت کرد .
دکتر بت‌شکن، اظهار داشت: شما با استفاده از حساب ممتاز و صندوق پس‌انداز مسکن یکم، می‌توانید در به حرکت درآوردن اقتصاد بازار مسکن موثر باشید.
وی گفت: از طرفی امکان افزایش سرمایه بانک نیز فراهم شده که محدودیت‌های خرید شعبه را کاهش می‌دهد و امیدوارم با تلاش‌هایی که هیات مدیره انجام داده‌اند تا 2ماه آینده سرمایه بانک افزایش پیدا کند و این امکان منحصرا برای بانک مسکن ایجاد شده است.
دکتر بت‌شکن خطاب به حاضران بیان داشت: با اصلاح سرمایه، مسوولیت همه شما برای جذب سپرده سنگین‌تر خواهد شد.
وی همچنین به تامین مالی50 هزار واحد بافت فرسوده توسط بانک مسکن طی روزهای آینده که معادل 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات خواهد بود اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت اجرای این طرح، امید و رونق به بازار مسکن باز خواهد گشت و این امر فوق‌العاده حایز اهمیت است که بانک مسکن نقش پیشگامی خود را برای خروج بازار مسکن از رکود ایفا کند.
مدیر عامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود، با قدردانی از عملکرد مطلوب مدیریت همدان در اکثر شاخص‌ها از مدیر شعب استان خواست در خصوص کاهش مطالبات نیز تلاش مضاعفی را در دستور کار قرار دهد.
وی ادامه داد: در حال حاضر با مدیریت کارآمد مدیر شعب استان و با ایجاد یک تیم منسجم مدیریتی و با اتکای به وفاق جمعی به گونه‌ای عمل شده است که این مدیریت جزو مدیریت‌های برتر کشور باشد و این امر شایسته تقدیر است.
مدیر عامل افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های مدیریتی ایشان ابتکار عمل‌های خاصی است که در پیاده‌سازی برنامه‌های خود به کار می‌بندند که از جمله آن می‌توان به طرح افتتاح حساب قرض‌الحسنه به ازای هر کارمند در هر روز یک حساب اشاره کرد که یک تاکتیک خوب است.
دکتر بت‌شکن به وضعیت قابل دفاع استان همدان در مانده منابع در نیمه نخست سال جاری بین شبکه بانکی استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه جایگاه بانک مسکن در استان بین رتبه دو و سه متغیر است، انتظار داریم تا پایان سال رتبه دو را تثبیت کنید که این امر با تلاش جمعی دست یافتنی است.
وی حرکت مثبت و مطلوب استان برای جذب منابع ارزان قیمت که در نهایت منجر به سیر نزولی قیمت تمام شده منابع و قرار گرفتن استان در جایگاه مناسب شده است را ارزشمند توصیف کرد.
مدیرعامل با اشاره به رشد 185 درصدی پرداخت تسهیلات مشارکت، اظهار داشت: این نشان می‌دهد که بازاریابی فقط محدود به جذب منابع نشده است.
وی با تاکید بر اینکه جذب منابع صرف برای بانک هزینه است، تصریح کرد: اگر بتوانیم سپرده‌های جذب شده را تخصیص دهیم نشان دهنده آن‌ است که عملیات بانکی انجام شده و نتیجه آن نیز ایجاد یک ارزش افزوده برای بانک است و این مهم در استان همدان به خوبی محقق شده است.
دکتر بت‌شکن همچنین فرآیند ارزیابی عملکرد استان همدان را رضایت‌بخش توصیف کرد و گفت: با توجه به تقسیم‌بندی شعب در سه منطقه سبز، زرد و قرمز و نیز حضور ده شعبه در منطقه سبز، از مدیر استان و روسای سایر شعب می‌خواهم با اتخاذ تدابیر لازم زمینه حضور سایر شعب در منطقه سبز را فراهم کنند.
وی در پایان سخنان خود با ابراز خرسندی از حضور دو همکار خانم در سمت رییس شعبه این امر را ناشی از توانمندی این همکاران دانست و به آنان تبریک گفت.
در ادامه حسن ریحانی‌پور مدیر شعب همدان نیز به ارایه گزارشی در خصوص وضعیت استان پرداخت.
وی افزود: همکاران استان همدان تلاش خواهند کرد با پیروی از رهنمودهای مدیران ارشد بانک از فرصت‌های ایجاد شده نهایت استفاده را انجام دهند.
در پایان این همایش طی مراسمی 14 تن از فرزندان شاهد و نیز 9 نفر از روسای شعب برتر بر اساس گزارش مجمع ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال‌جاری لوح و هدیه خود را از مدیر عامل بانک و اعضای هیات مدیره دریافت کردند.
یادآور می‌شود اعضای هیات مدیره ، مدیر امور حراست، روسای ادارات کل امور شعب استان‌ها، آموزش، حوزه مدیریت، بازرسی، حفاظت پرسنلی، حسابرسی داخلی و خزانه و مبادلات، در جریان این سفر دکتربت شکن را همراهی می‌کردند.
همچنین در روز دوم سفر مدیر عامل بانک و هیات همراه در چهار گروه مجزا به اتفاق مسوولان مدیریت به بازدید از شعب استان پرداختند و ضمن بررسی وضعیت شعب از نزدیک با مسوولان و کارکنان شعبه به گفت‌وگو پرداختند.
بر اساس این گزارش، از آنجا که مدیریت همدان در مقاطع رشد هزار میلیارد ریالی منابع مراسم جشنی را برگزار می‌کند، جشن عبور منابع مدیریت از مرز 9 هزار میلیارد ریال بعد از پایان این گردهمایی با حضور میهمانان، مسوولان مدیریت، روسای شعب و دوایر مدیریت و فرزندان شاهد برگزار شد.
آخرین بروزرسانی 1394/10/28