جاماندگی صنعت ساختمان از تحولات استارت آپی جبران می شود

جاماندگی صنعت ساختمان از تحولات استارت آپی جبران می شود

مدیر عامل شرکت کارآفرینی بانک مسکن در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از نمایشگاه نوآوری:جاماندگی صنعت ساختمان از تحولات استارت آپی جبران می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیر عامل بانک مسکن از نمایشگاه نوآوری های صنعت ساختمان که به همت شرکت کارآفرینی بانک مسکن در تهران راه اندازی شده، بازدید کردند و از نزدیک، در جریان آخرین حمایت های بانک مسکن از تبدیل ایده های استارت آپی به طرح های تجاری، تولیدی و صنعتی در بخش مسکن و ساختمان قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی، در نشست با وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از «نخستین جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز» در کارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: یکی از شرکت های زیرمجموعه بانک مسکن، شرکت کارآفرینی است که در حوزه استارت آپ ها فعالیت می کند.

رحیمی انارکی با بیان اینکه در استفاده از نوآوری و تکنولوژی در حوزه ساخت و ساز همچنان نسبت به انتظارات واقدام قابل قبول عقب هستیم، گفت: کار بسیار زیادی باید انجام شود.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: همچنان بیش از ۴۰ درصد سوخت فسیلی کشور در صنعت ساختمان مصرف می شود که تبعات زیست محیطی زیادی دارد.

وی گفت: شرکت کارآفرینی بانک مسکن دو سال است که تاسیس شده تا ایده های حوزه های ساخت و ساز را شناسایی کنیم. در عین حال اولین جشنواره ملی نوآوری برای شناسایی طرح های نو در صنعت ساخت و ساز توسط بانک مسکن در محل کارخانه نوآ‌ری برگزار شد که ۴۰۰ ایده و طرح ارایه شد که ۶۰ طرح برگزیده مورد حمایت مالی قرار می گیرند.

همچنین در این نشست حمید یاری مدیرعامل شرکت کارآفرینی بانک مسکن نیز گفت: تاسیس این شرکت تحول استارت آپی در 2 صنعت ساخت و ساز ایجاد کرد چرا که مسکن و شهرسازی در حوزه های نوآوری عقب مانده اند.

وی ادامه داد: علت عقب ماندگی سهم صنعت ساخت و ساز از استارت آپ ها به دو دلیل مهم است؛ نخست به دلیل مقیاس پذیری این صنعت است و دیگر اینکه خیلی از مشکلات ما در حوزه صنعت ساخت ملموس نبود و نمی توانستیم آنها را شناسایی کنیم.

مدیرعامل شرکت کارآفرینی بانک مسکن با بیان اینکه در شرکت یکی از رویکردهای مهم ما شناسایی ایده ها در حوزه های حمل و نقل و شهرسازی است، افزود: زنجیره صنعت ساخت و ساز به ایده ها وصل نشده که در این زمینه جشنواره ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز تلاش کرد تا ایده های این حوزه را در قالب جشنواره شناسایی کند.

آخرین بروزرسانی 1398/10/18