نمایش اخبار نمایش اخبار

گامهای موثر بانک مسکن در حوزه بانکداری الکترونیک

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن _هیبنا رحیمی انارکی با حضور در چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران در سال 97 اظهار داشت: در چند سال اخیر بانک مسکن اقدامات قابل توجه وارزشمندی در حوزه بانکداری الکترونیک آغاز کرده است.
  • به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن _هیبنا رحیمی انارکی با حضور در چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران در سال 97 با بیان اینکه در چند سال اخیر بانک مسکن اقدامات قابل توجه وارزشمندی در حوزه بانکداری الکترونیک آغاز کرده است ، گفت :دستیابی به این دستاوردها با وجود محدودیت های پیش رو ازجمله تحریم های شکل گرفته اثربخش وموفق بوده است ، به طوری که در حال حاضر بیش از 95 درصد تراکنش ها در بانک مسکن از طریق درگاههای الکترونیکی همچون همراه بانک ، اینترنت بانک ، دستگاههای خودپرداز و...... صورت می پذیرد.

وی در ادامه افزود :با توجه به قدمت 80ساله بانک مسکن در نظام بانکداری ایران و نیز گستردگی شعب بانک در سطح کشور گامهای موثری جهت پیاده سازی سیستم جامع بانکداری الکترونیک تحت عنوان core banking  در بانک شکل گرفته است که ان شایالله با نهایی و عملیاتی شدن این سیستم جامع ،کارایی سازمان به ویژه در بخش صف جهت ارایه خدمات به مشتریان افزایش یابد.رحیمی با اشاره به هدف گذاری و اقدامات کارا و اثر بخش در حوزه ابزارهای پرداختی ،تاکید کرد: باید در این فضای رقابتی برنامه ریزی ها و تصمیم سازی های مهم و موثری از سوی بانک جهت تمرکز بر روی خدمات کارمزد محور صورت پذیرد.

وی در پایان با بیان این مطلب که اکثر کشور های دنیا وارد حوزه بانکداری دیجیتال شده اند گفت : متاسفانه به دلیل عدم وجود زیر ساخت های لازم و نیز نقص قوانین و مقررات موجود در حال حاضر امکان ورود به این عرصه وجود ندارد که از این موانع می توان به عدم راه اندازی سامانه امضای الکترونیک و نبود کارایی بسیاری از قوانین موجود در قانون تجارت اشاره کرد.

شایان ذکر است چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران با حضور بانک ها ، موسسات و شرکت های فناوری ،استارپ ها و تعدادی از شرکت های خارجی از تاریخ 22الی 24 آبان ماه در محل دایمی نمایشگاههای شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برگزار می شود. شرکت فناوری اطلاعات ناواکو از شرکت های تابعه بانک مسکن نیز در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/8/23