نمایش اخبار نمایش اخبار

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد:

آمار جدید از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح حساب۵۵۱ هزار و ۵۴۴ سپرده گذار در صندوق یکم از ابتدای تشکیل این صندوق تا ۱۳ دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک عامل بخش مسکن، با بیان اینکه حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از خردادماه سال ۹۴ به منظور فراهم شدن امکان اعطای تسهیلات خرید مسکن راه‌اندازی شد، گفت: از ابتدای این دوره تا پایان سیزدهم دی ماه سال جاری معادل ۵۵۱ هزار و ۵۴۴ فقره سپرده گذاری به قصد دریافت تسهیلات خرید مسکن در این صندوق در شهرهای سراسر کشور افتتاح شده است.

وی به مجموع تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خریدمسکن از محل صندوق یکم نیز اشاره کرد و گفت: تا بازه زمانی اشاره شده، مجموعا ۸۸ هزار و ۹۰۸ فقره تسهیلات خرید مسکن به سپرده گذاران این صندوق در سراسر کشور پرداخت شده است به این معنا که این تعداد خانه اولی و سپرده­گذار در صندوق یکم، موفق شدند با دریافت این تسهیلات اقدام به خرید مسکن کنند و خانه دار شوند.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن مبلغ تسهیلات اعطا شده از محل صندوق یکم را معادل ۶ هزار و ۷۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی به سقف تسهیلات اعطایی از محل صندوق یکم در شهرهای مختلف کشورنیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات این حساب در شهر تهران ۸۰ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت۶۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل ۴۰ میلیون تومان است. نرخ سود تسهیلات در محدوده بافت فرسوده معادل ۶ درصد و در سایر مناطق شهری معادل ۸ درصد، حداقل مدت انتظار اولیه ۱۲ ماه و مدت بازپرداخت آن حداکثر ۱۲ سال است که بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده تسهیلات به صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیرخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق ارزان ترین نوع تسهیلات خرید مسکن محسوب می شود، افزود: یکی از شرایط مهم پرداخت تسهیلات سپری نشدن بیش از ۱۵ سال از تاریخ صدور جواز ساخت و دارا بودن شرایط و مشخصات لازم برای ملک (از جمله رعایت آیین‌نامه ۲۸۰۰ و تایید استحکام بنا مطابق سایر تسهیلات مشابه) است.

به گفته وی تسهیلات صندوق پس انداز مسکن موثرترین،ارزان ترین و در عین حال بالاترین سقف تسهیلات خریدمسکن را برای خانه اولی ها فراهم کرده است و تاکنون استقبال بسیار مناسبی از سوی متقاضیان برای افتتاح حساب در این صندوق انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، دولت و وزارت راه و شهرسازی، در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری، یکی از پایه­ های اصلی تامین مالی سمت تقاضا در این طرح را صندوق پس انداز مسکن یکم تعریف کرده اند.

در طرح بازآفرینی شهری، قرار است دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در اولویت خرید واحدهای مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده قرار بگیرند. تسهیلات یکم در بافت فرسوده با نرخ سود کمتر و بدون لحاظ شرط خانه اولی،‌ به سپرده گذاران این صندوق تعلق می گیرد بنابراین مزیت تعریف شده در بافت فرسوده برای صندوق پس انداز مسکن یکم باعث خواهد شد ساخت و سازهایی که در راستای طرح بازآفرینی انجام می شود، از تقاضای بالقوه برخوردار باشد.

آخرین بروزرسانی 1397/10/25