نمایش اخبار نمایش اخبار

تقدیر معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی از عملکرد بانک مسکن در بخش اعطای تسهیلات در جهت رونق تولید

تسهیلات بانک های دولتی اگر با رعایت بهداشت اعتباری و در جهت تولید و ایجاد اشتغال تخصیص داده شود، به جهش تولید و رونق اقتصادی خواهد انجامید.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، در نشست کمیسیون هماهنگی بانک های استان مرکزی که به میزبانی بانک ملی و با حضور مدیران امور شعب بانک های استان برگزار شد؛ فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی با ارایه گزارشی از عملکرد بانک های استان در سال گذشته اظهار داشت: حدود 80 درصد منابع، 90 درصد مطالبات و 91 درصد تسهیلات بانک های استان مرکزی مربوط به بانک های دولتی است. وی افزود: بانک های دولتی در سال گذشته 103 درصد و بانک های خصوصی 40 درصد منابع خود را به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت کردند.

فرخی رشد منابع بانک های استان در سال 98 به نسبت سال 97 را 31 درصد و رشد تسهیلات اعطایی را 62 درصد عنوان کرد و گفت: 22هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات در جهت رونق تولید توسط بانک های دولتی در استان مرکزی پرداخت شده و این در حالی است که سهم استان در این زمینه 15 هزار میلیارد ریال بوده است.

معاون امور اقتصادی استانداری مرکزی با تمجید از عملکرد بانک های استان در تحقق اهداف مورد انتظار دولت، از نقش آفرینی بانک هایی که به خصوص در سال های اخیر؛ بیشترین میزان مشارکت و حضور را در اعطای تسهیلات به هنگام و در جهت رونق تولید داشته اند و از بانک مسکن به پاس بالاترین میزان تسهیلات اعطایی در استان(به میزان حدود دو برابر منابع تجهیز شده خود) در بخش تخصصی و مولد ساختمان و مسکن تقدیر کرده گفت: پرداخت این میزان تسهیلات، نشان از عزم و اراده بانک ها در افزایش رونق تولید در واحدهای صنعتی و پیشرفت و توسعه استان مرکزی و کشور است. وی اظهار امیدواری کرد؛ امسال نیز بانک ها، با تدوین، اتخاذ و اعمال سیاست های اعتباری مدبرانه، گام موثرتری در جهت جهش تولید، ایجاد اشتغال و رشد و رونق اقتصادی بردارند.

آخرین بروزرسانی 1399/2/20