نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن:

25 درصد از تقاضای وام مسکن متعلق به تهران است

مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد: 25 درصد از ثبت نام کننده های وام خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم، ساکن شهر تهران هستند و حدود نیمی دیگر از افرادی که طی 42 روز گذشته از شروع به کار این صندوق، اقدام به افتتاح حساب کرده اند، جزو متقاضیان شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت محسوب می شوند.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی با تشریح آخرین آمار مربوط به سپرده گذاری و افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، گفت: این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان حایز شرایط خانه اولی، در تاریخ سه شنبه 19 خرداد ماه سال جاری در کلیه شعب بانک مسکن رسماً تاسیس شد و از آن زمان تاکنون یعنی طی 42 روز اخیر، در مجموع نزدیک به 8 هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب انجام دادند.
ایزدی تعداد دقیق سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم را تا پایان وقت اداری 29 تیر رقمی معادل 7 هزار و 937 نفر اعلام کرد که در مجموع مبلغی معادل 140 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل سپرده گذاری ها در صندوق جمع آوری شده است.
از این تعداد، یک هزار و 893 نفر ساکن شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت، 4 هزار و 89 نفر ساکن شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 955 نفر نیز ساکن شهر تهران هستند که نسبت تقاضا برای وام خرید مسکن در مناطق مختلف شهری را نشان می دهد.
روند ثبت نام متقاضیان تسهیلات 80، 60 و 40 میلیون تومانی خرید مسکن در صندوق پس انداز مسکن یکم بیانگر آن است که در هر روز کاری به طور متوسط 233 نفر در این صندوق افتتاح حساب انجام می دهند.
مدیرکل روابط عمومی بانک مسکن در ادامه تصریح کرد: ضوابط ثبت نام متقاضیان در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نسبت به آنچه در روز اول توسط بانک مرکزی و بانک مسکن اعلام شد، هیچ تغییری نکرده است و کماکان همه افراد متقاضی شامل متاهل ها و مجردها می توانند افتتاح حساب انجام دهند اما در زمان سررسید سپرده گذاری و موعد پرداخت وام، فرد سپرده گذار حتماً باید ازدواج کرده باشد و در عین حال فاقد سابقه اخذ تسهیلات و یارانه در بخش مسکن باشد. در ضمن، این تسهیلات فقط به آپارتمان هایی که حداکثر 7 سال از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آنها گذشته باشد، تعلق می گیرد.
ایزدی اخبار برخی رسانه ها طی روزهای اخیر مبنی بر اینکه «ضوابط پرداخت تسهیلات خرید مسکن خانه اولی تغییر پیدا کرده است» را تکذیب واعلام کرد:امکان پرداخت تسهیلات هم برای خرید خانه و هم برای ساخت خانه وجود دارد.
آخرین بروزرسانی 1394/7/22