نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرعامل بانک مسکن مصوبه تامین مالی عرضه مسکن را ابلاغ کرد

فرمان پرداخت 30000 فقره تسهیلات مسکن روستایی

مدیرعامل بانک مسکن با ابلاغ مصوبه جدید این بانک در راستای تامین مالی سریع بخش عرضه مسکن، فرمان پرداخت 30 هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی را خطاب به شعب سراسر کشور صادر کرد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن درباره جزئیات این مصوبه به پایگاه خبری بانک مسکن گفت: شرايط پرداخت تسهيلات مسكن روستايي به این صورت است که سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی به ازای هر واحد 100 میلیون تومان است. آن‌ دسته از متقاضياني كه معرفي‌نامه‌هاي صادره آنها قبل از ابلاغ اين نامه عمومي به بانك ارائه و به ثبت رسيده و قرارداد تسهيلاتي آن ها در دفترخانه ثبت نشده باشد، در صورت ارائه معرفي‌نامه جديد از سوي بنياد مسكن انقلاب اسلامي ايران (اعتبار ابلاغي سال 1400) مي‌توانند از سقف تسهيلات ابلاغي جديد بهره‌مند شوند.

شایان همچنین گفت: مجموع دوران ساخت و بازپرداخت 20 سال (3 سال دوران مشاركت و 17 سال دوران فروش اقساطي) است. نرخ سود تسهيلات نیز طبق مصوبه شوراي پول و اعتبار که در حال حاضر 18 درصد است اعمال می شود به این صورت که 5 درصد سهم متقاضي و 13 درصد سهم سازمان است.

سقف تسهيلاتي مزبور به تمامي متقاضيان و مناطق مشمول طرح اعم از املاك واقع در جزاير، روستاهاي مرزي ، حاشيه شهرها و شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت و ساير روستاها تسري مي‌يابد.
آخرین بروزرسانی 1400/4/27