فهرست اخبار فهرست اخبار

بازدید مدیران امور

بازدید مدیران امور مناطق و استانها طرح و برنامه منابع انسانی ومرکز برنامه ریزی و عملکرد از مدیریت شعب استان البرز

با هدف تبیین و تشریح رویکردهای ریاست عالی بانک مدیران امور مناطق و استانها،طرح و برنامه،منابع انسانی و ریاست مرکز برنامه ریزی و عملکرد با حضور در مدیریت شعب استان البرز ضمن شرکت در نشست روسای شعب این استان از شعبه مرکزی کرج و پروژه در حال احداث ساختمان جدید مدیریت استان بازدید بعمل آوردند.

با هدف تبیین و تشریح رویکردهای ریاست عالی بانک مدیران امور مناطق و استانها،طرح و برنامه،منابع انسانی و ریاست مرکز برنامه ریزی و عملکرد با حضور در مدیریت شعب استان البرز ضمن شرکت در نشست روسای شعب این استان از شعبه مرکزی کرج و پروژه در حال احداث ساختمان جدید مدیریت استان بازدید بعمل آوردند.

 

نریمان جهانبخش مدیر امور مناطق و استانها:افزایش سقف تسهیلات شرایط خوبی را برای فعالیت در اختیار همکاران قرار داده است

به گزارش روابط عمومی مدیریت البرزجهانبخش مدیر امور مناطق و استانها با اشاره به وظیفه خطیر ستاد در سازماندهی و نظم بخشی به واحدهای صف در راستای اهداف عالی بانک بر حمایت همه جانبه از شعبه به عنوان محل تلاقی 2سرمایه اصلی بانک تإکید کرد.

وی از روسای شعب به عنوان فرماندهانی یادکرد که وظیفه انتقال دیدگاهها و انتظارات موجود را در بین همکاران به عهده دارند.

جهانبخش با توصیف مدیریت استان البرز به عنوان یک مدیریت برنامه محور از رصد و پایش مستمر عملکرد تمامی مدیریتها به صورت مستمر خبرداد و افزود:نظم و انسجام خوبی در مدیریت البرز شاهد هستیم لیکن همگی وظیفه داریم تا ضمن مومن بودن به اهداف ،نقش موثری در تحقق بخشی به اهداف مورد نظر ریاست عالی بانک داشته باشیم.

مدیر امور مناطق و استانها با اشاره به بهبود فضای فعالیت در دو ماهه منتهی به پایان سال آنرا ناشی از مصوبه اخیر مبنی بر افزایش سقف تسهیلات بانک ارزیابی و تاکید کرد:شرایط فعلی اگرچه شرایط خوبی را برای بانک فراهم اورده است اما در عین حال شرایط حساس و حیاتی است که اگر به نحو صحیح و هوشمندانه از آن استفاده نکنیم می تواند خطر آفرین باشد و بر همین اساس لازم است تمامی همکاران ضمن درک حساسیتهای موجود و رصد فرصتها و تهدیدهای پیش رو در جهت نیل به اهداف بانک گام بردارند.

 

رحیمی انارکی دبیر هیات مدیره و رییس مرکز برنامه ریزی و عملکرد:در حوزه مسکن مهر اقدامات اساسی از سوی بانک در حال پیگیری است

رحیمی انارکی دبیر هیات مدیره و رییس مرکز برنامه ریزی و عملکرد با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته از سوی تمامی همکاران ابراز امیدواری کرد تحقق رویکردهای مدیریت عالی بانک در آینده ای نزدیک دریچه ای نوین از روند فعالیتهای بانکی را پیش روی همکاران قرار دهد.

وی با تاکید بر لزوم اجرایی نمودن برنامه استراتژیک بانک با لحاظ نمودن برخی تغییرات جزیی و بر اساس دیدگاههای ریاست عالی بانک اهداف این برنامه را در12بند برشمرد:توسعه تجهیز منابع ، توسعه بانکداری الکترونیک ، ارتقا رضایت مشتریان ،حرکت به سمت ایجاد تعادل در نسبت موجود بین میزان سپرده ها و تسهیلات ،افزایش بهره وری نیروی انسانی ،بهبود سود آوری بانک ،افزایش سهم بانک در بخش مسکن ،افزایش درامدهای کارمزد محور به نحوی که دیگر متکی به سود دریافتی ناشی از پرداخت تسهیلات نباشیم ، توسعه تامین منابع مالی از ابزارهای غیر سپرده ای و حضور در بازارهای بین المللی بخشی از این برنامه ها بود که رحیمی انارکی بدانها پرداخت.

رییس مرکز برنامه ریزی و عملکردبا اشاره به چالشهای پیش روی بانک در سنوات اخیر که موجبات خروج از روند فعالیتهای اصلی بانک را موجب گشته است بر تلاش برای بازگرداندن بانک بر روی ریل بانکداری و در مسیر فعالیتهای اصلی خود تاکید کرد

رحیمی با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر فشارها و استرس زیادی را به همکاران ما در سراسر کشور تحمیل کرده بر پیگیری طرحهای اساسی در این حوزه که از سوی بانک مسکن به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است تاکید کرد

وی در ادامه با اشاره تحلیلی بر روند عرضه و تقاضای اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن گفت:تورم در بخش مسکن و عدم پاسخگویی سهم تسهیلات مسکن در توانمد سازی متقاضیان خرید واحد مسکونی به ویژه در شهرهای بزرگ منجر به انباشتگی این اوراق در بازار و به تبع آن افزایش صف فروش و متعاقبا"کوچک شدن صف خریداران شد که خوشبختانه افزایش سقف تسهیلات  و افزایش قیمت اوراق ضمن رفع این معضل نوید بخش روزهای خوبی برای بانک خواهد بود

رحیمی انارکی با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر احتمال شکسته شدن انحصار پرداخت تسهیلات مسکن و تعمیم فعالیت در این بخش به سمت سایر بانکها بر لزوم طراحی مدلهای نو و خلاقانه در حوزه های سیاستگذاری و اجرا با هدف پیشگیری از آسیب های احتمالی در این بخش تاکید کرد

 

 

قاسمی مدیر امور طرح و برنامه:با اجرای طرح موج ربیع تقدیر از مدیریتهای برتر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نادر قاسمی مدیر امور طرح برنامه بانک مسکن با اشاره به فضای موجود و افزایش قیمت اوراق از تمامی همکاران خواست با دقت نظر و حساسیت در این مورد از پرداختن به حاشیه ها ی احتمالی ناشی از افزایش قیمت اوراق پرهیز نمایند.

وی با تاکید بر بهره گیری از تمامی ظرفیتهای موجود در روند محقق نمودن اهداف بانک افزایش قیمت اوراق و جذابیت حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز را یکی از ابزارهایی دانست که می بایست به شایستگی از آن بهره برداری نمود.

قاسمی تاکید کردتمامی ابهامات موجود در فرایند اجرایی افزایش تسهیلات مسکن در قالب بخشنامه جهت همکاران ارسال شده است

وی با اشاره به فرازهایی از سخنان ریاست عالی بانک مبنی بر استفاده از تجربه هفتاد و پنج سال سابقه درخشان در نظام بانکی حرکت بانک را در مسیر اساسنامه مورد توجه قرار دادو مسکن را به عنوان یک کالای سرمایه ای و یک بخش مولد و اشتغالزا دارای پتانسیل های فراوانی ارزیابی کرد که بسیاری از حوزه های آن کماکان مغفول مانده است

وی با اشاره به طرح موج ربیع از تعیین هدف 2ماهه برای تمامی مدیریت ها در شاخص های مختلف عملکردی اعم از جذب منابع و وصول مطالبات معوق نام برد و از تخصیص پاداش جهت مدیریتهایی که فراتر از انتظارات تبیینی عمل نمایند خبرداد.

مدیر امور طرح و برنامه از تشکیل کمیته های تخصصی جهت مجلد نمودن اهداف بانک در سال 93 خبرداد و افزود کتابچه تدوین شده در اختیار مدیران مناطق قرار داده خواهد شد تا با لحاظ نمودن انظباط و مقررات مقدمات اجرایی نمودن آن را فراهم آورند.

وی از تمامی همکاران خواست فرایند معاملات بورس را در شعب به انجام رسانده و از ارجاع مشتریان به فرابورس اجتناب ورزند.

قاسمی همچنین از طرح تشکیل دوایر بازاریابی به صورت پایلود در برخی مدیریت های کشور خبر داد و افزود:در صورت کسب نتایج مطلوب این طرح در تمامی مدیریت های کشور اجرایی خواهد شد.

 

هاشمی مدیر امور منابع انسانی:روش پرداختها بر اساس نسبت و میزان فعالیتهای همکاران تغییر خواهد یافت.

میر مجتبی هاشمی مدیر امور منابع انسانی به بیان تغییرات بوجود امده در فضای بانک پرداخت و از تمامی همکاران خواست آمادگی و قابلیت همسویی با تغییرات موجود را در خود پدید آورند.

وی با تاکید بر اینکه تغییرات جدید شکلی نبوده و واقعی خواهد بود از اقدامات در حال انجام با هدف حرکت به سوی ارتقا و بهبود شرایط خبرداد.

هاشمی با بیان اینکه در فضای کنونی همکارانی که درک بهتری از شرایط داشته باشند بهره مندی بهتری نیز از امکانات خواهند داشت بر تلاش مستمر و همگانی به عنوان کلیدی برای باز نمودن قفل پتانسیل های بالقوه موجود تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در دوره کنونی تعامل بین ایده و عمل در حال فراهم شدن است از همه مدیران وروسای شعب خواست با ایجاد فضای مشارکتی فرصت تفکر و ابراز عقیده را برای همه کارکنان فراهم آورند.

مدیر امور منابع انسانی بانک در ادامه گفت:در شرایط تغییر مدیریت زمان یک چالش است و در مسیر رویارویی با این چالش باید بدانیم که مسیله کمبود زمان نیست بلکه انعطاف ناپذیری است ٰبنابراین باید به سمت انعطاف پذیری سوق پیدا کنیم چراکه انعطاف رمز بقاست.

وی با اشاره به گامهای اساسی در حل مسیله به شناسایی مسیله به عنوان مهمترین و اساسی ترین قدم در این فرایند اشاره کرد و بررس راه حلهای موجود را به عنوان گام بعدی مورد اشاره قرار داد.

هاشمی از دقت و تمرکز و ایجاد فرصتی برای فکرکردن به عنوان راهبردی که منجر به تسریع و تسهیل در فرایند انجام کارها می شود نام بردو تاکید کرد:با سوق دادن مسیر افکار به سمت اهداف و کارکردهای مورد انتظار باید تلاش کنیم ضمن اولویت بندی امورفعالیتهای زاید را از خود دور کنیم ٰکه این خود به عنوان یک مهارت محسوب می شود.

مدیر امور منابع انسانی در بخش دیگری از سخنان خود از دنبال نمودن طرحی به منظور بهره مندی شعب مستقر در مناطق محروم و یا دور از مراکز استانها از امتیاز سختی شرایط کار خبرداد.

وی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت معیشتی همکاران همواره از اولویتها و دغدغه های مسیولان عالی بانک بوده است افزود:البته در این حوزه محدودیتهایی نیز از سوی وزارت امور اقتصاد و داریی وجود دارد که ما ملزم به رعایت آنها هستیم

هاشمی سپس به تغییرات در روند پرداختها به همکاران اشاره کردو تصریح نمود:روشپرداختهابراساسنسبتومیزانفعالیتهایهمکارانتغییرخواهدیافت.

مدیر امور منابع انسانی همچنین با اشاره به رویکرد مدیریت عالی بانک مبنی بر رعایت اصل شایسته سالاری در انتصابات از طراحی مدلی جهت انتخاب چهره های تاثیر گذار بانک در آینده ای نزدیک خبرداد که جزییات آن بزودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است فریبرز نعیمی مدیر شعب استان البرز در ابتدای این دیدار گزارش مبسوطی از عملکرد استان را به حاضران ارایه کردو در ادامه سه شعب برتر استان در حوزه فروش اقساطی مسکن مهر جذب منابع ووصول مطالبات که عبارت بودند از شعب مرکزی کرج اشتهارد و رجایی شهر مورد قدردانی قرار گرفته و اقایان داریوش رستمی محرم نظری و ناصر طوفانی روسای شعب مذکور هدایا و لوح سپاس خود را ازمدیران امور دریافت نمودند

همچنین بهمن موذن دبیر هسته پژوهش مدیریت استان نیز به واسطه عملکرد مطلوب در راه اندازی اتاق فکر و فعالیت مستمر در حوزه های پژوهشی مورد تقدیر قرار گرفت.

شایان ذکر است در ادامه این سفر مدیران امور از شعب مرکزی کرج و آزادگان بازدید و ضمن گفت و گو با همکاران این شعب  در جریان برخی مشکلات و مسایل مطروحه از سوی ایشان قرار گرفتند.

در پایان این سفر یکروزه نیز مدیران امور ضمن بازدید از روند ساخت و نوسازی ساختمان جدید شعبه مرکزی کرج در جریان چگونگی عملیات ساختمانی این پروژه قرار گرفتند.

 

 

آخرین بروزرسانی 1394/4/22