فهرست اخبار فهرست اخبار

تشریح سیاست های اعتباری سال 98 برای سه گروه رؤسا ،معاونین و پایوران اعتباری شعب

تشریح سیاستهای اعتباری سال 98

سیاستهای اعتباری اعتباری سال 98 برای سه گروه رؤسا،معاونین و پایوران اعتباری شعب جزء به جزء تشریح شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شــعب البرز، محسن مهدیزاده معاون اجرایی البرز هدف از تشریح این سیاستها را تأكيد بر لزوم رعايت اصول وضوابط موجود در این سیاستها و همچنين برقراري تعادل و توازن تعادل بين منابع و مصارف دانست كه به تفكيك در چهار جنبه تسهیلات بانكداري خرد، تکلیفی، سرمايه‌گذاري و شركتي مورد بررسی قرار گرفته است. ایشان گفت همچنين در تدوين سياست‌هاي مذكور با توجه به تخصصي بودن بانك، اعطاي تسهيلات در بخش مسكن و ساختمان و صنايع وابسته ، تقويت جذب منابع و افزايش منابع ارزان قيمت در جهت كاهش قيمت تمام شده پول و منابع ، كاهش ريسك اعتباري، وصول مطالبات و كاهش NPL مورد تأكيد قرار گرفته است.

مهدیزاده گفت: با عنایت به اینکه سیاستهای اعتباری بانک مسکن بر سه اصل جذب منابع، وصول مطالبات و نظارت بر مصرف تسهیلات استوار است، اظهار کرد: آنچه در سال 98 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته شده در راستای اهداف «نقشه راه بانک مسکن تا ۱۴۰۰» است. وی مهم ترین هدف سیاست های اعتباری بانک مسکن  را رونق بخشی به ساخت و ساز و کمک به افزایش قدرت خرید سه گروه تقاضای مسکن شامل خانه اولی ها، ساکنان بافت های فرسوده و همچنین ساماندهی حاشیه نشین ها عنوان کرد.

وی چهار چوب کلی سیاستهای خرد را رفع نیازمندی اصلی اقشار مختلف جامعه که همان خرید مسکن  می باشد مطرح نمود و همچنین عنوان کرد در سال جدید تلاش می شود تا برای پرداخت تسهیلات مسکن، سازندگان حرفه ای و استفاده از فناوری های نوین در اولویت قرار گیرند.

ایشان تسهیلات حمایتی و تکلیفی را که بخش دیگری از سیاستهای اعتباری سال 98 می باشد با  اهداف تآمین مالی یکصد هزار واحد مسکن بافت فرسوده در مناطق ناکارآمد شهری ، تأمین مالی سی هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی و اعطای تسهیلات به سیل زدگان به مبلغ هزار و هشتصد میلیاردريال برشمرد.

مهدیزاده در خصوص بخشهای دیگر سیاستهای اعتباری با عنوان تسهیلات بانکداری شرکتی و سرمایه گذاری گفت شعب باید نسبت به این موضوع دغدغه مند بوده و با توجه به سودآوری که این بخشها دارد و خدمات کارمزد محوری که در این نوع تسهیلات تعریف شده است همکاران بتوانند جامعه هدف مربوط به پرداخت این تسهیلات را شناسایی و به بانک معرفی نمایند.

آخرین بروزرسانی 1398/2/22