فهرست اخبار فهرست اخبار

افتتاح 6700واحد مسکونی طرح مهر درسفر ریاست جمهوری به البرز

با حضور رییس جمهور در اولین مرحله از بهره برداری از واحدهای مسکن مهر استان البرز 6700 واحد مسکونی در این استان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت البرز، محمود احمدی نژاد با سفر به استان البرز در اولین مرحله از افتتاح واحدهای مسکونی مهر استان، 6700 واحد مسکن مهر را در سراسر استان به طور همزمان افتتاح کرد و همراه با اهدای یک جلد کلام الله مجید، کلید یکی از واحدهای مسکن مهر پروژه شهرک "مهر البرز" ماهدشت را به مالک آن واگذار کرد.
رییس جمهور همچنین از بخش های مختلف پروژه "مهر البرز" بازدید کرد و سپس با جمعی از ساکنین این شهرک که به استقبال وی آمده بودند، به صورت رو در رو دیدار کرده و به درخواست ها و سخنان آنان گوش فرا داده و دستوراتی برای رفع نیازها و مشکلات آنها صادر کرد.
محمود احمدی‌نژاد در سخنان خود در مراسم افتتاح از این پروژه‌ها با اشاره به تصمیم و عزم دولت برای ادامه ساخت مسکن مهر گفت: ساخت مسکن مهر تا به روز شدن نیاز مسکن در کشور در تمام استان‌ها به خصوص استان البرز و تهران ادامه خواهد داشت تا ایرانی دیگری نماند که نیازمند مسکن باشد و نتواند آنرا تامین کند
 وزیر راه و شهرسازی نیزدر حاشیه این مراسم با تقدیر از عملکرد بانک مسکن اعلام کرد: در سال‌های 89 و 90 در مجموع بیش از98هزار واحد مسکن مهر در این استان ‌در دست احداث است که به مرور تکمیل و به مردم تحویل داده می‌شود.
نیکزاد اظهار داشت: از مهم‌ترین پروژه‌های دولت طی سال‌های اخیر مسکن مهر است که ثمرات و برکات بسیاری برای کشور داشته است.
وی افزود: در این حوزه اقدامات بسیار اساسی انجام شده و بحث حذف قیمت زمین از جمله کارهایی بوده که ارزش بسیاری داشته و آرزوی ملت و دولت‌های گذشته بوده است.
وزیر راه و شهرسازی کشورمان در ادامه به پروژه‌های در دست اجرای مسکن مهر در استان البرز اشاره کرد و گفت: در سال 89 و 90 در مجموع 93 هزار و 500 واحد مسکن مهر ‌در استان البرز در دست احداث است.
مهندس نیکزاد افزود: از این تعداد 55 هزار واحد در شهر جدید هشتگرد قرار داشته و مراحل اجرایی آن با سرعت پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: هم‌چنین 29 هزار و 500 واحد در مناطق و شهرهای بالای 25 هزار نفر و مابقی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر در دست احداث است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: برای احداث این پروژه‌های عظیم، دولت در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده و در اختیار مردم قرار داده است تا بتوانند به آرزوی دیرنه خود برای خانه‌دار شدن دست یابند.
مهندس نیکزاد افزود: اجرای این پروژه‌های مسکن مهر در استان البرز 150 هزار شغل به صورت مستقیم در این استان ایجاد کرده و در مناطقی چون شهر جدید هشتگرد ما با کمبود نیروی کار هم رو به‌ رو هستیم.
وی اعلام کرد: 6 هزار و 700 واحدی که با حضور رییس جمهور افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفته است به صورت مستقیم 10 هزار شغل ایجاد کرده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: مالکان این واحدها پیش از پایان سال می‌توانند در خانه‌های خود مستقر شده و عید نوروز را در منزل خود جشن بگیرند و این افتخار بزرگی برای دولت است که مردم را خوشحال کرده و به آنها خدمت رسانی می‌کند.
شایان ذکر است 98هزار واحد مسکن مهر در استان البرز در حال احداث است که در اولین مرحله از واگذاری این واحدها، 2322 واحد آن در شهرک "مهر البرز" ماهدشت، 915 واحد مسکونی در پروژه شهرک ابریشم و 3463 واحد آن نیز در قالب مسکن مهر خودمالک احداث شده است.

همچنین قرارداد بیش از 95درصد از واحدهای معرفی شده به مدیریت این استان منعقد شده است که این آمار در شهرک حلقه دره که رییس جمهور از آن بازدید بعمل آورده انعقاد قرار داد صد در صد واحدهای معرفی شده به بانک میباشد.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11