تازه های اخبار تازه های اخبار

نهمین سال طرح کوچه گردان،روش وسیره حضرت علی (ع) درمدیریت اردبیل کلید خورد

در این مراسم سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان اظهار داشت : هر چیزی چکابی دارد و چکاب سلامت دین هم شب های احیای قرار داده شده است . یعنی زنگار زدایی از افکار ، زنده کردن و بیدار شدن نه بیدار ماندن .
سیدهاشمی در ادامه تصریح کرد که عزیزان طبق آیه شریفه که خداوند به پیامبرش فرمود : زیانکارترین مردم در کارها آنهایی هستند که تلاششان در زندگی گم و نابود می شود ولی با ابن حال می پندارند که کار نیک انجام می دهند لذا برای پرهیز از چنینی سرنوشتی این طرح یعنی کوچه گردان ، روش و سیره حضرت علی (ع) جهت کمک به ایتام ، فقرا و مساکین در بانک مسکن اردبیل پایه گذاری شده تا با صیقل دادن روح ، انفاق اموال و کسب تقوی به فرمایش حضرت علی (ع) که فرمود : الهی ارنا الاشیای کما هی ، نزدیک و در ما تقویت شود .
معاون مدیر خصوصیات پرهیزگاران را از لسان قرآن کریم داشتن حقی برای سایل و محروم در اموالشان توصیف و اظهار داشتند که اهمیت موضوع و پی بردن به آن از حد ظرفیت عقل بشری خارج است زیرا پیامبر فرموده : هر کس دل مومن را شاد کند مرا شاد کرده و هر که مرا شاد کند خدا را شاد کرده است یعنی برابری شاد نمودن دل مومن با شادی خدا چیزی نیست که ما با عقل ناقص خود آن را درک نماییم . گفتنی است در این مراسم پس از ذکر مصیبت اهل بیت (ع) و قرایت دعای توسل توسط یکی از مداحان مشهور اردبیل و اهدای جوایز به شرکت کنندگان در مسابقه فرهنگی بسته های 283تایی با محتویات برنج ، حبوبات ، ماکارونی ، سویا ، روغن مایع ، خرما ، نبات ، رب گوجه فرنگی ، چای با ارزش 000/600/91 ریال و با تشکیل اکیپ های مختلف توسط همکاران به مناطق و کوچه های افراد فقیرنشین اعزام گردیدند .
آخرین بروزرسانی 1395/7/5