پیشینه مدیریت شعب استان پیشینه مدیریت شعب استان

بانک مسکن در سال 1346 فعالیت خود را تحت نام بانک رهنی در بوشهر آغاز نمود. با گذشت زمان و گسترش فعالیت های بانک و فراهم شدن زمینه و امکانات لازم و همچنین به منظور روان سازی و تسریع امور و تمرکز زدایی، در سال 1377 شعب استان بوشهر (12 شعبه) از استان فارس مجزا گردیده و حوزه استان بوشهر تشکیل گردید. یکسال بعد یعنی در سال 1378 حوزه استان بوشهر به سرپرستی  استان بوشهر تبدیل گردید.

در حال حاضر نیز مدیریت شعب استان بوشهر با 22 شعبه و یک باجه در طبقه مدیریت های شعب درجه 2 نوع الف کشور، به فعالیت خود ادامه می دهد.

هم اکنون ساختمان این مدیریت در خیابان امام خمینی بوشهر با 7 دایره شامل دوایر تجهیز و پشتیبانی، مالی و داده ها، سیستم ها، اعتبارات، حقوقی، بازرسی و اداری، رفاهی و آموزشی واقع گردیده است.

این مدیریت طی 51 سال فعالیت خود شاهد حضور آقایان عبدالحسین خدری( ازسال 1378 الی 1381)، مرحوم کرم الله قشقایی (از سال 1381 الی 1384)، محسن امیری( از سال 1384 الی 1388) و مسلم ارشاد( از سال 1388 الی 1392) در سمت مدیریت این استان بوده است و اکنون قریب به مدت 4 سال است آقای سید حسین موسوی عهده دار این سمت خطیر را در استان بوشهر است.

قابل ذکر است این مدیریت در حال حاضر دارای 185 کارمند شاغل و 19 نفر بازنشسته و 3 نفر وظیفه بگیر بوده و از 22 شعبه تحت پوشش تعداد 7 شعبه در شهر بوشهر، 15 شعبه در شهرستان های استان و یک باجه در اداره کل راه و شهرسازی می باشد.

مدیریت شعب استان بوشهر از لحاظ منابع در رتبه ششم و از نظر مصارف در جایگاه اول در بین بانک های استان قرار گرفته است.

در زمینه بانکداری الکترونیک نیز این مدیریت با 38 دستگاه خودپرداز (ATM) و 1357 دستگاه پایانه فروشگاهی(POS) در حال خدمت رسانی به مشتریان بانک و مردم شریف استان می باشد.

موقعیت مناسب شهر و استان بوشهر و مزیت های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، شیلات، نخیلات و گردشگری استان زمینه مناسبی برای تحول اقتصادی و افزایش تولید مسکن در این استان را فراهم نموده است که امید است با تمهیدات صورت پذیرفته بستر مناسبی جهت خانه دار شدن مردم استان ایجاد گردد.( خرداد 1397)