نشست امر به معروف و نهی از منکر در مدیریت شعب استان فارس

نشست امر به معروف و نهی از منکر در مدیریت شعب استان فارس

نشست امر به معروف و نهی از منکر در مدیریت شعب استان فارس با حضور مدیر شعب استان ، معاون فناوری اطلاعات ، و سایر همکاران برگزار گردید.
در این جلسه استاد مدعو ، سعادت ، به تشریح مسایل حوزه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت. از جمله بیان کرد که خداوند متعال می فرماید اگر امر به معروف و نهی از منکر کنید رستگار می شوید.
متذکر شدن معروف و متذکر شدن نهی از منکر باعث خیرات و برکات در جامعه می شود لازمه این امر شناخت خوبی ها و بدی هاست. خداوند متعال در سوره آل عمران می فرماید تنها تفاوت شما مسلمانان با مابقی ادیان متذکر شدن است به خوبی ها و بدی ها.
سعادت نیز خاطر نشان کرد منکر شبیه میکروب است که به محض ورود به جامعه ، جامعه آلوده می گردد و معروف به مثال آب است و آب مایه آبادانی و نشاط است.
در این نشست مدیر شعب استان فارس بیان نمود که امام حسین ( ع ) هدف از قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر برشمرده است. امر به معروف و نهی از منکر وابسته به زمان و مکان نیست. همانطور که امام حسین ( ع ) از دیار خود حرکت کرد و فرضیه مهم خود را که شرکت در مراسم حج بود رها نمود و به صحرای کربلا عظیمت کرد تا احیای عمل واجب امر به معروف و نهی از منکر نماید.
لذا امر به معروف و نهی از منکر از اعمال اسوه و مهم دین ما به شمار می رود که اگر خوب اجرا گردد ما شاهد جامعه ای سالم و محیطی آرام خواهیم بود./ف
آخرین بروزرسانی 1394/11/24