تازه های اخبار تازه های اخبار

ابرازخرسندی مدیر عامل از دستاوردهای مدیریت فارس

همزمان با حضور مدیر عامل ، سمینار روسای شعب در مدیریت فارس برگزار گردید. ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مدیریت شعب استان فارس تلاش و زحمات تمامی همکاران را ستودنی و شایسته تقدیر دانست.

ابرازخرسندی مدیر عامل از دستاوردهای مدیریت فارس

 

همزمان با حضور مدیر عامل ، سمینار روسای شعب در مدیریت فارس برگزار گردید.

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیر عامل ضمن ابراز خرسندی از عملکرد مدیریت شعب استان فارس تلاش و زحمات تمامی همکاران را ستودنی و شایسته تقدیر دانست.

وی ضمن تشریح شرایط اقتصادی کنونی کشور ، گفت: در چنین شرایطی بیشترین آسیب ها و مراجعات به شبکه بانکی صورت می گیرد  و وظیفه اصلی ما مدیریت و برنامه ریزی صحیح برای جلوگیری از تحمیل هزینه های مضاعف می باشد.

رحیمی انارکی بابیان اینکه بانک مسکن جزی بانک های تحریمی نیست و سایر بانک ها به ما ارجاع داده می شوند ، افزود : ما باید از تجربیات خود در شرایط به وجود آمده ضمن کاهش ریسک برای ارایه خدمات کارمزد محور به سایر بانک ها استفاده کنیم .

مدیرعامل بانک نقش سیاست هوشمندانه در برنامه ریزی آتی بانک مسکن مهم دانست و در این رابطه تصریح نمود: از ابتدای امسال با هم فکری هیات مدیره و قسمت اعتباری بانک سیاست گذاری به صورت هوشمندانه در طبقه بندی های مختلف اجرا گردیده و موانع و جوانب آن به دقت سنجیده شده و از تمامی تجربیات استفاده شده است به طوریکه افزایش 64 درصدی تعداد واحدها و رشد 70 درصدی مبلغ تسهیلات اعطایی طی 4 ماه ابتدای سال جاری نشان دهنده این دستاورد شایسته  می باشد.

وی بر هدف گذاری در پوشش و پرداخت تسهیلات به سازنده های حرفه ای و جامعه هدف بانک مسکن تاکید نمود.

رحیمی انارکی؛ کنترل منابع هزینه ساز ، تمرکز بر منابعی که برای بانک ایجاد درآمد می کنند ، خلق درآمد های کارمزد محور ، افزایش بهره وری و کسب خروجی های مناسب از داده های تحت اختیار همکاران را مهمترین اقدامات لازم در سیاست گذاری نوین بانک خاطرنشان کرد.

وی فراخوان ارایه پیشنهاد و نقطه نظرات همکاران را برنامه ریزی شش ماهه دوم امسال ضروری دانست.

رحیمی انارکی با ذکر این مطلب که در تکیلف برنامه ششم توسعه بانک ها میبایست 20 درصد از شعب خود را تعدیل نمایند . کاهش تعداد شعبی که هزینه ساز هستند را ضروری بیان کرد.

مدیر عامل بانک برای کنترل هزینه ها حرکت به سوی روش ها جدید در قالب استارت آپ را پیشنهاد کرد و بر استفاده از فن آوری های نوین تاکید نمود.

رحیمی انارکی  با خاطرنشان کردن اهمیت مسیولیت اجتماعی بانک مسکن افزود :

بانک مسکن به عنوان سازمان بزرگ اقتصادی نقشی مهمی در ارتقاع سطح کیفت زندگی مردم دارد و میتواند با ارایه اقدامات در این حوزه در رفع مشکلات جامعه سهیم باشد وی در این خصوص ایجاد و حمایت کمپین های مصرف بهینه منابع بخصوص مصرف صحیح آب به صورت تبلیغات گسترده در کشور را مثال زد.

وی ضمن تشریح مشکلات و سختی های پیشرو بانک ابراز امیدواری کرد تا با همکاری تمامی کارکنان بتوان چالش ها را به فرصت تبدیل کرد و با ترویج بانکداری حرفه ای شاهد ایجاد بانکی با استانداردهای بین الملل باشیم و مانند همیشه پر افتخار بمانیم.

 

علی کمالی مدیر شعب استان فارس ضمن معرفی پتانسیل های استان فارس در زمینه های کشاورزی ، دامپروری ، گردشگری و پزشکی به ارایه گزارش عملکرد این مدیریت پرداخت .

وی از دستاوردهای شاخص مدیریت شعب استان فارس سخن گفت و در این باره تشریح کرد : مدیریت فارس در هشت دوره ارزیابی عملکرد در منطقه سبز قرار گرفته است و توانسته با افزایش سهم بیشترین منابع بانک را به خود اختصاص دهد و سهم سرانه را به مبلغ 867 میلیارد ریال برساند.

کمالی با بیان این موضوع که هم اکنون تعداد 2 شعبه دارای منابع 2000 میلیارد ریالی و 13 شعبه دارای منابع 1000 میلیارد ریالی می باشند از افزایش هفت شعبه دیگر به این آمار خبر داد.

مدیر شعب استان فارس  سهم منابع صفردرصدی را  4/5 درصد اعلام نمود و جایگاه بالای مدیریت فارس را در این حوزه مطلوب عنوان کرد.

وی تعمیرات اساسی و بهینه سازی 30 شعبه را در افزایش سهم 21 میلیارد ریالی استانی طی دو سال اخیر موثر دانست.

علی کمالی ارایه بیشترین تسهیلات در بخش بدون سپرده و فروش اقساطی ناشی از سهم الشرکه ، دارا بودن کمترین میزان  NPL  و همچنین رتبه نخست بانکداری الکترونیک را از دیگر دستاوردهای مهم مدیریت شعب استان فارس قلمداد نمود.

در پایان این سمینار با اهدا لوح و هدایا توسط مدیرعامل و هیات همراه از فرزندان شاهد و روسای برتر مدیریت شعب استان فارس قدردانی بعمل آمد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/7/24