تازه های اخبار تازه های اخبار

گام پایانی پروژه های مسکن مهر نیازمند تلاش همگانی است

در نشست مدیر شعب گیلان با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی انبوه سازان گیلان

 به گزارش روابط عمومی گیلان در دیداری که با حضور اعضای انجمن صنفی کارفرمایی انبوه سازان گیلان برگزار گردید مدیر شعب گیلان خواستار تلاش بیشتر تمامی ارگان ها  در گام پایانی پروژه های مسکن مهر استان شد .

زهرا صداقت علی اظهار داشت ؛بانک مسکن بعنوان تنها بانک عامل پرداخت تسهیلات پروژه های مسکن مهر همچون روزهای اول پای کار بوده و تمام تلاش خود را در جهت تامین منابع مالی و تسریع در روند پایانی عملیات اجرایی پروژه ها به کار خواهد بست .

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود شرایط حاکم بر بازار مسکن را بسیار ملتهب و نگران کننده خواند و تاکید نمود این موضوع یکی از دغدغه مدیران بانک در تمامی سطوح می باشد و بانک با توجه به شرایط موجود و افزایش بهای  تمام شده ساختمان تمام تلاش خود را در راستای حمایت از انبوه سازان و همچنین افزایش قدرت خرید مردم در چارچوب مقررات بانک مرکزی انجام خواهد داد .

مدیر شعب گیلان در تشریح عملکرد استان در بخش مسکن مهر اعلام داشت؛ از تعداد 93788واحد احداثی از محل خط اعتباری مسکن مهر تعداد 82371واحد تعیین تکلیف شده و تعداد 11417واحد دردست اقدام بوده که از این تعداد 1700واحد با پیشرفت فیزیکی بالای 90درصد اماده عرضه به بازار می باشد که این موضوع می تواند باعث کاهش التهاب بازار نیزگردد.

وی پروژه های مسکن مهر را یکی از پروژه ای ملی کشور دانست و از بخش خصوصی تقاضا کرد با تمام توان نسبت به تکمیل پروژه های نیمه کاره اقدام نموده و در جهت تعدیل بازار واحد های احداثی را هر چه زودتر به متقاضیان عرضه نمایند.

مدیر شعب گیلان در بخش دیگری از صحبت های خود به تشریح بانکداری شرکتی پرداخت و تاکید کرد ،بانکداری شرکتی بانک مسکن می تواند موتور محرک شرکت های ساختمانی باشد وی از شرکت های ساختمانی خواست تا با تحکیم روابط خود با بانک مسکن از تمامی ظرفیت های موجود در این بخش استفاده نمایند وی همچنین بانکداری شرکتی را دروازه جدیدی برای ورود شرکت های ساختمانی به دنیای توسعه فعالیت های خود خواند .

زهر ا صداقت علی در ادامه طرح اقدام ملی را نیز یکی دیگر از طرح های مهم دولت دانست و تاکید نمود در طرح اقدام ملی نیز بانک مسکن آمادگی خود را در حمایت و تامین منابع مالی از این طرح اعلام نموده است .وی ابراز امیدواری کرد با توجه به حذف بهای زمین ،افزایش تسهیلات بانکی  و آورده نقدی متقاضی ، پروژه های طرح اقدام ملی در زمانی مناسب  به بهره برداری رسیده تا باعث ایجاد آرامش در بین متقاضیان واقعی خرید مسکن گردد.
آخرین بروزرسانی 1399/6/5