تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در دیدار با جمعی ازاهالی رسانه خبر داد: پرداخت 120میلیون تومان تسهيلات به زوجین با سپرده گذاری 30میلیون توماني تسهيلات ازدواجي پس از 2 سال

مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در آستانه فرا رسيدن هشتادمین سالگرد تاسیس این بانک در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه به بیان گزارشي از اقدامات انجام شده پرداخت .

مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در آستانه فرا رسيدن هشتادمین سالگرد تاسیس این بانک در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه به بیان گزارشي از اقدامات انجام شده پرداخت و در اين خصوص اظهار داشت؛

بانک مسکن متناسب با شرایط اقتصادی جامعه و مردم تلاش نموده است تا محصولات متنوعي را براساس نیازهاي  اقشار متوسط جامعه ارائه نماید .

وی با اشاره به سیاستهاي بانک مسکن در حوزه مسکن و ساختمان تاکید کرد؛ افزون بر30درصد از املاک کشور با مساعدت و حمایت مالي بانک مسکن تامین واحداث شده است و طی سالهای متمادی این بانک بعنوان بازوی توانمند دولت و وزارت راه و شهر سازی در بخش مسکن ایفاي نقش کرده است .

غفوریان به افزایش قدرت وام دهی بانک اشاره کرد و گفت: یکی از سیاستهای بانک مسكن در حوزه تسهيلات، افزایش دوره بازپرداخت است. و در اين راستا، حمایت از مسکن سازان حرفه ای ، حمایت از الگوی مصرف ، توجه و حمايت از بافتهاي فرسوده و بازآفريني شهري بعنوان سياستهاي اصلي بانك مي باشد و توجه به تامین مسکن اقشار متوسط جامعه بعنوان اولویت در دستور کار قرار دارد.

 مدیر شعب بانک مسکن گلستان عنوان كرد ؛ مانده تسهيلات بانك مسكن استان 25 هزار ميليارد ريال است و حدود 110 هزار فقره تسهيلات زنده در استان داريم و این تعداد از لحاظ امار بالاترین رقم در شبكه بانكي استان می باشد . لازم به ذكر است، فقط در 8 ماهه نخست امسال حدود 1500 میلیارد ریال در قالب 3700 فقره تسهيلات در استان پرداخت شده  و این رقم در سطح کشور به 341هزار فقره تسهیلات پرداختی با ميزان 125 هزار ميليارد ريال بوده است.

غفوریان به طرح مسکن مهر اشاره و با تاکید بر فراز و فرودهایی که در این طرح وجود داشته ، از آن با نگاه مثبت یاد کرد و افزود : در این طرح 43 هزار فقره تهسیلات مسکن در استان پرداخت شده که از این تعداد 38هزار فقره آن تعیین تکلیف و از 5 هزار فقره باقی مانده نيز 2هزار و370 واحد در حال تكميل و پرداخت میباشد.

مدیر شعب بانک مسکن گلستان با اشاره با اهداف بانک در تامین مسکن و حمایت از خانه دار شدن اقشار متوسط مردم، از برنامه های بانک در این راستا یاد کرد و گفت : اعطاء تسهیلات 120 ميليون توماني به زوجین در حساب صندوق مسكن یکم ، پرداخت تسهیلات بافت فرسوده بدون پس انداز به متقاضيان و نیز طرح واریز و پس انداز ماهیانه 38هزار تومان در طرح مسكن جوانان در سال اول به مدت 5 تا 15سال که تسهیلاتي با نرخ 9درصد و دوره بازپرداخت 20 ساله دریافت خواهند کرد، از جمله طرحهاي بانك مسكن مي باشد.

وی به افزایش منابع بانک بعنوان یک پشتوانه مالي مستحكم و نيز پرهیز بانك مسكن از ورود به بازی نرخ هاي سود اشاره كرد و افزود: نرخ بهای تمام شده پول در بانک تا 4 درصد کاهش يافته و این با اجرای طرحهای تشویقي برای مشتریان و نيز  افزایش منابع و جلب اطمینان و اعتماد مردم و مشتریان عزیز حاصل شده است.

محمد غفوريان همچنين از موضوع تامین مسكن بعنوان یک اصل مهم در ايجاد آرامش خانواده ها ياد كرد و گفت : بانك مسكن با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش است تا با اعطاء بيشترين سقف تسهيلات ، کمترین نرخ سود و طولاني ترين دوره بازپرداخت به تامین مسکن خانواده ها كه تامين كننده آرامش وآسایش آنها باشد کمک نمايد.

مدير شعب استان گلستان تصريح كرد؛ در سال جاري، بانك مسكن استان حدود 700 فقره تسهيلات ازدواجي با مبلغ 110 ميليارد ريال به زوجين جوان پرداخت نموده است، كه زوجين مي توانند تسهيلات ازدواج دريافتي خود را در حساب صندوق مسكن يكم سپرده گذاري نموده و پس از طي تنها دو سال انتظار ، مبلغ 120ميليون تومان تسهيلات خريد و يا ساخت مسكن دريافت نمايند و دغدغه تامين مسكن آينده خود را به آرامش خيال و آسودگي خاطر تبديل نمايند.

وی در ادامه به طرح بخشودگی جرائم تسهیلات مشتریان اشاره نمود و گفت : طي آخرین بخشنامه صادر شده ، هموطناني كه تسهيلات حوادث غير مترقبه و مسكن روستايي دريافتي آنان (تا سقف يك ميليارد ريال) تا پايان سال 95 به طبقات غيرجاري انتقال يافته است، در صورت تسويه بدهي خود بصورت نقدي و يكجا در شعبه مربوطه ، سود تسهيلات و جريمه دیرکردشان بخشیده خواهد شد.

غفوریان در پايان سخنان خود اظهار امیدواری کرد؛ با همت و تلاش همکاران بانك مسكن بتوانيم همواره خدمات بانکی مطلوب و در خور شان مردم و مشتریان ارائه نماید .

 

آخرین بروزرسانی 1397/10/10