تازه های اخبار تازه های اخبار

در نشست مدیر شعب گلستان و مسئولان بنیاد مسکن تأکید شد : تقویت تعامل و همکاری دوجانبه بانك و بنياد مسكن درطرح تبصره 35 تسهيلات مسکن روستایی

مسئولان مديريت گلستان و بنياد مسكن استان طي نشستي مشترك، بر تعامل و تقويت همكاريهاي دوجانبه پيرامون حوزه هاي مشترك كاري تاكيد كردند.

در این نشست که روسای شعب استان و روسای دوایر مدیریت نیز حضور داشتند، محمد غفوریان مدیرشعب گلستان طی سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از تعاملات و همکاری های دوسویه و دوجانبه بانک و بنیاد مسکن، گفت؛ برگزاری جلسات و نشست های مشترک فی مابین دو سازمان باعث خواهد شد تا سرعت لازم و بهبود روند همكاري در حوزه های مشترک کاری ایجاد و انتظارات دو طرف در اين نشستها بررسي و پيگيري شود. وی عنوان کرد؛ مقرر شده است، تا بر اساس سیاست های جدید، یکصد هزار واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن ساخته شود و با توجه به این موضوع، ضروریست تا هماهنگی های لازم طی نشست های مشترک صورت پذیرد.

مدیر شعب استان تصریح کرد؛ با توجه به ابلاغ طرح بخشودگی در تبصره 35 تسهیلات مسکن روستایی و تخصیص 122 میلیارد ريال اعتبار برای بخشودگی سود و جرائم تسهیلات مسکن روستایی به بانک مسکن استان، لذا انتظار می رود تا در این راستا با توجه به محدودیت زمانی و محدوديتهاي اعتباري در طرح مزبور ، تعاملات و همکاری های سازنده تر و گسترده ای فی مابین بانک و بنیاد مسکن ایجاد شود و مسئولان شعب بانک مسکن نیز تلاش ها و پیگیری های مجدانه ای را در این زمینه داشته باشند. وی افزود؛ بانک مسكن در خصوص طرح ياد شده، اطلاع رسانی های لازم را از طریق مبادی و مجاري مختلف از جمله رایزنی با فرمانداران ، بخشداران و دهیاری های استان همراه با نصب بنر و پوستر در محل روستاها و نیز سایر ابزارهای اطلاع رسانی و همچنين از طریق مسئولان بنیاد مسکن انجام داده است.

محمد غفوریان خاطر نشان کرد؛ در حوزه مطالبات مسکن روستایی انتظار ما این است تا تعامل و همکاری بنیاد مسکن با بانک در حوزه های مشترک کاری به ویژه يارانه هاي بخش مسکن روستایی ، صدور و انتقال اسناد روستایی و سایر مسائل مرتبط، بیش از پیش گسترش یابد.

غفوریان در پايان سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی مجدد از تعامل و همکاری مسئولان بنياد مسكن به ويژه مهندس زمانی نژاد مدیرکل آن سازمان ، خواستار تقویت مراودات مالی بيش از پيش بنیاد مسکن با بانک مسکن استان شد.

در ادامه این نشست مشترک، مهندس محسن محسنی كارشناس تسهيلات معاونت مسكن روستايي بنياد مسكن، ضمن خیرمقدم به مسئولان بانک و تشکر و قدردانی به جهت برگزاری این نشست، در ابتداي سخنان خود به موضوع مقاوم سازی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت : امیدواریم با ارتقا بیش از پیش سطح روابط بانک مسكن و بنیاد مسکن، روستاییان بتوانند حداکثر بهره را از تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی که به آنان پرداخت شده است ، ببرند.

وی افزود؛ با توجه به وقوع زلزله و حوادث غیرمترقبه در كشور، از سال 1383 طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به تصویب هیئت دولت رسید و مقرر شد در دو بازه زمانی 5 ساله و طی 10 سال، سالانه 200 هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم ساخته شده تا از حوادث و وقایع ناگوار پیشگیری شود.

محسنی عنوان نمود؛ بر اساس آمارهای اعلام شده در سال 95 ، جمعیت روستایی کشور به طور متوسط 93/25 درصد است، در حاليكه در استان گلستان این عدد 6/46 درصد از جمعیت استان را تشکیل می دهد وامیدواریم تا در این زمینه با تعاملات و همکاری های گسترده سازمانهای مرتبط به ويژه بانك مسكن و بنياد مسكن ، سرعت ساخت واحدهای مقاوم مسکن روستایی جهت تامين سلامت و آرامش روستاييان بیش از قبل توسعه و گسترش یابد.

كارشناس تسهيلات بنياد مسكن در ادامه با افتخار از تعامل و همکاری تمامی مسئولان و کارکنان بانک مسکن در خصوص اعطای تسهیلات مسکن روستایی تشکر و قدردانی نمود و افزود 525/54 واحد مسکونی روستایی داراي پایان کار مي باشند که از این میان سهم بانک مسکن با 293/13 مورد، دارای بیشترین نقش در بین سایر بانک ها است که جا دارد از زحمات و تلاش های کارکنان اين بانک  تشکر و قدردانی نمایم.

وی در ادامه آمار و گزارش مبسوطی از وضعیت  مسکن روستایی استان ارائه نمود و در خصوص طرح تبصره 35 مربوط به بخشودگی سود و جرائم تسهیلات مسکن روستایی، قول مساعدت در جهت تعامل و همکاری لازم از سوی بنیاد مسکن را ابلاغ نمود. محسني اظهار داشت، مسئولان بنياد مسكن حداكثر تعامل و تلاش خود را به منظور بهره مندي حداكثري روستاييان از طرح يادشده به كار خواهند بست.

 

آخرین بروزرسانی 1397/11/7