تازه های اخبار تازه های اخبار

" بازدید مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانك از مناطق سیل زده استان گلستان "

ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک و هیئت همراه با حضور در استان گلستان از مناطق سیل زده این استان بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات موجود در این مناطق قرار گرفت.

در این بازدید که نادر قاسمی عضو هیئت مدیره بانک ، یوسف کمالی فر مدیر امور حراست ، محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی ، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان، مصطفي تقوي مدير شعب مازندران و سایر مسئولان مدیریت گلستان نيز حضور داشتند، ابوالقاسم رحيمي اناركي و هیئت همراه با حضور درگلستان از مناطق سیل زده اين استان از جمله شهرستانهاي بندرتركمن ، آق قلا و روستاهای توابع  بازدید و روند امداد رسانی و کمک به سیل زدگان را از نزديك مورد بررسي و نظارت قرار دارند.

مدير عامل بانك طي بازديد از مناطق سيل زده استان در شهرستان آق قلا در گفتگو با خبرنگار صدا و سيماي مركز گلستان، ضمن تبريك ايام نوروز 98، گفت: وقوع سيل اخير در استان گلستان وضعيت بغرنج و تاسف باري را براي مردم شريف اين استان ايجاد نموده است و به همين منظور ما در بانك مسكن در اولين روزهاي اين حادثه تمام تلاش خود را بكار گرفتيم تا در كنار مردم  باشيم و بتوانيم  برنامه ريزي و اقدامات لازم را در اين زمينه  انجام دهيم. وي افزود؛ با تخصيص بودجه لازم به منظور تامين بخشي از تغذيه و اسكان سيل زده گان منطقه، سعي نموديم تا قسمتي از نيازهاي آنان را  برآورده نماييم.

مدير عامل بانك تصريح كرد؛ اكنون بصورت حضوري و ميداني حضور يافتيم تا ضمن بازديد از منطقه و اعلام آمادگي  براي همكاري ، وضعيت موجود را برآورد و ارزيابي نموده و برنامه ريزي هاي لازم  براي تخصيص اعتبار كافي از سوي بانك مسكن به منظور جبران بخشي از خسارت وارده به سيل زده گان كه به عنوان سهميه به بانك مسكن واگذار مي شود، صورت پذيرد و در اين راستا بتوانيم گوشه اي از آلام و رنج خاطر مردم خوب استان گلستان را كاهش دهيم.

رحيمي اناركي در ادامه سخنان خود اظهار داشت؛  برآورد ميزان تخريب ايجاد شده  ناشي از سيل اخير در حوزه مسكن و ساختمان در ابتدا توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي و مجموعه سازمانها و دستگاههاي مربوطه  صورت مي پذيرد و در اين زمينه واحدهاي مسكوني كه نياز به تعميرات و نوسازي دارند مشخص و تفكيك مي شوند و تسهيلات لازم با توجه به سقفهايي كه اعلام خواهد شد پرداخت و بخشي از تسهيلات بصورت كمكهاي بلاعوض از محل اعتبارات بنياد مسكن تخصيص مي يابد.وي ادامه داد؛ در واحدهاي مسكوني كه نياز به نوسازي كامل دارند، تسهيلات  تخصيصي از نوع قرض الحسنه با نرخ 4 درصد پرداخت خواهد شد.

گفتني است، مدير عامل و رئيس هيئت مديره بانك و هيئت همراه پس از بازديد از مناطق سيل زده استان طي نشستي در محل مديريت شعب گلستان در خصوص چگونگي و نحوه پرداخت تسهيلات  به سيل زده گان استان و مديريت صحيح آن به ويژه در روزها و ماههاي ابتدايي و سرعت بخشيدن به اين موضوع ، تصميم گيري و هماهنگي هاي لازم در اين حوزه مطابق با بخشنامه و دستورالعملهاي مربوطه صورت پذيرفت. همچنين در اين نشست مقرر شد تا با تشكيل و استقرار ستاد معين در مكان هاي مشخص شده  به منظور تشكيل پرونده و اعطاء تسهيلات به سيل زده گان استان ، روند اين فرآيند تسريع بيشتري يابد.

شايان ذكر است، مديرعامل بانك و هيئت همراه طي سفر يكروزه به گلستان، از شعب بندرتركمن و آق قلا بازديد و ضمن ديدار با همكاران شعب مذكور از تلاشها و زحمات آنان به ويژه كاركنان شعبه آق قلا كه در حادثه سيل اين شهرستان دچار آسيب و آبگرفتگي شده بود، تشكر و قدرداني نمودند.

 

آخرین بروزرسانی 1398/1/7