تازه های اخبار تازه های اخبار

" همایش چالشهاي دوران بلوغ و نوجواني در مدیریت گلستان "

مدیریت شعب گلستان در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی پیرامون چالشهاي دوران بلوغ و نوجواني به همكاران و خانواده هاي ايشان ، اقدام به برگزاری یک دوره همایش آموزشی با عنوان مذكور نمود.

در این همایش آموزشی که با حضور محمد غفوریان مدیر شعب گلستان، كاركنان و همسران آنها درسالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد، دکتر نقوی رئیس مرکز تخصصی مشاوره  و خدمات روان شناختی اداره کل آموزش و پرورش استان که به عنوان مدرس این دوره در همایش آموزشی مذکور حضور داشت، طی سخنانی گفت؛ شناخت دنياي پر رمز و راز نوجواني كه دوران تحول سريع جسماني، تحول در رفتار و شخصيت و پي بردن به هويت خويشتن است، از اهميت والايي برخوردار مي باشد. وی افزود؛ روابط خانوادگي مطمئن در نوجواني، تحول هويت من را بهبود مي بخشد و با آشنايي كافي نسبت به ويژگيهاي رشد در دوره نوجواني مي توان بحرانهاي اين دوره را پيش بيني و پيشگيري نمود.

دکتر نقوی ادامه داد؛ حفظ ارتباط مثبت بين والدين و نوجوان مي تواند يادگيري نوجوانان را در مورد آنچه به شايستگي هاي اجتماعي او مربوط مي شود تسهيل كند ، زيرا روابط متقابل با خانواده ، نوجوان را در جهت اجتماعي شدن سوق مي دهد.  وی یادآور شد؛ در هيچ دوره اي به اندازه دوران نوجواني ارزشها و استانداردهاي اخلاقي براي انسان مطرح نمي شود و توانايي هاي فزاينده نوجوانان بيشتر آنان را متوجه مسائل و ارزشهاي اخلاقي مي نمايد.

 

آخرین بروزرسانی 1398/6/30