نمایش اخبار نمایش اخبار

بانک مسکن، پایدارترین بانک در بین بانک های پرتراکنش

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بر اساس گزارش اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی، بانک مسکن برای چهارمین ماه متوالی به عنوان پایدارترین بانک در بین بانک های پرتراکنش شبکه شتاب از طرف بانک مرکزی معرفی شد.

بر اساس این گزارش، بانک مسکن در شهریور ماه سال جاری با پردازش بیش از 90 میلیون تراکنش مالی موفق در ماه،در بین بانک های متوسط و بزرگ، به عنوان با کیفیت ترین و پایدارترین سرویس دهی خدمات مبتنی بر کارت به مشتریان معرفی شد.

مطابق بررسی های صورت گرفته، بانک مسکن در حوزه صادر کنندگی با رشد بیش از سه میلیون تراکنش در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه سال جاری و رشد 24 درصدی تعداد تراکنش نسبت به ماه مشابه درسال 96، عملکرد قابل توجهی را ثبت کرده است. این روند نشان می دهد بانک مسکن با وجود افزایش چشمگیر نرخ تراکنش ها توانسته است علاوه بر به تصویر کشیدن عملکردی درخشان به عنوان یک بانک تخصصی، گامی استوار در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان بردارد . بانک مسکن همواره سعی کرده است که در حوزه بانکداری الکترونیک یکی از بانک های پیش رو باشد که آمارهای عملکردی بانک مرکزی نیز این موضوع را تایید می کند. در این خصوص متنوع سازی ابزارها و ارایه خدمات اینترنتی با کیفیت در بانک مسکن همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

بررسی ها از عملکرد 6 ماه نخست سال جاری در بانک مسکن نیز نشان می دهد که متوسط تعداد تراکنش های ماهانه هر خودپرداز 12 هزار و 355 تراکنش بوده و اهداف تعیین شده در این بخش محقق شده است. همچنین مطابق بررسی ها متوسط تراکنش هر کیوسک در هر ماه به میزان هزار و 832 تراکنش بوده است، که بیشتر از سطح هدف گذاری در این بخش، محقق شده و در واقع عملکرد نسبت به هدف تعیین شده سبقت گرفته است.

از سوی دیگر، این آمارها نشان می دهد که متوسط تعداد تراکنش های پایانه فروش در هر ماه 134 تراکنش بوده است. همچنین آمارهای ارایه شده نشان می دهد که متوسط مبلغ هر تراکنش در پایانه فروش 36.5 میلیون تومان بوده است. آمارهای گزارش عملکرد بانک مسکن حاکی از آن است که درصد استفاده کنندگان خدمات مجازی نسبت به مشتریان خدمات مجازی در نیمه نخست سال جاری 19 درصد بوده است.

با وجود درصد بالای تراکنش های موفق در بانک مسکن، سامانه ای برای ثبت و پیگیری تراکنش های ناموفق نیز طراحی شده است. این بانک در پایگاه اینترنتی خود دارای سامانه ثبت و پیگیری تراکنش های ناموفق است که در صورت مغایرت در عملیات بانکی نظیر خرید، پرداخت قبض، انتقال وجه و برداشت و عدم برگشت وجه به کار در 72 ساعت، مشتریان در این سامانه می توانند با ورود اطلاعات تراکنش خود کارشناسان بانک را از این مغایرت مطلع کنند. این درخواست در اسرع وقت توسط بانک بررسی شده و مشتریان می توانند توسط این سامانه و با استفاده از کد پیگیری که در زمان ثبت درخواست اعلام می شود، از نتیجه بررسی تراکنش خود مطلع شوند.

آخرین بروزرسانی 1397/8/14