نمایش اخبار نمایش اخبار

در نیمه نخست امسال توسط بانک مسکن صورت گرفت :

پرداخت نزدیک به ۶ هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده

بانک مسکن طی شش ماهه نخست سال جاری ۷۴ هزار و ۶۷۹ فقره انواع تسهیلات حمایتی به جامعه هدف این دسته از تسهیلات مسکن در سراسر کشور پرداخت کرد.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با اعلام این مطلب به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، افزود: تسهیلات حمایتی اعطا شده از سوی بانک مسکن طی نیمه نخست سال جاری در پنج گروه اصلی ارزشی معادل یک هزار و ۵۵۶ میلیارد و ۸۹۸ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۶۰۰ تومان داشته است.

ندا کسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با اشاره به مجموع تسهیلات حمایتی پرداخت شده به متقاضیان طی شش ماه اول سال 97، عنوان کرد: یکی از مهم ترین حوزه های عملکردی بانک مسکن در بخش تسهیلات حمایتی پرداخت تسهیلات نوسازی به بافت های فرسوده و ناکار آمد شهری است.


وی در این باره اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه رسیدگی به ۱۳۳۴ محله (از بین ۲۷۰۰ محله هدف نوسازی) طی ۵سال برنامه ششم در اولویت کاری برنامه ملی بازآفرینی شهری قرار گرفته است. در این میان از آنجاکه یکی از مهم ترین محرک های جدی برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به بافت فرسوده، هموارسازی ارایه تسهیلات پیش‌بینی شده برای نوسازی بافت فرسوده شهرها است؛ بانک مسکن همچون سال های گذشته نقش مهمی در تسریع روند نوسازی بافت های فرسوده شهری خواهد داشت.


وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته یکی از دلایل عدم تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ورود به محدوده بافت فرسوده، نیاز آنها به تسهیلات نوسازی بود و در حال حاضر علاوه ‌بر تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده برای بخش تقاضا و عرضه در قالب تسهیلات خرید مسکن از طریق صندوق پس‌انداز مسکن یکم، تسهیلات ساخت مسکن بدون سپرده ویژه بافت فرسوده برای سازندگان نیز پیش‌بینی شده است که می تواند گام مهمی در مسیر نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری محسوب شود.


در این راستا رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با اشاره به مجموع تسهیلات حمایتی پرداخت شده به بخش فرسوده و ناکارآمد شهری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ۹۷، مجموعا ۵ هزار و ۹۰۷ فقره تسهیلات به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در سراسر کشور اعطا شده است.

به گفته وی این تسهیلات ارزشی معادل ۴۳۶ میلیارد و ۹۱۶میلیون و ۷۳۵ هزار و ۷۰۰ تومان داشته است.

رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در عین حال به بخش های مختلف این نوع تسهیلات اعطایی اشاره کرد و افزود: بخشی از این تسهیلات در قالب فروش اقساطی سهم الشرکه بافت فرسوده شهری و بخش دیگر در قالب تسهیلات مشارکت مدنی بوده است.
وی با بیان اینکه بیشترین تعداد تسهیلات پرداختی در این حوزه به لحاظ تعداد مربوط به تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه بافت فرسوده شهری (واحدهای خارج از طرح مسکن مهر ) بوده است، اظهار کرد: در این بخش طی نیمسال نخست سال جاری مجموعا ۴ هزار و ۵۸۲ فقره تسهیلات به ارزش ۲۱۴ میلیارد و ۲۸۵ میلیون و ۴۸۹ هزارو ۳۰۰ تومان پرداخت شده است. همچنین ۱۷۷ فقره تسهیلات فروش اقساطی سهم الشرکه بافت فرسوده به واحدهای مسکونی زیرمجموعه طرح مسکن مهر اعطا شد.

وی با اشاره به تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت) پرداخت شده به بافت فرسوده شهری نیز تصریح کرد: در بازه زمانی مذکور یک هزار و ۲۰۲ فقره تسهیلات مشارکت مدنی معادل۲۱۷ میلیارد و ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به واحدهای خارج از طرح از مسکن مهر ارایه شد.
به گفته وی در مجموع در شش ماه ابتدایی امسال حدود شش هزار فقره تسهیلات به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری از سوی بانک مسکن اعطا شد.
آخرین بروزرسانی 1397/8/26